Luchtvaartmaatschappij SAS ontkent akkoord met stakende piloten
STOCKHOLM (ANP/RTR) - De Scandinavische luchtvaartmaatschappij SAS heeft nog geen akkoord bereikt met de stakende piloten. Dat zegt het bedrijf zelf tegen de Zweedse omroep SVT nadat piloten eerder aan de Deense omroepen TV2 en DR hadden gemeld dat er een deal was bereikt.
De Noorse pilotenvakbond had aan media in Noorwegen laten weten dat er een akkoord voor vijf jaar was bereikt. 450 ontslagen piloten zouden daardoor weer worden aangenomen. Gedurende de vijf jaar zouden de piloten dan niet meer kunnen staken of de deal kunnen aanpassen.
De onderhandelingen werden maandag hervat met een bemiddelaar in het al twee weken voortslepende conflict. SAS geeft wel toe dat er voortgang wordt gemaakt.
Door het arbeidsgeschil zijn al duizenden vluchten geschrapt. Dat kost de maatschappij miljoenen euro's per dag. SAS heeft gezegd dat het voortbestaan van de onderneming door de staking in gevaar komt.
SAS heeft in de Verenigde Staten een aanvraag ingediend om uitstel van betaling te krijgen. Ook voert de maatschappij gesprekken om 700 miljoen dollar aan noodfinanciering te bemachtigen. Tijdens de coronacrisis schrapte SAS duizenden banen. In februari kwam de maatschappij, waar de Nederlander Anko van der Werff topman is, met een reorganisatieplan waarbij onder meer wordt gesneden in de lonen van de piloten.
Meer uit Financieel
EINDHOVEN (ANP) - De overname van de voormalige Philips-lampendochter Lumileds door het Chinese San'an Optoelectronics gaat niet door. De Amerikaanse waakhond (CFIUS) wilde geen goedkeuring geven om risico's voor de nationale veiligheid van de VS. Vervolgens hebben San'an en diens Maleisische samenwerkingspartner Inari Amertron Berhad laten weten de deal te schrappen.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Door de ontwikkelingen van zaterdag lijkt de situatie in de Straat van Hormuz weer terug bij die van vrijdag vóór 15.00 uur. Dat constateert een woordvoerder van de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) nadat Iran had aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten. Ook werd zaterdag duidelijk dat er weer schepen zijn beschoten in de voor de olie- en gasleveringen belangrijke zeestraat.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Tanken is zaterdag weer iets goedkoper geworden. De vraag is wel wat de prijzen aan de pomp na het weekend gaan doen, omdat Iran heeft aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Philips heeft ziekenhuizen gewaarschuwd om bepaalde vernevelaars voor beademingsapparaten niet meer te gebruiken. Het gaat om opzetstukken die medicijnen vernevelen zodat patiënten deze kunnen inademen. Het apparaat kan door de kleine vloeistofdruppeltjes echter defect raken. Patiënten krijgen dan mogelijk te weinig zuurstof zonder dat het apparaat hiervoor waarschuwt, bevestigde een woordvoerder na berichtgeving door het Eindhovens Dagblad.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - De vakbonden gaan weer praten met de overheid over de cao voor rijksambtenaren. Zaterdagochtend lieten FNV, CNV, AC Rijksvakbonden en CMHF Overheid weten een uitnodiging voor hervatting van het cao-overleg door minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken, CDA) te verwelkomen. Door rijksambtenaren worden al een tijd stakingen uitgevoerd. Dinsdag legden hun acties zelfs de Tweede Kamer lam omdat personeel het werk neerlegde.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met stevige winsten het weekend ingegaan door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig heropent voor de commerciële scheepvaart. De olieprijzen gingen juist hard omlaag door de hoop bij beleggers op vrede in het Midden-Oosten. Verder was Netflix een opvallende daler op Wall Street na een slecht ontvangen kwartaalbericht van de videostreamingdienst.
18 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Venezuela heeft een "moeilijke weg" te gaan om economische stabiliteit te bereiken. Dat heeft topvrouw Kristalina Georgieva van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) vrijdag gezegd. Donderdag werd nog bekend dat het IMF en de Wereldbank de samenwerking met Venezuela weer hervatten.
19 uur geleden