Luchtvaartmaatschappij SAS ontslaat tijdelijk tot 10.000 mensen
KOPENHAGEN (ANP/RTR) - De Scandinavische luchtvaartmaatschappij SAS gaat tijdelijk tot 10.000 werknemers, oftewel 90 procent van het personeelsbestand, ontslaan in verband met alle problemen rond het nieuwe coronavirus. Ook wordt het vluchtschema vanaf maandag vrijwel volledig geschrapt, totdat de omstandigheden weer verbeteren. Volgens SAS is de vraag naar vluchten nu "min of meer verdwenen".
Luchtvaartmaatschappijen proberen wereldwijd zo veel mogelijk te bezuinigen vanwege de sterk gedaalde vraag en Amerikaanse reisbeperkingen voor Europese passagiers. Er wordt bij veel partijen in de sector ook gekeken of het mogelijk is om staatssteun te krijgen om deze moeilijke periode door te komen.
Het Amerikaanse United Airlines heeft inmiddels aangekondigd de salarissen van veel medewerkers voorlopig met 50 procent te verlagen. Ook wordt de vliegcapaciteit komende maanden flink ingeperkt. KLM besloot eind vorige week al om het aantal banen met 1500 tot 2000 te verminderen.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben de sancties tegen de centrale bank van Venezuela versoepeld. Het wordt partijen toegestaan om transacties uit te voeren met de centrale bank in het Zuid-Amerikaanse land.
13 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met plussen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren optimistisch dat vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran mogelijk weer worden hervat.
22 minuten geledenFRANKFURT (ANP) - Piloten van het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa breiden hun staking uit. Ze leggen donderdag en vrijdag ook het werk neer, nadat er maandag en dinsdag al werd gestaakt. Vakbond Cockpit kondigde dit aan. Honderden vluchten in Duitsland werden deze week geannuleerd door de tweedaagse pilotenstaking.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het geopolitieke belang van de Rotterdamse haven is lang onderschat geweest. Dat zei staatssecretaris van Defensie Derk Boswijk op het Havencongres Rotterdam. Volgens hem is er nu meer urgentie. In de haven is eind vorig jaar een terrein gereserveerd waar militair materieel kan worden overgeslagen.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Franse autoconcern Renault gaat het aantal ingenieursbanen de komende twee jaar tot 20 procent verminderen. Daarmee wil de autofabrikant de organisatie stroomlijnen onder druk van toenemende concurrentie, vooral uit China.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Kering, de eigenaar van onder meer Gucci, Saint Laurent, Bottega Veneta en Balenciaga, heeft de opbrengsten in het afgelopen kwartaal verder zien dalen. Bij Gucci, het belangrijkste merk van het Franse concern, zakte de omzet met 14 procent.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De beurskoersen op het Damrak gingen dinsdag verder omhoog, gesteund door optimisme dat de vredesgesprekken tussen de VS en Iran spoedig worden hervat. Ook elders in Europa en op Wall Street zat de sfeer er goed in. Bij de grote fondsen in Amsterdam viel chipconcern Besi op met een koerswinst van 5,4 procent op 218 euro, de hoogste slotstand ooit. Dat volgde nadat Bank of America het koersdoel voor Besi had opgeschroefd en zich positief had uitgelaten over het bedrijf.
4 uur geleden