Luchtvaartmaatschappijen schrappen wereldwijd veel vluchten
NEW YORK (ANP/RTR) - Luchtvaartmaatschappijen moeten als gevolg van de coronapandemie wereldwijd veel vluchten annuleren. Vrijdag in de loop van de dag stond het totaal al op zo'n 2600 geannuleerde vluchten, waarvan meer dan 1200 in de Verenigde Staten, meldt trackingwebsite FlightAware.com. Ook KLM heeft een aantal vluchten moeten schrappen, maar bij de Nederlandse maatschappij zijn het er niet veel.
Door de snelle verspreiding van de omikronvariant kampt de luchtvaart met veel zieken. Daardoor komen veel maatschappijen tijdelijk piloten en cabinepersoneel tekort. Vandaar dat er vluchten moeten worden geschrapt.
Een woordvoerster van KLM laat weten dat er vrijdag acht retourvluchten niet konden doorgaan vanwege ziekte bij cabinepersoneel. Het gaat om vluchten op New York, London Heathrow en andere Europese bestemmingen. Maar KLM heeft tot op heden niet op grote schaal vluchten hoeven te annuleren, benadrukt de zegsvrouw.
Uit gegevens van FlightAware.com komt verder naar voren dat er vrijdag wereldwijd bijna 5000 vluchten vertraagd waren in de wereld. Dat komt niet alleen door het coronavirus. Winters weer speelt met name de Amerikaanse luchtvaart parten. Voor het aankomende weekend zijn al winterse stormen en hevige regenval in delen van de Verenigde Staten voorspeld. Die kunnen de vluchtschema's verder in de war schoppen.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Meerdere websites voor schoonmaakhulp hebben de informatie op hun sites aangepast nadat de Autoriteit Consument & Markt (ACM) ze hierop had aangesproken. Het was volgens de waakhond eerder niet duidelijk voor consumenten dat ze een abonnement afsloten voor de dienst, omdat ze niet goed werden geïnformeerd.
27 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging maandag verder omlaag na de verliesbeurt op vrijdag. De olieprijzen liepen verder op door de aanhoudende spanningen in het Midden-Oosten na een nieuwe waarschuwing van de Amerikaanse president Donald Trump aan Iran. In een bericht op Truth Social schreef Trump zondag dat "de klok tikt" en dat er "niets meer over zal zijn" van Iran als het land niet snel in actie komt.
57 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlanders met een AOW krijgen dit jaar fors meer vakantiegeld. Alleenstaande AOW'ers ontvangen zo'n 20 procent meer netto vakantiegeld dan een jaar geleden, blijkt uit een berekening van seniorenplatform AOW.nu.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondernemersorganisatie ONL roept de Eerste Kamer op het wetsvoorstel voor het nieuwe box 3-stelsel te verwerpen. "Belasting heffen over papieren winsten is absurd. Deze wet is schadelijk voor het vestigingsklimaat, omdat ondernemers hun heil gaan zoeken over de grens", zegt ONL-voorman Erik Ziengs maandag. "Er zit maar een ding op: de Wet werkelijk rendement box 3 moet door de Eerste Kamer van tafel worden geveegd."
1 uur geledenROSMALEN (ANP) - Bouwconcerns Heijmans en Dura Vermeer en technisch dienstverlener SPIE gaan aan de slag met de renovatie en het onderhoud van de Drechttunnel van snelweg A16 tussen Zwijndrecht en Dordrecht. Met de klus is zo'n 233 miljoen euro gemoeid. Elk van de bedrijven uit de bouwcombinatie neemt een derde daarvan voor zijn rekening.
2 uur geledenDUBLIN (ANP/BLOOMBERG) - Ryanair waarschuwt voor hogere kosten dit jaar als de prijzen voor vliegtuigbrandstof op het huidige hoge niveau blijven. Door de oorlog in het Midden-Oosten zijn de kerosineprijzen flink gestegen, waardoor de winst van veel grote luchtvaartmaatschappijen dit kwartaal onder druk staat.
2 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/AFP) - Zweden en India hebben een strategisch partnerschap aangekondigd, gericht op het verdubbelen van hun handel en investeringen in de komende vijf jaar. Dit gebeurde tijdens een ontmoeting tussen de Zweedse premier Ulf Kristersson en de Indiase premier Narendra Modi.
11 uur geleden