Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Luchtvaartmaatschappij SAS ontkent akkoord met stakende piloten

Luchtvaartmaatschappij SAS ontkent akkoord met stakende piloten

STOCKHOLM (ANP/RTR) - De Scandinavische luchtvaartmaatschappij SAS heeft nog geen akkoord bereikt met de stakende piloten. Dat zegt het bedrijf zelf tegen de Zweedse omroep SVT nadat piloten eerder aan de Deense omroepen TV2 en DR hadden gemeld dat er een deal was bereikt.

De Noorse pilotenvakbond had aan media in Noorwegen laten weten dat er een akkoord voor vijf jaar was bereikt. 450 ontslagen piloten zouden daardoor weer worden aangenomen. Gedurende de vijf jaar zouden de piloten dan niet meer kunnen staken of de deal kunnen aanpassen.

De onderhandelingen werden maandag hervat met een bemiddelaar in het al twee weken voortslepende conflict. SAS geeft wel toe dat er voortgang wordt gemaakt.

Door het arbeidsgeschil zijn al duizenden vluchten geschrapt. Dat kost de maatschappij miljoenen euro's per dag. SAS heeft gezegd dat het voortbestaan van de onderneming door de staking in gevaar komt.

SAS heeft in de Verenigde Staten een aanvraag ingediend om uitstel van betaling te krijgen. Ook voert de maatschappij gesprekken om 700 miljoen dollar aan noodfinanciering te bemachtigen. Tijdens de coronacrisis schrapte SAS duizenden banen. In februari kwam de maatschappij, waar de Nederlander Anko van der Werff topman is, met een reorganisatieplan waarbij onder meer wordt gesneden in de lonen van de piloten.

Meer uit Financieel

Pensioenfondsen ABP en PME houden buffer over ondanks Iranoorlog

ROTTERDAM (ANP) - Door de onrust in het Midden-Oosten was het een lastig eerste kwartaal voor pensioenfondsen. Ambtenarenpensioenfonds ABP en metalektrofonds PME zagen hun financiële positie verslechteren, maar houden niettemin een stevige buffer over. Daardoor houden aangesloten gepensioneerden en andere deelnemers zicht op een mogelijke pensioenverhoging, als de fondsen volgend jaar overgaan naar het nieuwe pensioenstelsel.

1 uur geleden
Tesla voert winst op na dalende verkopen door reputatie Elon Musk

AUSTIN (ANP) - Tesla heeft in het eerste kwartaal van dit jaar zijn winst opgevoerd, nadat de elektrische autofabrikant vorig jaar nog last had van lagere verkopen en hogere kosten. De elektrische autofabrikant van topman Elon Musk boekte een nettowinst van 477 miljoen dollar, omgerekend zo'n 407,5 miljoen euro. Dat is 17 procent meer dan in het eerste kwartaal van vorig jaar.

3 uur geleden
Chipmaker TSMC wil geavanceerdste ASML-machines pas in 2029 kopen

HSINCHU (ANP/BLOOMBERG) - Het Taiwanese TSMC, de grootste producent van geavanceerde chips voor AI-toepassingen ter wereld, is voorlopig niet van plan om de geavanceerdste machines van het Nederlandse ASML aan te schaffen. Het bedrijf wil hiermee wachten tot in 2029 om kosten te besparen, heeft een hoge leidinggevende bij TSMC tegen verslaggevers gezegd.

3 uur geleden
Recordstanden op Wall Street na verlenging wapenstilstand

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen op Wall Street in New York zijn woensdag met winsten de handel uitgegaan, nadat de Amerikaanse president Donald Trump aankondigde de wapenstilstand met Iran te verlengen. De brede S&P 500-index en techbeurs Nasdaq sloten op een recordstand. De Straat van Hormuz is nog altijd gesloten en de olieprijzen stegen daardoor opnieuw.

3 uur geleden
Nieuwe topman voor socialmediaplatform LinkedIn

SUNNYVALE (ANP) - Dan Shapero is de nieuwe topman van socialmediaplatform LinkedIn, onderdeel van Microsoft. De nieuwe topman werkt al ruim achttien jaar bij LinkedIn, waarvan de afgelopen vijf jaar als operationeel topman.

5 uur geleden
Rusland stopt levering Kazachse olie naar Duitsland via pijplijn

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland stopt vanaf 1 mei met de levering van Kazachse ruwe olie via de Droezjba-pijpleiding aan Duitsland. Dat meldde de Russische vicepremier Aleksander Novak woensdag. De maatregel vergroot de zorgen over de brandstofvoorziening in Duitsland die de Iranoorlog heeft veroorzaakt.

5 uur geleden
Portugal wil door met Air France-KLM en Lufthansa in verkoop TAP

LISSABON (ANP/BLOOMBERG) - Portugal wil doorgaan met de verkoop van een minderheidsbelang in de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Ingewijden melden aan persbureau Bloomberg dat zowel Air France-KLM als Lufthansa wordt gevraagd een definitief bod uit te brengen. Beide luchtvaartmaatschappijen deden begin april een eerste bod en krijgen nu allebei drie maanden de tijd om een definitief bod uit te brengen.

7 uur geleden