Luchtvaartsector herstelde in mei slechts licht
GENÈVE (ANP) - De vraag naar vliegreizen is in mei slechts zeer licht gestegen ten opzichte van een maand eerder. Daarentegen was er nog wel groei in de markt voor vrachtvluchten, meldt de internationale luchtvaartbrancheorganisatie IATA. De Europese markt blijft daarbij verder achter dan vrijwel alle andere regio's.
Wereldwijd lag het aantal vliegkilometers die reizigers aflegden 62,7 procent lager dan in mei 2019, voor de coronacrisis. In april was de vraag nog 65,2 procent lager dan twee jaar eerder. In Europa lag de vraag zelfs 77,9 procent lager dan in 2019. Daarbij hebben luchtvaartmaatschappijen last van de verschillende inreisregels vanwege corona in diverse Europese landen waardoor reizigers huiverig zijn om op vakantie te gaan.
Noord-Amerika heeft zich al het beste hersteld. Daar ligt het aantal afgelegde kilometers 44 procent lager dan in 2019.
De vraag naar luchtvracht lag in mei wereldwijd 9,4 procent boven die in mei 2019. Het tempo van de groei neemt daarmee wel af, want in april was er nog een toename van meer dan 11 procent. Het vrachtvervoer heeft ook nog altijd last van het lagere aantal normale passagiersvluchten. Normaal gesproken gaat namelijk veel vracht mee in het ruim van die vluchten. Zonder die capaciteitsbeperking zou er meer vracht kunnen worden vervoerd.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zullen beslissen welke oliebedrijven actief mogen zijn in Venezuela. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd voorafgaand aan een ontmoeting met bestuurders van oliebedrijven in het Witte Huis, waar wordt gepraat over de heropbouw van de Venezolaanse olie-industrie.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De focus bij de gesprekken die de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag heeft met topbestuurders van oliebedrijven ligt op de olie-industrie van Venezuela en het verlagen van de prijzen voor Amerikanen. Dat schreef Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Het vrijhandelsakkoord van de Europese Unie met de zogenoemde Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Uruguay en Paraguay wordt op 17 januari formeel ondertekend in Paraguay. Dat meldt het Argentijnse ministerie van Buitenlandse Zaken. Over de deal is 25 jaar onderhandeld.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met stevige winst het weekend ingegaan, geholpen door flinke plussen voor de zwaargewichten ASML en Shell. Daarmee was sprake van herstel voor de hoofdindex op het Damrak na de forse verliesbeurten in de voorgaande twee handelsdagen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof doet vrijdag geen uitspraak in een zaak over de importheffingen van president Donald Trump. Eerder was het onduidelijk of hierover nu een oordeel zou komen.
5 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM annuleert vooralsnog zaterdag geen vluchten op luchthaven Schiphol vanwege de weersomstandigheden. Dat meldt de luchtvaartmaatschappij. De afgelopen week had KLM juist nog te maken met grootschalige uitval en vertraging van vluchten door het barre winterweer.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Eindhoven Airport heeft vorig jaar een recordaantal passagiers verwelkomd. De grens van 7 miljoen passagiers werd bijna doorbroken. Er vlogen 6.956.486 reizigers via de luchthaven, ruim 150.000 mensen meer dan een jaar eerder.
6 uur geleden