Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Luchtvaartmaatschappij Qantas schrijft weer dieprode cijfers

Luchtvaartmaatschappij Qantas schrijft weer dieprode cijfers

MASCOT (ANP/AFP) - De Australische luchtvaartmaatschappij Qantas heeft in de twaalf maanden tot en met juni een verlies geleden van omgerekend meer dan 850 miljoen euro. De maatschappij beschreef het boekjaar waarin het te kampen had met reisbeperkingen als gevolg van de coronapandemie als "afschuwelijk".

De nationale luchtvaartmaatschappij van Australië rapporteerde een verlies voor belastingen van 1,8 miljard Australische dollar, wat neerkomt op ruim 1,1 miljard euro. Wanneer eenmalige posten zoals ontslagvergoedingen en het buiten dienst stellen van vliegtuigen worden meegerekend, was dit resultaat bijna 1,5 miljard euro negatief.

De negatieve resultaten komen bovenop de verliezen van bijna 1,7 miljard euro voor belastingen van vorig boekjaar. Toen werden luchtvaartmaatschappijen over de hele wereld getroffen door de impact van de eerste golf van de pandemie.

Impact

Volgens Qantas-topman Alan Joyce zijn de inkomsten tegen het einde van het jaar met omgerekend meer dan 12 miljard euro gedaald als gevolg van Covid-19. "Dit verlies toont de impact aan die een volledig jaar van gesloten internationale grenzen en meer dan 330 dagen van binnenlandse reisbeperkingen hebben gehad op de nationale luchtvaartmaatschappij", zei hij in een verklaring. "De handelsomstandigheden zijn eerlijk gezegd afschuwelijk geweest."

De luchtvaartmaatschappij kreeg begin dit jaar wat lucht toen de grenzen iets verder opengingen en er wat meer kon worden gereisd. Maar de opleving van het virus, met name in en om Sydney, en de daarop ingestelde beperkingen dwongen de maatschappij weer verschillende vluchten te annuleren.

Ontslagen

Qantas ontsloeg vorig jaar duizenden piloten en cabinepersoneel vanwege de crisis. De maatschappij kondigde onlangs aan dat nog eens 2500 piloten en ander vliegend personeel zouden worden ontslagen in reactie op de laatste uitbraak.

Qantas hoopt tegen eind 2021 opnieuw internationale vluchten uit te voeren. Daarbij zal naar verwachting in eerste instantie naar landen met een hoge vaccinatiegraad worden gevlogen zoals de Verenigde Staten, Groot-Brittannië en Singapore. De regering heeft echter nog niet aangekondigd wanneer de strenge grenscontroles van Australië zouden worden versoepeld.

Meer uit Financieel

OPEC+ verhoogt productie in eerste vergadering sinds vertrek VAE

WENEN (ANP) - Landen van oliekartel OPEC+ gaan de olieproductie in juni verhogen, werd zondag bekendgemaakt. De stap van de groep olielanden is de eerste sinds de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) deze week aankondigden zich terug te trekken uit het oliekartel.

1 uur geleden
Voorzitter Duits instituut waarschuwt voor recessie na heffing VS

BERLIJN (ANP/DPA) - De voorzitter van het Duitse onderzoeksinstituut Ifo heeft gewaarschuwd voor aanzienlijke risico's voor de Duitse economie door de dreiging van hogere Amerikaanse importheffingen. "Als dit uitmondt in een nieuwe handelsoorlog, dan staat Duitsland in 2026 een recessie te wachten", zei voorzitter Clemens Fuest van het Ifo-instituut zondag in de krant Bild.

4 uur geleden
Gesprekken over overname staaldivisie Thyssenkrupp op pauze

ESSEN (ANP) - Thyssenkrupp en zijn Indiase branchegenoot Jindal Steel hebben gesprekken over een mogelijke overname van de Europese staaldivisie van het Duitse industrieconcern tijdelijk stopgezet. "De oorspronkelijke uitgangspunten en voorwaarden voor een mogelijke verkoop van Thyssenkrupp Steel zijn de afgelopen maanden aanzienlijk veranderd", stelde Thyssenkrupp in een verklaring.

5 uur geleden
Verdachte opgepakt in onderzoek naar vergiftigde babyvoeding

WENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een verdachte opgepakt in de zaak rond de poging tot afpersing van fabrikant HiPP. De afgelopen tijd werden gemanipuleerde potjes babyvoeding van het merk gevonden waaraan rattengif was toegevoegd.

20 uur geleden
Reder MSC mijdt Hormuz met nieuwe dienst naar Perzische Golf

GENÈVE (ANP) - De grote rederij voor containerschepen MSC heeft een nieuwe dienst aangekondigd richting de Perzische Golf die de Straat van Hormuz mijdt. Die zeestraat wordt zo goed als geblokkeerd door Iran sinds de Verenigde Staten en Israël een oorlog begonnen tegen het land. Daardoor is vrachtvervoer per schip naar landen aan de Perzische Golf ernstig bemoeilijkt.

22 uur geleden
FME: autoheffingen VS nadelig voor Nederlandse toeleveranciers

ZOETERMEER (ANP) - Hogere Amerikaanse importheffingen voor auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie kunnen ook Nederland raken, waarschuwt ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME. Als autofabrikanten minder kunnen exporteren naar de Verenigde Staten raakt dat toeleveranciers, waaronder Nederlandse bedrijven.

1 dag geleden
Problemen met pinnen bij ING en Triodos

AMSTERDAM (ANP) - Klanten van ING en Triodos hebben zaterdagochtend moeilijker kunnen pinnen. Volgens ING lag het probleem bij een externe partij die pintransacties afhandelt, maar is de storing nu voorbij.

1 dag geleden