Luchtvaartsector om tafel met Schiphol over chaos op luchthaven
AMSTERDAM (ANP) - De brancheorganisatie voor in Nederland actieve luchtvaartmaatschappijen, Barin, gaat dinsdag in gesprek met Schiphol. De maatschappijen willen de schade verhalen vanwege annuleringen door de chaos op de luchthaven. Ook wordt gesproken over het voorkomen van soortgelijke problemen in de zomerperiode.
Schiphol vroeg maatschappijen eerder om vanwege de grote drukte vluchten te annuleren. Barin stuurde Schiphol daarop al een brief met de mededeling dat de schade van de maatregelen op Schiphol zal worden verhaald.
Volgens Barin gaat het om een schadebedrag van miljoenen euro's. Voorzitter Marnix Fruitema sprak maandag van een grove schatting. Volgende week hoopt hij met exactere cijfers te komen.
Later op de dinsdag geeft Schiphol-topman Dick Benschop een persconferentie over de problemen op de luchthaven.
Meer uit Financieel
AMSTELVEEN (ANP) - KLM vliegt ook woensdag niet naar Dubai door het geweld in het Midden-Oosten. Eerder maakte de Nederlandse luchtvaartmaatschappij bekend tot en met dinsdag niet te vliegen naar de stad in de Verenigde Arabische Emiraten.
34 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Grote uitvaartverzorgers in Nederland zien vooralsnog geen reden om de prijs van crematies te verhogen, ondanks de sterk stijgende kosten voor gas. Dat komt doordat de bedrijven werken met langlopende vaste gascontracten, zeggen Monuta en DELA.
56 minuten geledenPARIJS (ANP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) houdt dinsdag een buitengewone vergadering over de leveringszekerheid van olie en brandstoffen, maakte directeur Fatih Birol bekend. Op de bijeenkomst bespreken de leden, waaronder Nederland, de mogelijke vrijgave van noodreserves olie.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werkgeversorganisatie VNO-NCW noemt de snelle stijging van de energieprijzen "natuurlijk zorgelijk". Een woordvoerder van de ondernemersorganisatie laat weten dat er "nauw overleg" is met het kabinet en de leden.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Kleine kernreactoren zouden weleens voor een "industriële doorbraak" kunnen zorgen in Europa, zo staat in een strategie van de Europese Commissie. Deze kleine modulaire kernreactoren, ook wel SMR's genoemd, zouden al begin 2030 in de lidstaten moeten verrijzen, schrijft de Commissie. Daar is wel genoeg geld, mankracht, een sterke toeleveringsketen en snelle afgifte van vergunningen voor nodig, aldus de Commissie.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen dinsdag weer omlaag, na de koerswinsten een dag eerder. De hoop dat het einde van de oorlog in het Midden-Oosten in zicht is, zorgde maandag nog voor een positieve draai op Wall Street nadat president Donald Trump had gezegd dat de oorlog met Iran "snel voorbij" zal zijn. De olieprijzen, die door de oorlog flink zijn gestegen, gingen daardoor omlaag. Dat wakkerde de hoop aan dat de impact van de hogere energieprijzen op de inflatie mogelijk tijdelijk zal zijn.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koninklijk Nederlands Vervoer (KNV) maakt zich zorgen over de door de Iranoorlog gestegen brandstofprijzen. Volgens de brancheorganisatie voor zorgvervoer, touringcar- en taxibedrijven komt de winstmarge bij vervoerders onder druk te staan omdat ze de hogere kosten vaak niet kunnen doorrekenen aan klanten.
2 uur geleden