Luchtvaartmaatschappijen positief over einde beperkingen Schiphol
AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM is positief gestemd over de verwachtingen van Schiphol dat er geen beperkingen meer nodig zijn in de meivakantie. Ook Transavia laat weten blij te zijn "met de inspanningen door Schiphol en andere partijen in de sector". Touroperator TUI benadrukt dat dit is zoals het zou moeten zijn en vindt dat Schiphol de zaken goed heeft opgepakt na de chaos van vorig jaar.
Toen was er enorm veel vraag om weer op reis te gaan na enkele jaren vol coronabeperkingen. Maar bij beveiligers en afhandelaars op Schiphol waren veel personeelsleden vertrokken in de onzekere tijden. Dat zorgde ervoor dat de luchthaven de drukte niet aan kon en met name bij de beveiliging leidde dat tot lange rijen. Sommige mensen misten daardoor hun vlucht.
Om die chaos te voorkomen gold sinds juli een maximum voor het aantal vertrekkende reizigers vanaf Schiphol. Maar door het aannemen van meer beveiligers en het verhogen van de productiviteit kan Schiphol dat nu afschaffen. Samen met de sector werkt de luchthaven aan het afzwakken van de piekmomenten door vluchten bijvoorbeeld gelijkmatiger over de drukste dagen te verdelen.
Extra personeel
KLM ziet dan ook "dat de hele sector zich inspant om de personeelstekorten op te lossen" en waarschuwt dat het belangrijk blijft "voor alle partijen in de sector van belang om de voortgang van de werving van personeel te blijven monitoren".
Transavia zegt zelf extra personeel te hebben aangenomen en goede afspraken te hebben gemaakt met bijvoorbeeld de afhandelaars. "Wij hebben er vertrouwen in dat het zomerseizoen voor zowel passagiers als medewerkers zonder al te grote problemen zal verlopen, al zullen er momenten zijn dat het druk is."
Ook TUI bevestigt met Schiphol en de andere bedrijven in de branche te kijken naar de mogelijkheden om te veel drukte op piekmomenten te voorkomen. "Iedereen wil daar graag aan bijdragen want niemand wil een zomerseizoen als vorig jaar", laat een woordvoerster weten. "We zien de komende zomer positief tegemoet."
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump geeft de Europese Unie tot 4 juli de tijd om de handelsdeal met de Verenigde Staten in te voeren. Hij dreigt anders de importheffingen voor het landenblok te verhogen, stelt de president in een bericht op zijn socialemediaplatform Truth Social.
34 minuten geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG/DPA/AFP) - Frankrijk heeft zijn onderzoek naar Elon Musk en diens socialemediaplatform X opgevoerd, nadat de miljardair niet kwam opdagen voor een vrijwillig verhoor waarvoor hij was opgeroepen. Dat meldden Franse aanklagers donderdag.
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Harrods heeft tientallen mensen een vergoeding gegeven na seksueel misbruik door de inmiddels overleden eigenaar Mohamed Al Fayed. Meer dan 75 slachtoffers hebben een "volledige compensatie" gekregen na het indienen van een claim bij het beroemde Londense warenhuis.
2 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Britse adverteerders vinden dat Google zijn eigen advertentiedienst online heeft voorgetrokken. Zij hebben daarover een claim ingediend in het Verenigd Koninkrijk en eisen een schadevergoeding tot 3 miljard pond (bijna 3,5 miljard euro).
2 uur geledenKEULEN (ANP/AFP) - Het Duitse AI-vertaalbedrijf DeepL schrapt ongeveer een kwart van de banen. Topman en oprichter Jarek Kutylowski meldt donderdag op LinkedIn dat zo'n 250 werkplekken bij DeepL verdwijnen vanwege de opmars van kunstmatige intelligentie.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs eindigde donderdag aanzienlijk lager, nadat de hoofdindex woensdag nog een nieuw slotrecord had bereikt.
2 uur geledenGLOUCESTER (ANP/AFP) - De medeoprichter van het Britse modemerk Superdry heeft van de rechter in Engeland een gevangenisstraf gekregen van acht jaar voor verkrachting. James Holder werd vorige week door de rechtbank in het Britse Gloucester schuldig bevonden aan verkrachting.
2 uur geleden