Luchtvaartpersoneel Lufthansa begint 27 uur durende staking
FRANKFURT (ANP/DPA) - De stakingen van grondpersoneel van Lufthansa zijn begonnen op verschillende Duitse luchthavens, bevestigt een woordvoerder van de vakbond Verdi woensdagochtend. De verwachting is dat de luchthavens van Frankfurt en München het zwaarst getroffen zullen worden tijdens de 27 uur durende staking. Daarnaast worden ook de vliegvelden van Hamburg, Berlijn en Düsseldorf getroffen.
Lufthansa, de grootste luchtvaartmaatschappij van Duitsland, heeft tussen de 80 en 90 procent van de ongeveer 1000 geplande vluchten voor woensdag geannuleerd. Volgens het bedrijf zullen ruim 100.000 passagiers hun vluchten moeten herplannen. Tickets voor binnenlandse vluchten kunnen worden omgezet in vouchers voor treinreizen, aldus de luchtvaartmaatschappij. Lufthansa heeft passagiers met geannuleerde vluchten gewaarschuwd om niet naar de luchthavens te komen, omdat de omboekbalies niet bemand zullen zijn. Passagiers van dochterondernemingen van Lufthansa en externe luchtvaartmaatschappijen zullen grotendeels onaangetast blijven.
De Duitse vakbond Verdi riep maandag op tot de staking om de druk te vergroten op de loononderhandelingen die worden gevoerd. Er wordt al langer gepraat over een nieuwe cao voor de ongeveer 25.000 grondmedewerkers van onder meer Deutsche Lufthansa, Lufthansa Technik en Lufthansa Cargo.
Meer uit Financieel
YANBU (ANP/RTR) - Het laden van olie in de Saudische havenstad Yanbu aan de Rode Zee is opgeschort. Dat melden scheepvaartbronnen aan persbureau Reuters. Enkele dagen geleden werd de belangrijke oost-westelijke pijpleiding uit voorzorg stilgelegd na een aanval met drones. Via deze pijpleiding wordt normaal olie vervoerd van de Perzische Golf naar de havenstad aan de Rode Zee om vanuit daar geëxporteerd te worden.
7 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Ziggo mikt erop in mei of september volgend jaar naar de beurs in Amsterdam te gaan. Die maanden ziet het telecombedrijf als de meest voor de hand liggende voor een beursgang, is dinsdag bekendgemaakt.
15 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - Binnen de EU wordt te weinig gedaan om groenten- en fruittelers lid te laten zijn van een producentenorganisatie, waarmee ze de strijd kunnen aangaan met grote detailhandelaren. Dat concludeert de Europese Rekenkamer (ERK) dinsdag in een rapport. Alleen in Nederland en België zijn dit soort organisaties groot genoeg om vanuit een sterke positie te onderhandelen, aldus de rekenkamer.
37 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - Binnen de EU wordt te weinig gedaan om groenten- en fruittelers lid te laten zijn van een producentenorganisatie, waarmee ze de strijd kunnen aangaan met grote detailhandelaren. Dat concludeert de Europese Rekenkamer (ERK) dinsdag in een rapport. Alleen in Nederland en België zijn dit soort organisaties groot genoeg om vanuit een sterke positie te onderhandelen, aldus de rekenkamer.
47 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - Peter Gillis denkt dat een schuldeiser drie van zijn vakantieparken bewust te laag heeft laten taxeren. Via een veiling zou hij ze nu zelf willen kopen. Dat heeft de advocaat van de realityster dinsdag gezegd tijdens het kort geding in de rechtbank in Den Bosch tussen Gillis' bedrijf Oostappen Groep en een onderneming van de schuldeiser, Marc van Rooi. Diens advocaat ontkent de beschuldigingen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag licht lager begonnen na de verliezen een dag eerder. Beleggers bleven voorzichtig door de recente onzekerheid in de sector van kunstmatige intelligentie (AI) en de aanhoudende stijging van de olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De verwachting dat de Federal Reserve woensdag de rente gaat verhogen om de door de hogere energieprijzen aangejaagde inflatie te bestrijden, zorgt eveneens voor terughoudendheid.
2 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement doet een tegenvoorstel voor een versoepeling van het emissiehandelssysteem (ETS). De Europese Commissie stelde afgelopen voorjaar voor om een bepaald overschot aan emissiehandelsrechten niet meer automatisch te vernietigen, maar in reserve te houden. Een meerderheid van het Europees Parlement gaat niet mee met het opschorten van de automatische vernietiging, maar stemt in met een ander voorstel.
2 uur geleden