Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Luchtvaartorganisatie IATA: vraag vliegreizen ook sterk in juli

Luchtvaartorganisatie IATA: vraag vliegreizen ook sterk in juli

GENÈVE (ANP) - De vraag naar vliegreizen was ook in juli sterk omdat de luchtvaartindustrie sterk herstel liet zien van de coronapandemie. Dat meldde de internationale brancheorganisatie IATA bij de vervoerscijfers over de voor luchtvaartmaatschappijen belangrijke zomermaand.

Volgens IATA lag het totale vliegverkeer in juli bijna 60 procent hoger dan in dezelfde maand van 2021. Het wereldwijde verkeer lag die maand op bijna driekwart van het niveau van voor de coronacrisis. Met name bij internationale routes was sterk herstel te zien omdat mensen veel meer op vakantie gingen naar zonbestemmingen.

"De prestaties in juli bleven sterk, met sommige markten die het niveau van voor corona naderen. En dat is zelfs met de capaciteitsbeperkingen in delen van de wereld die onvoorbereid waren op de snelheid waarmee mensen weer terugkeerden voor vliegreizen. Er is nog meer terrein te winnen, maar dit is een uitstekend signaal nu we de traditioneel zwakkere herfst- en winterkwartalen in gaan in het noordelijk halfrond", zegt IATA-topman Willie Walsh in een verklaring.

IATA kwam ook met cijfers over het vrachtvervoer. Volgens de organisatie lag het wereldwijde vrachtverkeer in juli rond het niveau van voor corona.

Meer uit Financieel

Vleesverwerker Vion verkoopt nog een Duitse slachterij

BOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion heeft opnieuw een slachterij in Duitsland verkocht als onderdeel van de reorganisatie, waarbij het zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vorige maand deed het bedrijf al twee andere slachterijen in Duitsland van de hand.

1 uur geleden
Trump kondigt hogere importheffing op auto's en trucks uit EU aan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie verhogen naar 25 procent. Dat schrijft hij op zijn socialemediaplatform Truth Social. Hij meldt erbij dat hij de verhoging volgende week zal doorvoeren voor auto's en vrachtwagens die de Verenigde Staten binnenkomen.

1 uur geleden
FNV dreigt met ov-staking in juni om onvrede over kabinetsplannen

AMSTERDAM (ANP) - De FNV is medio juni van plan te gaan staken in het openbaar vervoer. De grootste vakbond van Nederland is niet te spreken over de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Begin maart kondigde de vakbond al aan acties voor te bereiden.

2 uur geleden
Oprichter modeketen Superdry schuldig bevonden aan verkrachting

GLOUCESTER (ANP) - James Holder, de medeoprichter van modeketen Superdry, is vrijdag door de rechtbank in het Britse Gloucester schuldig bevonden aan verkrachting, meldt Sky News. Volgende week wordt zijn straf bepaald door de rechtbank in Bristol.

2 uur geleden
Pentagon sluit deal met zeven techreuzen, Anthropic ontbreekt

WASHINGTON (ANP/RTR) - Zeven AI-bedrijven hebben een overeenkomst bereikt met het Pentagon. Daardoor kan het Amerikaanse ministerie van Defensie gebruikmaken van de geavanceerde mogelijkheden van de techbedrijven. Anthropic is de opvallende afwezige. De AI-startup werkte eerder veel samen met het ministerie.

3 uur geleden
FNV-voorzitter Spekman: acties om nullijn tonen dat strijd loont

AMSTERDAM (ANP) - De nieuwe voorzitter van de FNV, Hans Spekman, ziet in de stakingen van rijksambtenaren tegen de nullijn het voorbeeld dat "strijd loont". Dat zei hij vrijdag op het Museumplein in Amsterdam op de Dag van de Arbeid, waar de grootste vakbond van Nederland een protest hield tegen het regeerakkoord. De vakbond spreekt zich sinds de presentatie van het regeerakkoord eind januari uit tegen de kabinetsplannen rond sociale zekerheid.

3 uur geleden
Apple bij stijgers op hoger Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Apple hoorde vrijdag bij de stijgers op de aandelenbeurzen in New York, nadat het Amerikaanse techbedrijf donderdagavond met zijn kwartaalcijfers kwam. Apple behaalde meer omzet dan kenners hadden verwacht. De opbrengsten uit de verkoop van iPhones vielen wel tegen bij de verwachting van analisten.

3 uur geleden