Luchtvaartsector herstelde in mei slechts licht
GENÈVE (ANP) - De vraag naar vliegreizen is in mei slechts zeer licht gestegen ten opzichte van een maand eerder. Daarentegen was er nog wel groei in de markt voor vrachtvluchten, meldt de internationale luchtvaartbrancheorganisatie IATA. De Europese markt blijft daarbij verder achter dan vrijwel alle andere regio's.
Wereldwijd lag het aantal vliegkilometers die reizigers aflegden 62,7 procent lager dan in mei 2019, voor de coronacrisis. In april was de vraag nog 65,2 procent lager dan twee jaar eerder. In Europa lag de vraag zelfs 77,9 procent lager dan in 2019. Daarbij hebben luchtvaartmaatschappijen last van de verschillende inreisregels vanwege corona in diverse Europese landen waardoor reizigers huiverig zijn om op vakantie te gaan.
Noord-Amerika heeft zich al het beste hersteld. Daar ligt het aantal afgelegde kilometers 44 procent lager dan in 2019.
De vraag naar luchtvracht lag in mei wereldwijd 9,4 procent boven die in mei 2019. Het tempo van de groei neemt daarmee wel af, want in april was er nog een toename van meer dan 11 procent. Het vrachtvervoer heeft ook nog altijd last van het lagere aantal normale passagiersvluchten. Normaal gesproken gaat namelijk veel vracht mee in het ruim van die vluchten. Zonder die capaciteitsbeperking zou er meer vracht kunnen worden vervoerd.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben een vergunning ingetrokken die het Iran tijdelijk mogelijk maakte om olie te exporteren. Vorige maand schortte het Amerikaanse ministerie van Financiën sancties op Iraanse olie op tot en met 21 augustus. Maar na nieuwe beschietingen van tankers in de Straat van Hormuz eindigt die vrijstelling nu, aldus het ministerie.
27 minuten geledenLEIDEN (ANP) - Airbus is van plan om met een vliegtuigmotorenfabrikant een bedrijf op te zetten voor de productie van waterstofmotoren. Die moeten op termijn een alternatief worden voor verbrandingsmotoren op fossiele brandstoffen, om zo de CO2-uitstoot van de luchtvaart te verminderen. De Europese vliegtuigbouwer verwacht dat de joint venture met MTU Aero Engines vanaf volgend jaar actief is.
56 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Ondernemers in de glastuinbouw zullen door nieuwe klimaatmaatregelen verlies lijden als ze dezelfde opbrengsten behalen als in de afgelopen jaren. Dat is een van de conclusies van onderzoekers van Wageningen Social & Economic Research na een analyse van verschillende plannen. In al die beleidsvarianten gaan de energiekosten sterk omhoog door de beprijzing van CO2-uitstoot.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - FNV noemt het een belangrijke stap dat de Eerste Kamer heeft ingestemd met een wetsvoorstel dat flexwerkers meer zekerheid biedt over onder meer hun inkomen en werktijden. De vakbond waarschuwt wel dat onzeker werk zich kan verplaatsen naar andere constructies als de politiek maar een deel van de maatregelen doorvoert. Ook is goede handhaving nodig om te voorkomen dat regels worden omzeild.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak stond dinsdag onder druk door forse koersverliezen bij de grote chipbedrijven. ASMI, ASML en Besi verloren tot meer dan 7 procent, na zware koersverliezen in de Aziatische chipsector eerder op de dag. Die volgden op de resultaten van Samsung.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Contractuele afspraken die werknemers verbieden om bij een concurrent aan de slag te gaan, hebben mogelijk een negatief effect op de productiviteit. Dat stelt de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO) in een rapport. Concurrentiebedingen worden de afgelopen vijf jaar steeds vaker opgenomen in een contract, ziet de organisatie.
5 uur geledenANKARA (ANP) - Canada heeft steun van acht andere landen gekregen voor een defensiebank die investeringen in militaire middelen moet vergemakkelijken. De Russische inval in Oekraïne en de onzekerheid over Amerikaanse steun voor bondgenoten zorgen ervoor dat veel landen hun eigen defensiesector willen versterken. Deze nieuwe financiële instelling moet daarbij helpen met kredietgaranties en leningen.
5 uur geleden