Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Luchtvaartmaatschappij SAS ontkent akkoord met stakende piloten

Luchtvaartmaatschappij SAS ontkent akkoord met stakende piloten

STOCKHOLM (ANP/RTR) - De Scandinavische luchtvaartmaatschappij SAS heeft nog geen akkoord bereikt met de stakende piloten. Dat zegt het bedrijf zelf tegen de Zweedse omroep SVT nadat piloten eerder aan de Deense omroepen TV2 en DR hadden gemeld dat er een deal was bereikt.

De Noorse pilotenvakbond had aan media in Noorwegen laten weten dat er een akkoord voor vijf jaar was bereikt. 450 ontslagen piloten zouden daardoor weer worden aangenomen. Gedurende de vijf jaar zouden de piloten dan niet meer kunnen staken of de deal kunnen aanpassen.

De onderhandelingen werden maandag hervat met een bemiddelaar in het al twee weken voortslepende conflict. SAS geeft wel toe dat er voortgang wordt gemaakt.

Door het arbeidsgeschil zijn al duizenden vluchten geschrapt. Dat kost de maatschappij miljoenen euro's per dag. SAS heeft gezegd dat het voortbestaan van de onderneming door de staking in gevaar komt.

SAS heeft in de Verenigde Staten een aanvraag ingediend om uitstel van betaling te krijgen. Ook voert de maatschappij gesprekken om 700 miljoen dollar aan noodfinanciering te bemachtigen. Tijdens de coronacrisis schrapte SAS duizenden banen. In februari kwam de maatschappij, waar de Nederlander Anko van der Werff topman is, met een reorganisatieplan waarbij onder meer wordt gesneden in de lonen van de piloten.

Meer uit Financieel

Oud-ASML-man Van den Brink per direct weg als commissaris ASMI

ALMERE (ANP) - Oud-ASML-bestuurder Martin van den Brink is per direct vertrokken als commissaris bij chiptoeleverancier ASMI. Die stap volgt volgens het bedrijf uit Almere op een "beoordeling dat de andere professionele activiteiten van de heer Van den Brink op termijn zouden kunnen leiden tot belangenverstrengeling".

36 minuten geleden
Recordstand op beurs raakt uit beeld door klein verlies AEX

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index aan de beurs in Amsterdam liet maandagochtend een klein verlies zien. Daarmee raakte een mogelijk nieuw record voor de hoofdgraadmeter aan het Damrak tijdens de dunne handel op Koningsdag weer wat uit beeld. Beleggers verwerkten onder meer wisselende signalen over de oorlog in het Midden-Oosten.

44 minuten geleden
Duits bedrijf haalt 110 miljoen dollar op voor slimmere robots

STUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - Sereact, een Duitse ontwikkelaar van roboticasoftware, heeft 110 miljoen dollar aan nieuwe financiering opgehaald voor het ontwikkelen van een AI-model dat robots slimmer maakt en meer geschikt voor het uitvoeren van verschillende taken. Het geld komt zowel van bestaande geldschieters als van nieuwe investeerders.

1 uur geleden
Bitcoin stijgt naar hoogste niveau in bijna drie maanden

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van bitcoin is gestegen tot het hoogste niveau in bijna drie maanden. De handel wordt gesteund door optimisme rond de oorlog in het Midden-Oosten. Na een nieuwsbericht van Axios is de hoop toegenomen dat de vredesonderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran weer op gang kunnen komen.

2 uur geleden
Transavia schrapt vluchten in mei en juni vanwege kerosineprijzen

SCHIPHOL (ANP/AFP) - Luchtvaartmaatschappij Transavia schrapt een deel van haar vluchten in mei en juni nu de prijzen voor vliegtuigbrandstof sterk stijgen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft het bedrijf aan persbureau AFP laten weten.

11 uur geleden
Senator VS wil instemmen met benoeming beoogde Fed-voorzitter

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Republikeinse senator Thom Tillis zal stemmen voor de benoeming van Kevin Warsh als de nieuwe voorzitter van de Federal Reserve. Dat heeft hij zondag gezegd tijdens een interview met NBC News. Daarmee lijkt de beëdiging van de door Donald Trump voorgedragen kandidaat als opvolger van de huidige Fed-voorzitter Jerome Powell zekerder te worden. Powells termijn loopt in mei af.

16 uur geleden
Oman ondertekent investeringsdeals van 200 miljoen voor industrie

MUSCAT (ANP/RTR) - Oman heeft investeringsovereenkomsten ondertekend met meerdere organisaties voor nieuwe industrieprojecten ter waarde van meer dan 200 miljoen Omaanse rial. Dat is omgerekend zo'n 444 miljoen euro.

18 uur geleden