Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Luchtvaartmaatschappijen positief over einde beperkingen Schiphol

Luchtvaartmaatschappijen positief over einde beperkingen Schiphol

AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM is positief gestemd over de verwachtingen van Schiphol dat er geen beperkingen meer nodig zijn in de meivakantie. Ook Transavia laat weten blij te zijn "met de inspanningen door Schiphol en andere partijen in de sector". Touroperator TUI benadrukt dat dit is zoals het zou moeten zijn en vindt dat Schiphol de zaken goed heeft opgepakt na de chaos van vorig jaar.

Toen was er enorm veel vraag om weer op reis te gaan na enkele jaren vol coronabeperkingen. Maar bij beveiligers en afhandelaars op Schiphol waren veel personeelsleden vertrokken in de onzekere tijden. Dat zorgde ervoor dat de luchthaven de drukte niet aan kon en met name bij de beveiliging leidde dat tot lange rijen. Sommige mensen misten daardoor hun vlucht.

Om die chaos te voorkomen gold sinds juli een maximum voor het aantal vertrekkende reizigers vanaf Schiphol. Maar door het aannemen van meer beveiligers en het verhogen van de productiviteit kan Schiphol dat nu afschaffen. Samen met de sector werkt de luchthaven aan het afzwakken van de piekmomenten door vluchten bijvoorbeeld gelijkmatiger over de drukste dagen te verdelen.

Extra personeel

KLM ziet dan ook "dat de hele sector zich inspant om de personeelstekorten op te lossen" en waarschuwt dat het belangrijk blijft "voor alle partijen in de sector van belang om de voortgang van de werving van personeel te blijven monitoren".

Transavia zegt zelf extra personeel te hebben aangenomen en goede afspraken te hebben gemaakt met bijvoorbeeld de afhandelaars. "Wij hebben er vertrouwen in dat het zomerseizoen voor zowel passagiers als medewerkers zonder al te grote problemen zal verlopen, al zullen er momenten zijn dat het druk is."

Ook TUI bevestigt met Schiphol en de andere bedrijven in de branche te kijken naar de mogelijkheden om te veel drukte op piekmomenten te voorkomen. "Iedereen wil daar graag aan bijdragen want niemand wil een zomerseizoen als vorig jaar", laat een woordvoerster weten. "We zien de komende zomer positief tegemoet."

Meer uit Financieel

Banken en chipbedrijven houden AEX uit het rood

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse hoofdindex is maandag iets hoger geëindigd, geholpen door koerswinsten van banken en chipbedrijven. Beleggers deden het wel voorzichtig aan, in aanloop naar een drukke beursweek met rentebesluiten van de Europese Centrale Bank (ECB) en de Federal Reserve. Ook komen grote Amerikaanse techbedrijven als Microsoft, Google-eigenaar Alphabet, Amazon en Intel met cijfers. In Amsterdam openen AEX-bedrijven als ASMI, Adyen, Heineken, KPN, Unilever, ING en Shell deze week de boeken.

1 uur geleden
Microsoft biedt 60.000 werknemers vertrekregeling aan

REDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Microsoft biedt zo'n 60.000 werknemers een vrijwillige vertrekregeling aan om de kosten van het techconcern omlaag te brengen. De voorwaarden zijn vergelijkbaar met een ontslagvergoeding. Bij de grootste softwareontwikkelaar ter wereld werkten eind juni 223.000 mensen.

1 uur geleden
KLM vliegt hele winter niet naar Dubai om oorlog in Midden-Oosten

AMSTELVEEN (ANP) - KLM vliegt tot en met 27 maart niet van Amsterdam naar Dubai vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Eerder was de maatschappij nog van plan de vluchten dit najaar te hervatten, maar dit is van de baan. Dat meldt KLM op de website.

1 uur geleden
AI-bedrijf Anthropic dient aanvraag in voor beursnotering

SAN FRANCISCO (ANP) - AI-bedrijf Anthropic heeft maandag een openbare aanvraag voor een beursnotering aan Wall Street ingediend. Eerder deed het bedrijf achter chatbot Claude al een vertrouwelijke aanvraag, waardoor toezichthouders al een voorlopige beoordeling hebben kunnen maken. De beursgang volgt waarschijnlijk nog dit jaar en kan de grootste ooit worden. Anthropic had zijn beursplannen eerder uitgesteld.

3 uur geleden
Wall Street hoger in afwachting cijfers techsector en Fed-besluit

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag positief begonnen, na de koersverliezen afgelopen week. De beurshandel staat deze week vooral in het teken van het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank, dat woensdag op het programma staat. Ook komen deze week grote Amerikaanse techbedrijven als Microsoft, Google-eigenaar Alphabet, Amazon en Intel met kwartaalcijfers. Die cijfers bieden mogelijk meer duidelijkheid of de miljardeninvesteringen in AI ook resultaten opleveren.

4 uur geleden
Braziliaanse beurs hard onderuit na verkiezingswinst Lula

SÃO PAULO (ANP) - De aandelenbeurs in Brazilië is maandag hard onderuitgegaan na de onverwachte verkiezingswinst van de linkse president Luiz Inácio Lula da Silva. Beleggers rekenden de afgelopen weken op meer begrotingsdiscipline van de overheid bij winst van de radicaal-rechtse Flávio Bolsonaro. Na Bolsonaro's winst in de eerste ronde gingen de aandelenkoersen nog flink omhoog.

4 uur geleden
Brussel accepteert plan Temu om illegale verkoop tegen te gaan

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een plan van het Chinese Temu geaccepteerd waarmee de webwinkel de verkoop van illegale producten tegen wil gaan. Temu kreeg in mei een boete van 200 miljoen euro opgelegd van Brussel, omdat het te weinig deed om de verkoop van illegale producten van het platform te weren.

5 uur geleden