Luchtvaartmaatschappijen schrappen wereldwijd veel vluchten
NEW YORK (ANP/RTR) - Luchtvaartmaatschappijen moeten als gevolg van de coronapandemie wereldwijd veel vluchten annuleren. Vrijdag in de loop van de dag stond het totaal al op zo'n 2600 geannuleerde vluchten, waarvan meer dan 1200 in de Verenigde Staten, meldt trackingwebsite FlightAware.com. Ook KLM heeft een aantal vluchten moeten schrappen, maar bij de Nederlandse maatschappij zijn het er niet veel.
Door de snelle verspreiding van de omikronvariant kampt de luchtvaart met veel zieken. Daardoor komen veel maatschappijen tijdelijk piloten en cabinepersoneel tekort. Vandaar dat er vluchten moeten worden geschrapt.
Een woordvoerster van KLM laat weten dat er vrijdag acht retourvluchten niet konden doorgaan vanwege ziekte bij cabinepersoneel. Het gaat om vluchten op New York, London Heathrow en andere Europese bestemmingen. Maar KLM heeft tot op heden niet op grote schaal vluchten hoeven te annuleren, benadrukt de zegsvrouw.
Uit gegevens van FlightAware.com komt verder naar voren dat er vrijdag wereldwijd bijna 5000 vluchten vertraagd waren in de wereld. Dat komt niet alleen door het coronavirus. Winters weer speelt met name de Amerikaanse luchtvaart parten. Voor het aankomende weekend zijn al winterse stormen en hevige regenval in delen van de Verenigde Staten voorspeld. Die kunnen de vluchtschema's verder in de war schoppen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/RTR) - Een groep van 24 Amerikaanse staten spant een rechtszaak aan tegen de recent door president Donald Trump opgelegde importheffingen van 10 procent. Volgens de staten mag Trump de streep die het Amerikaanse hooggerechtshof onlangs zette door veel van zijn eerdere heffingen, niet omzeilen door zich op een andere wet te beroepen.
18 minuten geledenAMERSFOORT (ANP) - Bouwconcern VolkerWessels verzet zich tegen twee boetes van samen 480.000 euro die twee dochterbedrijven onlangs kregen voor de omkoping van een politicus in Sint Maarten. Ook een voormalige directeur, die een geldstraf kreeg van 30.000 euro voor zijn rol bij de corruptie, heeft hoger beroep aangetekend.
41 minuten geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Het Europees Parlement en de lidstaten hebben donderdag overeenstemming bereikt over een verbod op bepaalde vleestermen voor plantaardige producten. Een omschrijving als vegetarische kip mag straks niet meer worden gebruikt. Dat geldt ook voor combinaties met bijvoorbeeld steak of bacon. Aanduidingen als veggieburger of vegaworst blijven wel toegestaan.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) schort zijn plannen voor een beursgang in de Verenigde Staten op. Volgens het platenbedrijf achter popsterren als Billie Eilish, Taylor Swift en Harry Styles is er momenteel te veel onzekerheid op de markt. Dat zorgt volgens de onderneming, met hoofdkantoor in Hilversum, voor een aanzienlijke verstoring in de eigen waardering.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een nieuwe flinke toename van de olieprijzen door de oorlog in Iran drukte donderdag het sentiment op de aandelenbeurs in Amsterdam. De belangrijkste beursgraadmeters in Europa gingen eveneens met verliezen de handel uit. Olie- en gasconcern Shell zag zijn beurswaarde wel toenemen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid heeft Nederlandse schepen gewaarschuwd om de regio van Iran te mijden. Een woordvoerder van de kustwacht meldt dat een bericht met die strekking namens het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat is doorgegeven aan Nederlandse reders. Meerdere updates zijn verstuurd, waarvan de precieze inhoud geheim is.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De omzet van de Nederlandse auto- en motorbranche daalde vorig jaar met 2,6 procent. De grootste afnames waren in de zwaardere bedrijfsautobranche en voor importeurs. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Ondernemers in de sector zijn desondanks voor het eerst in ruim vier jaar positief gestemd over de vooruitzichten voor het eerste kwartaal dit jaar.
4 uur geleden