Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Luchtvaartmaatschappij easyJet blijft profiteren van sterke vraag

Luchtvaartmaatschappij easyJet blijft profiteren van sterke vraag

LUTON (ANP) - De Britse budgetvliegmaatschappij easyJet profiteert nog altijd van de grote vraag naar vliegreizen in Europa en zag de omzet opnieuw stijgen. Dat meldt de maatschappij in een handelsupdate over het afgelopen kwartaal. Voor later dit jaar houdt easyJet wel rekening met een impact op de resultaten door de oorlog tussen Hamas en Israël.

In totaal vlogen bijna 20 miljoen passagiers met een easyJet-toestel, tegenover ruim 17 miljoen in dezelfde periode een jaar eerder. Deze reizigers waren goed voor een omzet van 1,1 miljard pond, omgerekend zo'n 1,3 miljard euro. De totale inkomsten voor easyJet stegen met 22 procent tot 1,8 miljard pond. Onder de streep bleef wel een verlies staan van 126 miljoen pond voor aftrek van belastingen. Maar dat verlies liep terug in vergelijking met de 133 miljoen pond een jaar eerder.

EasyJet-topman Johan Lundgren spreekt dan ook van een "verbeterde prestatie", die volgens hem "getuigt van de kracht van de vraag naar ons merk en ons netwerk". Ook voor het komende zomerseizoen is hij optimistisch, gezien de boekingen voor die periode rond de jaarwisseling.

Nieuwe bestemming

Voor de eerste helft van het gebroken boekjaar verwacht easyJet dat het verlies op jaarbasis verder afneemt. Dat moet dan het gevolg zijn van onder meer capaciteitsgroei. Wel houdt de luchtvaartmaatschappij rekening met een "directe impact van ongeveer 40 miljoen pond als gevolg van het conflict in het Midden-Oosten". Door de oorlog tussen Hamas en Israël vliegt easyJet tijdelijk niet meer op Israël en Jordanië.

EasyJet maakt verder bekend vanaf eind juni naar een nieuwe bestemming te vliegen, namelijk naar Chania op het Griekse eiland Kreta. Daarnaast meldt de maatschappij een samenwerking met straalmotorenfabrikant CFM. Dat bedrijf gaat 314 motoren leveren voor 157 vorig jaar bestelde Airbus-vliegtuigen. Volgens easyJet zullen die nieuwe vliegtuigen en motoren samen tot 30 procent minder brandstof gebruiken en 50 procent stiller zijn.

Meer uit Financieel

Democraten willen heffingen Trump met wetsvoorstel blokkeren

WASHINGTON (ANP) - Democraten in de Amerikaanse Senaat willen met een wetsvoorstel voorkomen dat de door president Donald Trump aangekondigde importheffingen voor acht Europese landen worden ingevoerd. Dat zegt de Democratische fractievoorzitter in de Senaat Chuck Schumer.

6 uur geleden
Nederlandse technologische industrie verontrust over heffingen

ZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.

11 uur geleden
EU-buitenlandchef: Rusland en China profiteren van heffingen VS

BRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten spelen met de aangekondigde heffingen voor Europese landen vooral China en Rusland in de kaart, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Volgens haar dreigen zowel de VS als Europa hierdoor armer te worden en hebben alleen hun tegenstanders daar baat bij.

11 uur geleden
EU-ambassadeurs zondag bijeen voor overleg over heffingen VS

BRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van alle lidstaten van de Europese Unie komen zondag samen om te praten over de nieuwe Amerikaanse heffingen, meldt voorzitter Cyprus. Een aantal getroffen landen zei eerder al dat ze met een gezamenlijke Europese reactie wilden komen op de tarieven.

12 uur geleden
Werkgeversorganisatie eens met EU-reactie op Trump over Groenland

DEN HAAG (ANP) - Werkgeversorganisatie VNO-NCW kan zich vinden in de EU-reactie op de extra importtarieven die Donald Trump wil opleggen aan Nederland en andere EU-landen die Denemarken en Groenland steunen in hun verzet tegen inlijving door de Verenigde Staten. "We staan achter de boodschap van de Europese Commissie en de Europese Raad", laat een woordvoerster van de werkgeversclub weten.

12 uur geleden
Democraten én Republikeinen kritisch op Groenland-heffingen Trump

WASHINGTON (ANP) - De aangekondigde heffingen van de Amerikaanse president Donald Trump tegen Europese landen vanwege hun steun aan Groenland, hebben in de Verenigde Staten zelf tot kritische reacties geleid. Niet alleen Democraten, maar ook enkele Republikeinse Congresleden spreken zich openlijk uit tegen Trumps plannen.

12 uur geleden
Handelsakkoord VS en EU op losse schroeven om kwestie-Groenland

BRUSSEL (ANP) - Het handelsakkoord dat de Verenigde Staten en de Europese Unie afgelopen zomer sloten om hun dreigende handelsoorlog af te wenden, wordt voorlopig niet goedgekeurd. Het Europees Parlement kan er niet mee instemmen zolang de VS dreigen Groenland in te lijven, zegt de leider van de grootste en cruciale EP-fractie.

12 uur geleden