Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Luchtvaartmaatschappij SAS ontkent akkoord met stakende piloten

Luchtvaartmaatschappij SAS ontkent akkoord met stakende piloten

STOCKHOLM (ANP/RTR) - De Scandinavische luchtvaartmaatschappij SAS heeft nog geen akkoord bereikt met de stakende piloten. Dat zegt het bedrijf zelf tegen de Zweedse omroep SVT nadat piloten eerder aan de Deense omroepen TV2 en DR hadden gemeld dat er een deal was bereikt.

De Noorse pilotenvakbond had aan media in Noorwegen laten weten dat er een akkoord voor vijf jaar was bereikt. 450 ontslagen piloten zouden daardoor weer worden aangenomen. Gedurende de vijf jaar zouden de piloten dan niet meer kunnen staken of de deal kunnen aanpassen.

De onderhandelingen werden maandag hervat met een bemiddelaar in het al twee weken voortslepende conflict. SAS geeft wel toe dat er voortgang wordt gemaakt.

Door het arbeidsgeschil zijn al duizenden vluchten geschrapt. Dat kost de maatschappij miljoenen euro's per dag. SAS heeft gezegd dat het voortbestaan van de onderneming door de staking in gevaar komt.

SAS heeft in de Verenigde Staten een aanvraag ingediend om uitstel van betaling te krijgen. Ook voert de maatschappij gesprekken om 700 miljoen dollar aan noodfinanciering te bemachtigen. Tijdens de coronacrisis schrapte SAS duizenden banen. In februari kwam de maatschappij, waar de Nederlander Anko van der Werff topman is, met een reorganisatieplan waarbij onder meer wordt gesneden in de lonen van de piloten.

Meer uit Financieel

ABN AMRO ziet juridische kwetsbaarheden in nieuwe box 3-stelsel

AMSTERDAM (ANP) - Het kabinetsvoorstel voor het nieuwe box 3-stelsel is op meerdere punten juridisch en praktisch kwetsbaar. Dat zeggen de vermogensexperts Tjarko Denekamp en Peter Beets van ABN AMRO.

6 uur geleden
Nieuwe AI-tool jaagt Amerikaanse beleggers de stuipen op het lijf

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen gingen dinsdag scherp omlaag, vooral door de angst dat AI-ontwikkelingen de positie van gevestigde softwarebedrijven zullen ondermijnen. Die vrees werd eerder op de dag aangewakkerd op de Europese beurzen door een nieuwe tool van het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic dat is ontworpen om juridisch werk te automatiseren. Het hulpmiddel zorgde voor nog meer twijfels over wat AI gaat doen met de hele informatie- en datasector.

8 uur geleden
OpenAI wil farmaceuten steunen bij ontwikkeling nieuwe medicijnen

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De topman van OpenAI, het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT, overweegt farmaceutische bedrijven te ondersteunen bij het ontdekken van nieuwe medicijnen, met behulp van zijn AI-technologieën. In ruil daarvoor zou OpenAI vervolgens een deel van de opbrengsten uit die ontdekkingen kunnen ontvangen, zei Sam Altman dinsdag tijdens een AI-conferentie in San Francisco.

9 uur geleden
VS sluiten deze week tot 11 grote deals over zeldzame aardmetalen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten gaan deze week tot elf nieuwe handelsakkoorden over zeldzame aardmetalen aankondigen, zei de Amerikaanse minister van Binnenlandse Zaken Doug Burgum.

10 uur geleden
Ook Duitse rederij Hapag-Lloyd vaart weer door het Suezkanaal

HAMBURG (ANP/DPA) - De grote Duitse rederij Hapag-Lloyd vaart na ruim twee jaar weer door de Rode Zee en het Suezkanaal. Eerder besloten veel vervoerders de belangrijke vaarroute te mijden vanwege aanvallen door Houthi-rebellen uit Jemen.

11 uur geleden
Novo Nordisk waarschuwt voor lagere verkopen door concurrentie

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Novo Nordisk, producent van de bekende diabetes- en afslankmiddelen Ozempic en Wegovy, verwacht dat de verkopen dit jaar met 5 tot 13 procent dalen. Het Deense farmacieconcern schrijft dit toe aan groeiende concurrentie. Het bedrijf wordt ook geraakt door het Amerikaanse beleid om medicijnprijzen te verlagen.

12 uur geleden
Wolters Kluwer en RELX onderuit op Damrak om AI-tool Anthropic

AMSTERDAM (ANP) - Wolters Kluwer en RELX eindigden dinsdag flink lager in de AEX-index op de beurs in Amsterdam. De informatieleveranciers hadden op het Damrak last van de lancering van een nieuw hulpmiddel van het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic dat is ontworpen om juridisch werk te automatiseren. De tool heeft de zorgen vergroot over de impact die kunstmatige intelligentie op dataservices en informatiebedrijven zal hebben.

12 uur geleden