Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Luchtvaartmaatschappijen stoppen met handhaven mondkapjesplicht

Luchtvaartmaatschappijen stoppen met handhaven mondkapjesplicht

AMSTERDAM (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen KLM en Transavia en reisorganisaties TUI en Corendon stoppen met ingang van 23 maart met het handhaven van de mondkapjesplicht aan boord. De bedrijven zijn bang dat het draagvlak, als helemaal nergens meer mondkapjes verplicht zijn, verder afneemt en er meer situaties met agressieve passagiers ontstaan. Wel zullen zij het dragen van mondkapjes nog dringend aanbevelen.

KLM, Transavia, TUI en Corendon geven aan hun personeel niet aan agressie te willen blootstellen als dat niet nodig is. De Nederlandse mondkapjesplicht staat bovendien haaks op wat elders in Europa gebruikelijk is. "En je hoeft verder op het vliegveld geen mondkapje op, alleen in het vliegtuig waar je nota bene een vaste plaats hebt", legt een woordvoerder van Corendon uit. "We zien de toegevoegde waarde niet meer."

Ook bij TUI klinkt een vergelijkbaar verhaal. Dat bedrijf laat in een verklaring weten "enorm teleurgesteld en zelfs boos" te zijn dat mondkapjes in vliegtuigen verplicht blijven. "Een veilige reis voor onze passagiers en ons personeel is onze grootste prioriteit. Wij willen aan boord niet meer toezien op de naleving van de mondkapjesplicht."

Alle vier de bedrijven verwijzen verder naar de richtlijnen van internationale luchtvaartorganisaties als EASA en ICAO. Die stellen dat een mondkapje wordt aangeraden, maar niet verplicht is. KLM geeft ook aan in gesprek te zijn met de overheid om de regels aan te passen.

Meer uit Financieel

Schiphol verwacht geen gestrande slapers meer, bedden weggehaald

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol verwacht dat ook de komende nacht geen door het winterse weer gestrande passagiers op de luchthaven zullen overnachten. De veldbedden die voor hen waren neergezet, zijn opgeruimd. Voor maandag zijn geen vluchten uit voorzorg geannuleerd. Dit meldt een woordvoerder van Schiphol.

47 minuten geleden
Maleisië beperkt toegang tot Grok om seksuele beelden

KUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG) - Ook Maleisië heeft maatregelen genomen tegen Grok vanwege het genereren van seksuele beelden. De Maleisische internettoezichthouder meldde zondag dat de toegang tot de chatbot van Elon Musks bedrijf xAI in het land wordt beperkt totdat effectieve veiligheidsmaatregelen zijn ingevoerd.

1 uur geleden
Duitse minister wil meer samenwerking rond zeldzame grondstoffen

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil wil meer internationale samenwerking op het gebied van zeldzame grondstoffen. Hiervoor pleitte hij in aanloop naar het overleg over dit onderwerp maandag met de ministers van Financiën van de G7-landen in Washington.

2 uur geleden
Egypte sluit duurzame energiedeals ter waarde van 1,8 miljard

CAIRO (ANP/RTR) - Egypte heeft deals voor duurzame energie ondertekend ter waarde van 1,8 miljard dollar, omgerekend ongeveer 1,5 miljard euro. Dit meldt de staatstelevisie.

2 uur geleden
Ook zondag boerenblokkades in België tegen Mercosur-deal

NAMEN (ANP/BELGA) - Boeren blokkeren ook zondag snelwegen in België uit protest tegen de handelsdeal van de EU met Zuid-Amerikaanse landen. De federale politie meldt dat dit op snelwegen in de provincies Henegouwen en Namen gebeurt.

3 uur geleden
China wil zich in 2026 richten op verbeteren exportcontroles

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China wil zich op het gebied van handel dit jaar onder meer richten op het verbeteren van exportcontroles. Dit meldt het Chinese ministerie van Handel zondag in een verklaring over de belangrijkste prioriteiten voor 2026. Het ministerie wil daarnaast de risicopreventie vergroten om de veerkracht van de toeleveringsketen en de nationale veiligheid te garanderen.

4 uur geleden
Schiphol: geen geschrapte vluchten zondag, geen overnachters meer

SCHIPHOL (ANP) - Alle geplande vluchten op Schiphol gaan ook zondag door, meldt een woordvoerder. Deze week werden honderden vluchten op Schiphol geannuleerd vanwege het winterse weer en het ijsvrij maken van de vliegtuigen, waardoor gestrande reizigers op de luchthaven moesten overnachten. Afgelopen nacht is dit niet gebeurd, stelt hij. "De veldbedden zijn niet gebruikt en er zijn ook geen ontbijtjes uitgedeeld. Er is een gewoon beeld op de luchthaven."

6 uur geleden