Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Luchtvaartmaatschappijen tegen verplicht schrappen vluchten

Luchtvaartmaatschappijen tegen verplicht schrappen vluchten

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen zijn er andermaal "mordicus tegen" opnieuw eventueel verplicht vluchten te moeten schrappen door de drukte op Schiphol. Dat zegt Marnix Fruitema, voorzitter van brancheorganisatie voor maatschappijen Barin, die schrappen "een uiterste middel" noemt. De mogelijkheid staat in het door Schiphol gepresenteerde actieplan om de drukte tegen te gaan.

"Op basis van het totale pakket zoals het gepresenteerd is, heb ik vertrouwen dat het niet nodig is. Ik ben voorzichtig optimistisch", zegt Fruitema voorafgaand aan nieuw overleg met de luchthaven dat na het weekend gepland staat. Wel zegt hij dat de organisatie "als een bok op de haverkist blijft zitten" om de situatie in de gaten te houden. "De chaos op Schiphol is extreem en onacceptabel."

De voorzitter zegt "goed vertrouwen" te hebben in het actieplan, waar onder meer in staat dat vluchten verplaatst zullen worden naar regionale luchthavens. "Alle kleine beetjes helpen." Verplaatsing betekent volgens hem ook geen grote inkomstenderving voor maatschappijen.

Slots

Ook beperkt Schiphol de komende tijd het opnieuw uitgeven van slots. Dat betekent dat de rechten voor vluchten niet zomaar aan andere maatschappijen worden gegeven als zij er geen gebruik van maken. Dat moet minder vluchten opleveren. Volgens Fruitema zijn er altijd wel redenen om vluchten te annuleren en kampen maatschappijen zelf ook met personeelstekort en ziekteverzuim.

Reisorganisatie TUI laat weten dat het teruggeven van slots "een teleurstelling" zou zijn voor veel vakantiegangers en "niet de primaire oplossing" is. Corendon zegt dat vluchten verminderen "heel lastig is", omdat de meeste vakanties voor het hoogseizoen al zijn verkocht. Verplaatsen is ook een probleem, omdat zowel de vliegtuigen als bemanning op Schiphol zitten en "de enige andere regionale luchthaven, Rotterdam, geen grote aantallen vluchten over kan nemen". KLM wil dat er "eerst wordt gewerkt aan andere effectievere opties dan annuleren, met spreiding van vluchten en gebruikmaking van andere luchthavens als belangrijkste".

Banenmarkt

Vakbonden FNV en CNV voeren maandag een apart gesprek met de luchthaven over personeelstekort en werkdruk, waardoor de laatste weken lange rijen en wachttijden zijn ontstaan. Op de agenda staat onder meer de door Schiphol aangekondigde banenmarkt om meer personeel te werven. Die staat voor 11 juni gepland.

Fruitema, die zegt "meer achtergrond" te willen over het banenplan, vindt dat laat. "Schiphol moet wat doen aan het managen van de perceptie bij het publiek."

Meer uit Financieel

Von der Leyen: heffingen ondermijnen relatie tussen EU en VS

BRUSSEL (ANP) - De aangekondigde Amerikaanse heffingen zouden de banden tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten ondermijnen, waarschuwt Europees Commissievoorzitter Ursula von der Leyen. De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat die tarieven ingaan op 1 februari als daarvoor nog geen akkoord is gesloten over Groenland, dat hij per se wil innemen.

6 minuten geleden
Denemarken verrast door Amerikaanse heffingen om Groenland

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - De heffingen die de VS vanwege Groenland opleggen aan Europese landen waren voor Denemarken een "verrassing". Dat zegt buitenlandminister Lars Løkke Rasmussen, die afgelopen woensdag nog in Washington was om te overleggen over het eiland.

7 minuten geleden
Zweedse premier over heffingen VS: we laten ons niet intimideren

STOCKHOLM (ANP) - De Zweedse premier Ulf Kristersson heeft de nieuwe Amerikaanse importheffingen verworpen. "We laten ons niet intimideren", schrijft hij op X. "Ik zal altijd opkomen voor mijn land en voor onze geallieerde bondgenoten."

29 minuten geleden
Voorzitter EU-leiders werkt aan reactie Groenland-tarieven Trump

ASUNCIÓN (ANP) - De EU komt met een gezamenlijke reactie op de aankondiging van de Amerikaanse president Trump om importtarieven van 10 procent op te leggen aan Europese landen die recent militairen naar Groenland hebben gestuurd. Dat heeft voorzitter van de EU-leiders António Costa zaterdag in de Paraguayaanse hoofdstad Asunción gezegd.

31 minuten geleden
Branche: heffingen slecht voor handelsrelatie met VS

ZOETERMEER (ANP) - De nieuwe importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd, zijn slecht voor de handelsrelatie met de Verenigde Staten, reageert een woordvoerder van belangenorganisatie evofenedex. "Hier wordt niemand vrolijk van, maar er wordt ook niemand wijzer van. Het is allemaal nogal wispelturig, je kunt er als ondernemer moeilijk op inspelen", zegt hij in een eerste reactie.

32 minuten geleden
Trump voert tarieven in voor Europese landen om Groenland

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op Truth Social aangekondigd dat hij importtarieven van 10 procent invoert tegen een aantal Europese landen die de afgelopen dagen militairen naar Groenland hebben gestuurd. Dat geldt dus ook voor Nederland, dat twee militairen stuurde naar het arctische eiland, dat onderdeel is van Denemarken.

3 uur geleden
Von der Leyen over Mercosur-verdrag: krachtig signaal aan wereld

ASUNCIÓN (ANP) - Na een kwart eeuw onderhandelen wordt zaterdag het vrijhandelsverdrag tussen de EU en de Mercosur-landen Brazilië, Argentinië, Paraguay en Uruguay ondertekend. Een historische mijlpaal tussen de twee regio's, noemt de Europese Commissie het akkoord.

4 uur geleden