Luchtvaartmaatschappij easyJet blijft profiteren van sterke vraag
LUTON (ANP) - De Britse budgetvliegmaatschappij easyJet profiteert nog altijd van de grote vraag naar vliegreizen in Europa en zag de omzet opnieuw stijgen. Dat meldt de maatschappij in een handelsupdate over het afgelopen kwartaal. Voor later dit jaar houdt easyJet wel rekening met een impact op de resultaten door de oorlog tussen Hamas en Israël.
In totaal vlogen bijna 20 miljoen passagiers met een easyJet-toestel, tegenover ruim 17 miljoen in dezelfde periode een jaar eerder. Deze reizigers waren goed voor een omzet van 1,1 miljard pond, omgerekend zo'n 1,3 miljard euro. De totale inkomsten voor easyJet stegen met 22 procent tot 1,8 miljard pond. Onder de streep bleef wel een verlies staan van 126 miljoen pond voor aftrek van belastingen. Maar dat verlies liep terug in vergelijking met de 133 miljoen pond een jaar eerder.
EasyJet-topman Johan Lundgren spreekt dan ook van een "verbeterde prestatie", die volgens hem "getuigt van de kracht van de vraag naar ons merk en ons netwerk". Ook voor het komende zomerseizoen is hij optimistisch, gezien de boekingen voor die periode rond de jaarwisseling.
Nieuwe bestemming
Voor de eerste helft van het gebroken boekjaar verwacht easyJet dat het verlies op jaarbasis verder afneemt. Dat moet dan het gevolg zijn van onder meer capaciteitsgroei. Wel houdt de luchtvaartmaatschappij rekening met een "directe impact van ongeveer 40 miljoen pond als gevolg van het conflict in het Midden-Oosten". Door de oorlog tussen Hamas en Israël vliegt easyJet tijdelijk niet meer op Israël en Jordanië.
EasyJet maakt verder bekend vanaf eind juni naar een nieuwe bestemming te vliegen, namelijk naar Chania op het Griekse eiland Kreta. Daarnaast meldt de maatschappij een samenwerking met straalmotorenfabrikant CFM. Dat bedrijf gaat 314 motoren leveren voor 157 vorig jaar bestelde Airbus-vliegtuigen. Volgens easyJet zullen die nieuwe vliegtuigen en motoren samen tot 30 procent minder brandstof gebruiken en 50 procent stiller zijn.
Meer uit Financieel
MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Sportwagenfabrikant Ferrari was donderdag een stevige winnaar op de beurs in Milaan na geruststellende woorden van topman Benedetto Vigna. Hij verklaarde dat er al bestellingen binnen zijn voor het eerste volledig elektrische model van het Italiaanse bedrijf. Eerder deze week kreeg de beurskoers nog een knauw na een golf aan kritiek op de gepresenteerde Ferrari Luce die 550.000 euro kost.
33 minuten geledenGENÈVE (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft ervoor gezorgd dat het aantal vliegtuigpassagiers wereldwijd vorige maand is gedaald. Volgens de internationale luchtvaartbrancheorganisatie IATA vlogen mensen in april 3,4 procent minder dan in dezelfde maand in 2025.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Warenhuisketen de Bijenkorf heeft veel last van zuinige consumenten. De klantbestedingen zijn afgelopen jaar op vergelijkbare basis met meer dan 8 procent gedaald. De Bijenkorf merkte ook dat zijn webshop minder bezoekers kreeg dan een jaar eerder.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Snowflake ging donderdag hard omhoog op de beurzen in New York. De clouddienstverlener en softwareontwikkelaar verhoogde de omzetverwachting voor het hele jaar na beter dan verwachte kwartaalresultaten. Ook tekende het bedrijf een meerjarige overeenkomst van 6 miljard dollar met Amazon voor het gebruik van de clouddiensten en chips van Amazon Web Services, de clouddivisie van het tech- en webwinkelconcern. Het aandeel Snowflake werd bijna 34 procent meer waard.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond is kritisch op prijsverhogingen die telecomaanbieders KPN en Ziggo hebben aangekondigd. De belangenbehartiger betwijfelt of die rechtmatig zijn en wil beide bedrijven erover spreken.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Grootverbruikers van gas, zoals regionale netbeheerders, elektriciteitscentrales en grote industriële afnemers, betalen volgend jaar iets hogere tarieven voor het landelijke gastransport. Dat meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM), die de maximale tarieven van Gasunie Transport Services (GTS) heeft vastgesteld.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL gaat extra geld vragen voor rouwpost die nabestaanden met spoed willen versturen. Vanaf 12 juli kost dat per brief 3,25 euro, bevestigt de post- en pakketbezorger. Wie dat extra geld niet wil of kan betalen, moet rouwkaarten via de normale post versturen waar PostNL door een versoepeling van de regels langer over mag doen.
4 uur geleden