Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Luchtvaartmaatschappij Emirates blijft op Rusland vliegen

Luchtvaartmaatschappij Emirates blijft op Rusland vliegen

DUBAI (ANP/RTR) - Luchtvaartmaatschappij Emirates blijft ondanks de vele sancties tegen Rusland gewoon naar dat land vliegen. Volgens de leiding van het bedrijf wordt de dienstverlening pas gestaakt als daar door de eigenaar opdracht toe wordt gegeven. Emirates is eigendom van de overheid van Dubai, één van de Verenigde Arabische Emiraten.

De Verenigde Arabische Emiraten hebben tot nu toe geweigerd partij te kiezen tussen westerse bondgenoten en Rusland. Het land heeft zich ook niet aangesloten bij de wereldwijde sancties die aan Moskou zijn opgelegd vanwege de invasie van Oekraïne.

Volgens Emirates veroorzaakt het Oekraïne-conflict een fundamentele verandering in de wereldeconomie, ook voor de burgerluchtvaart. Zeker als de kwestie niet snel wordt opgelost. Meerdere luchtvaartmaatschappijen vliegen vanwege de oorlog in Oekraïne niet meer van en naar Rusland. Ook omdat het Russische luchtruim gesloten is als tegenreactie op de sancties tegen Rusland.

Russische maatschappijen als Aeroflot vliegen ook alleen nog maar binnen de landsgrenzen, met uitzondering van Belarus. Veel luchtvaartmaatschappijen uit het land maken gebruik van vliegtuigen die eigendom zijn van leasemaatschappijen. Uit angst dat die bedrijven de vliegtuigen opeisen als ze buiten Rusland landen, heeft het land luchtvaartmaatschappijen eerder opgeroepen niet meer buiten Rusland en Belarus te vliegen met die toestellen.

Meer uit Financieel

Nieuwe stap in Frans onderzoek naar Elon Musk en X

PARIJS (ANP/BLOOMBERG/DPA/AFP) - Frankrijk heeft zijn onderzoek naar Elon Musk en diens socialemediaplatform X opgevoerd, nadat de miljardair niet kwam opdagen voor een vrijwillig verhoor waarvoor hij was opgeroepen. Dat meldden Franse aanklagers donderdag.

11 minuten geleden
Harrods compenseert tientallen mensen na misbruik door eigenaar

LONDEN (ANP/AFP) - Harrods heeft tientallen mensen een vergoeding gegeven na seksueel misbruik door de inmiddels overleden eigenaar Mohamed Al Fayed. Meer dan 75 slachtoffers hebben een "volledige compensatie" gekregen na het indienen van een claim bij het beroemde Londense warenhuis.

1 uur geleden
Britse adverteerders eisen miljarden compensatie van Google

LONDEN (ANP/AFP) - Britse adverteerders vinden dat Google zijn eigen advertentiedienst online heeft voorgetrokken. Zij hebben daarover een claim ingediend in het Verenigd Koninkrijk en eisen een schadevergoeding tot 3 miljard pond (bijna 3,5 miljard euro).

1 uur geleden
Vertaalbedrijf DeepL schrapt kwart personeel vanwege AI

KEULEN (ANP/AFP) - Het Duitse AI-vertaalbedrijf DeepL schrapt ongeveer een kwart van de banen. Topman en oprichter Jarek Kutylowski meldt donderdag op LinkedIn dat zo'n 250 werkplekken bij DeepL verdwijnen vanwege de opmars van kunstmatige intelligentie.

1 uur geleden
AEX sluit dag na record lager, Shell en RELX bij dalers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs eindigde donderdag aanzienlijk lager, nadat de hoofdindex woensdag nog een nieuw slotrecord had bereikt.

1 uur geleden
Medeoprichter Superdry krijgt 8 jaar cel voor verkrachting

GLOUCESTER (ANP/AFP) - De medeoprichter van het Britse modemerk Superdry heeft van de rechter in Engeland een gevangenisstraf gekregen van acht jaar voor verkrachting. James Holder werd vorige week door de rechtbank in het Britse Gloucester schuldig bevonden aan verkrachting.

1 uur geleden
Scheepvaartorganisatie IMO: 1500 schepen vast in Perzische Golf

LONDEN (ANP/AFP) - Ongeveer 1500 schepen en zo'n 20.000 bemanningsleden zitten nog vast in de Perzische Golf, doordat de Straat van Hormuz vrijwel dicht is. Dat zei secretaris-generaal van de Internationale Maritieme Organisatie (IMO) Arsenio Dominguez donderdag. Sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten eind februari is de zeestraat zo goed als gesloten geweest voor de scheepvaart.

2 uur geleden