Luchtvaartsector herstelde in mei slechts licht
GENÈVE (ANP) - De vraag naar vliegreizen is in mei slechts zeer licht gestegen ten opzichte van een maand eerder. Daarentegen was er nog wel groei in de markt voor vrachtvluchten, meldt de internationale luchtvaartbrancheorganisatie IATA. De Europese markt blijft daarbij verder achter dan vrijwel alle andere regio's.
Wereldwijd lag het aantal vliegkilometers die reizigers aflegden 62,7 procent lager dan in mei 2019, voor de coronacrisis. In april was de vraag nog 65,2 procent lager dan twee jaar eerder. In Europa lag de vraag zelfs 77,9 procent lager dan in 2019. Daarbij hebben luchtvaartmaatschappijen last van de verschillende inreisregels vanwege corona in diverse Europese landen waardoor reizigers huiverig zijn om op vakantie te gaan.
Noord-Amerika heeft zich al het beste hersteld. Daar ligt het aantal afgelegde kilometers 44 procent lager dan in 2019.
De vraag naar luchtvracht lag in mei wereldwijd 9,4 procent boven die in mei 2019. Het tempo van de groei neemt daarmee wel af, want in april was er nog een toename van meer dan 11 procent. Het vrachtvervoer heeft ook nog altijd last van het lagere aantal normale passagiersvluchten. Normaal gesproken gaat namelijk veel vracht mee in het ruim van die vluchten. Zonder die capaciteitsbeperking zou er meer vracht kunnen worden vervoerd.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Het Amerikaanse JPMorgan Chase heeft Donald Trump en zijn bedrijf in februari 2021 meegedeeld dat hun rekeningen bij de bank werden gesloten. Dat blijkt uit nieuwe documenten die vrijdag zijn vrijgegeven als onderdeel van een rechtszaak die Trump heeft aangespannen tegen de bank en topman Jamie Dimon. Daarin eist de Amerikaanse president 5 miljard dollar schadevergoeding.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de wereldwijde importheffing die hij vrijdag invoerde van 10 naar 15 procent, meldt hij op zijn Truth Social.
12 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz verwacht dat de tariefdruk op de Duitse economie lager wordt na de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof. Dat oordeelde vrijdag dat een groot deel van de heffingen die president Donald Trump invoerde illegaal was.
12 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank Christine Lagarde liep weg bij een toespraak van de Amerikaanse handelsminister Howard Lutnick, omdat ze zijn anti-Europese retoriek ongepast vond in die setting. Dat zei ze zaterdag in een interview met The Wall Street Journal. Lagarde liep vorige maand weg van een diner op het World Economic Forum toen Lutnick zich negatief uitliet over Europa.
14 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - Tientallen landen, waaronder de Verenigde Staten en China, hebben opgeroepen tot "veilige, betrouwbare en robuuste" kunstmatige intelligentie. Dat staat in een verklaring die zaterdag werd uitgegeven na een grote top in New Delhi. De verklaring bevatte geen concrete toezeggingen. Wel werden verschillende vrijwillige, niet-bindende initiatieven benadrukt, waaronder het internationaal bundelen van AI-onderzoekscapaciteiten.
15 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof dat een deel van de importheffingen die president Donald Trump heeft opgelegd onwettig is, is volgens de Franse president Emmanuel Macron goed nieuws. Het toont volgens hem aan dat het goed is om in democratieën een tegenwicht te hebben tegen de macht.
17 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - India en Brazilië hebben afgesproken de samenwerking op het gebied van kritieke mineralen en zeldzame aardmetalen te versterken. Dat zei de Indiase premier Narendra Modi na gesprekken in New Delhi met de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva.
17 uur geleden