Luchtvaartpersoneel Lufthansa begint 27 uur durende staking
FRANKFURT (ANP/DPA) - De stakingen van grondpersoneel van Lufthansa zijn begonnen op verschillende Duitse luchthavens, bevestigt een woordvoerder van de vakbond Verdi woensdagochtend. De verwachting is dat de luchthavens van Frankfurt en München het zwaarst getroffen zullen worden tijdens de 27 uur durende staking. Daarnaast worden ook de vliegvelden van Hamburg, Berlijn en Düsseldorf getroffen.
Lufthansa, de grootste luchtvaartmaatschappij van Duitsland, heeft tussen de 80 en 90 procent van de ongeveer 1000 geplande vluchten voor woensdag geannuleerd. Volgens het bedrijf zullen ruim 100.000 passagiers hun vluchten moeten herplannen. Tickets voor binnenlandse vluchten kunnen worden omgezet in vouchers voor treinreizen, aldus de luchtvaartmaatschappij. Lufthansa heeft passagiers met geannuleerde vluchten gewaarschuwd om niet naar de luchthavens te komen, omdat de omboekbalies niet bemand zullen zijn. Passagiers van dochterondernemingen van Lufthansa en externe luchtvaartmaatschappijen zullen grotendeels onaangetast blijven.
De Duitse vakbond Verdi riep maandag op tot de staking om de druk te vergroten op de loononderhandelingen die worden gevoerd. Er wordt al langer gepraat over een nieuwe cao voor de ongeveer 25.000 grondmedewerkers van onder meer Deutsche Lufthansa, Lufthansa Technik en Lufthansa Cargo.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt 150 miljoen euro extra uit om de stroomkosten voor industriebedrijven te verlagen. Dat melden minister Stientje van Veldhoven en staatssecretaris Jo-Annes de Bat (Klimaat en Groene Groei) aan de Tweede Kamer. Het bedrag komt bovenop het geld dat daarvoor in het coalitieakkoord al was gereserveerd.
24 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is dinsdag met verlies gesloten. Philips behoorde tot de winnaars bij de hoofdfondsen na kwartaalcijfers. De omzet van het zorgtechnologieconcern is gestegen dankzij de verkopen van medische apparatuur, tandenborstels en scheerapparaten. Het aandeel klom bijna 5 procent.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse producent van verzorgings- en voedingsmiddelen Unilever wil tegen eind 2029 1 miljard euro besparen om de reorganisatie van topman Fernando Fernandez te versnellen, maakte het concern dinsdag bekend.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De cyberaanvallen op supermarktkoelingen in Europa zijn mogelijk een voorbode van steeds vaker voorkomende verstoringen. Dat zei het hoofd van de Britse cybersecuritydienst dinsdag. Volgens hem zullen dit soort incidenten toenemen doordat verouderde technologie de ontwikkelingen van hackers niet kan bijhouden.
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP/BLOOMBERG) - De chipfabrikant Nexperia uit Nijmegen, die vorig jaar centraal stond in een diplomatiek conflict tussen Nederland en China, heeft een rechtszaak aangespannen tegen het Chinese moederbedrijf Wingtech Technology. Dat maakte Wingtech dinsdag bekend. Volgens de Chinezen eist Nexperia een schadevergoeding van meer dan 2 miljard dollar.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Hackers kregen via een nepsollicitatiegesprek controle over een computer om uiteindelijk miljarden dollars aan cryptomunten te stelen, meldt Binance. De hackers maakten daarna gebruik van een interne AI-tool om toegang te krijgen tot cryptoportemonnees. Het gaat om de grootste cryptoroof ooit.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De sierteeltsector is blij met het besluit om de voorgenomen btw-verhoging op bloemen, planten, bomen en bollen van 9 naar 21 procent uit te stellen. Dat laten de samenwerkende organisaties, waaronder Glasbouw Nederland, LTO, RoyalFloraHolland en Plants & Flowers Foundation Holland, in een verklaring weten. De geplande btw-verhoging op bloemen zou in 2028 ingaan.
4 uur geleden