Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Luchtvaartmaatschappij China bevestigt doden na vliegtuigcrash

Luchtvaartmaatschappij China bevestigt doden na vliegtuigcrash

WUZHOU (ANP/RTR/AFP) - Luchtvaartmaatschappij China Eastern heeft bevestigd dat er doden zijn gevallen bij een vliegtuigcrash in het zuiden van China. Er zijn geen details gedeeld over het aantal slachtoffers. Aan boord zaten 123 passagiers en negen bemanningsleden.

De Boeing 737-800 was maandag van Kunming onderweg naar Guangzhou toen het toestel neerstortte in de bergen bij Wuzhou. Waarom het vliegtuig is gecrasht, is niet bekend. Daar wordt nog onderzoek naar gedaan, meldt China Eastern.

De luchtvaartmaatschappij heeft in een verklaring zijn condoleances overgebracht. Het bedrijf heeft een speciaal telefoonnummer geopend voor de familie van de inzittenden.

Eerder op de dag werd al duidelijk dat het om een ernstige vliegtuigcrash ging. Het toestel was volgens staatsmedia uiteengevallen. Er zijn meerdere wrakstukken gevonden. De krant People's Daily meldde op basis van een brandweerfunctionaris dat er tussen de brokstukken geen tekenen van leven zijn.

Meer uit Buitenland

Oostenrijk telt deze winter 26 doden door lawines

WENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk zijn deze winter 26 mensen omgekomen door lawines, meldt de Oostenrijkse raad voor veiligheid in de Alpen (ÖKAS). Dat is "aanzienlijk meer" dan voorgaande jaren.

22 minuten geleden
Brussel bevestigt brief Orbán aan voorzitter Costa

BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Raad António Costa heeft een brief van de Hongaarse premier Viktor Orbán ontvangen. Dat bevestigt zijn woordvoerder. Over de inhoud ervan wil ze verder niets kwijt. Het is niet duidelijk of Costa donderdag met een reactie komt.

25 minuten geleden
Onderhandelingen tussen Iran en VS in Genève hervat

GENÈVE (ANP/AFP) - De derde ronde van Amerikaans-Iraanse onderhandelingen over het nucleaire programma van Iran is in Genève begonnen. De twee landen praten via bemiddelaars uit Oman met elkaar. De VS en Iran hebben al sinds 1980 geen diplomatieke betrekkingen meer.

27 minuten geleden
Polen: defensiekosten verbleken bij biljoen na aanval Russen

WARSCHAU (ANP/RTR) - De verdediging van de oostflank van de NAVO tegen een Russische aanval zou vele honderden miljarden euro's kosten, waarschuwt de Poolse buitenlandminister Radek Sikorski. Veel meer, volgens hem, dan wat NAVO-landen nu moeten uitgeven om zich te herbewapenen en Rusland af te schrikken.

1 uur geleden
Aantal geboortes in Japan voor tiende jaar op rij afgenomen

TOKIO (ANP/AFP) - Het aantal geboortes is in Japan voor het tiende jaar op rij afgenomen. Het Oost-Aziatische land heeft een van de laagste geboortecijfers ter wereld en kampt ook met een krimpende en vergrijzende bevolking.

2 uur geleden
Hongarije beschuldigt Oekraïne van anti-Hongaars beleid

BOEDAPEST (ANP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán stelt in een open brief dat de Oekraïense president Volodymyr Zelensky zich bezighoudt met "anti-Hongaars beleid". Hij roept Zelensky op dit te veranderen en eist "meer respect voor Hongarije".

4 uur geleden
Premier De Wever kondigt luchtafweer bij Antwerpse haven aan

ANTWERPEN (ANP) - Er komt een nieuw luchtafweersysteem bij de Antwerpse haven, heeft de Belgische premier Bart De Wever aangekondigd. Het gaat om zogenoemde NASAMS, die gebruikt kunnen worden om bepaalde vliegtuigen, helikopters, drones en raketten op middellange afstand uit de lucht te schieten. De premier zei op een bijeenkomst van de haven dat de systemen al besteld zijn. Dat gebeurt in samenwerking met Nederland.

4 uur geleden