Luchtvaartpersoneel Lufthansa begint 27 uur durende staking
FRANKFURT (ANP/DPA) - De stakingen van grondpersoneel van Lufthansa zijn begonnen op verschillende Duitse luchthavens, bevestigt een woordvoerder van de vakbond Verdi woensdagochtend. De verwachting is dat de luchthavens van Frankfurt en München het zwaarst getroffen zullen worden tijdens de 27 uur durende staking. Daarnaast worden ook de vliegvelden van Hamburg, Berlijn en Düsseldorf getroffen.
Lufthansa, de grootste luchtvaartmaatschappij van Duitsland, heeft tussen de 80 en 90 procent van de ongeveer 1000 geplande vluchten voor woensdag geannuleerd. Volgens het bedrijf zullen ruim 100.000 passagiers hun vluchten moeten herplannen. Tickets voor binnenlandse vluchten kunnen worden omgezet in vouchers voor treinreizen, aldus de luchtvaartmaatschappij. Lufthansa heeft passagiers met geannuleerde vluchten gewaarschuwd om niet naar de luchthavens te komen, omdat de omboekbalies niet bemand zullen zijn. Passagiers van dochterondernemingen van Lufthansa en externe luchtvaartmaatschappijen zullen grotendeels onaangetast blijven.
De Duitse vakbond Verdi riep maandag op tot de staking om de druk te vergroten op de loononderhandelingen die worden gevoerd. Er wordt al langer gepraat over een nieuwe cao voor de ongeveer 25.000 grondmedewerkers van onder meer Deutsche Lufthansa, Lufthansa Technik en Lufthansa Cargo.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De voorzitters van de vakbonden FNV, CNV en VCP hebben tijdens de actie in Den Haag verduidelijkt dat ze samen staan in de strijd tegen de kabinetsplannen. De bonden voeren deze week actie tegen bezuinigingen op sociale zekerheid.
44 minuten geledenNECKARSULM (ANP) - De grote Duitse supermarktketen Kaufland heeft de Nederlandse markt betreden als onlinemarktplaats. Daarmee concurreert Kaufland hier niet met bijvoorbeeld Albert Heijn of Jumbo, maar eerder met bol en Amazon.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is de Nederlandse opkoper van bitcoins AMBTS niet gelukt om via de rechter af te dwingen dat het bedrijf toch naar de beurs kan. Het bedrijf wilde via een beursnotering in Amsterdam institutionele beleggers nieuwe financiële instrumenten bieden om te investeren in de cryptomunt. Maar de Autoriteit Financiële Markten (AFM) en AMBTS zijn het oneens over de vorm van het bedrijf, waardoor het prospectus voor de beursgang eerder niet werd goedgekeurd door de toezichthouder.
2 uur geledenWOLFSBURG (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse autoconcern Volkswagen overweegt een verkoop van de Italiaanse motorfietsenbouwer Ducati. Het bekende merk maakt nu nog deel uit van Audi, dat weer een dochterbedrijf van Volkswagen is. Audi-topman Gernot Döllner zegt tegen persbureau Bloomberg dat een verkoop wordt bekeken.
3 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Dat de Belgische radicaal-rechtse partij Vlaams Belang gebruik heeft gemaakt van de IKEA-naam en logo's voor de presentatie van een asielplan, kan schadelijk zijn voor het merk IKEA. Dat concludeert het Hof van Justitie van de Europese Unie dinsdag in een uitspraak.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk komt met een handelsverbod op goederen die zijn geproduceerd in Israëlische nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever. Dit heeft een minister uit de regering van premier Andy Burnham bevestigd in Britse media.
4 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Chinese smartphonefabrikanten Huawei en Xiaomi hebben nieuwe opvouwbare telefoons aangekondigd, in aanloop naar een Apple-evenement op woensdag. De iPhone-maker onthult daar naar verwachting zijn langverwachte, eerste vouwbare smartphone.
4 uur geleden