'Luchtvaartloopbaan' vliegveld Tegel na 120 jaar voorbij
BERLIJN (ANP) - Het vliegveld Tegel vlakbij het centrum van Berlijn is met ingang van woensdag definitief geen luchthaven meer. De functies worden overgenomen door de nieuwe luchthaven Berlin-Brandenburg. De deelstaat, gemeente, projectontwikkelaars en bouw staan te trappelen om in deze al een half jaar in onbruik zijnde ruimte een moderne duurzame wijk en een bedrijvenpark neer te zetten.
Ze gaan aan de slag met de overkoepelende onderneming Tegel Projekt GmbH. Die stelt in maximaal 20 jaar tijd "niet enkel een nieuwe wijk, maar een model te bouwen voor de slimme, duurzame en sociale stad van morgen".
De woonwijk wordt klimaatneutraal en betaalbaar voor de toekomstige bewoners. Er komt ook een bedrijvenpark voor mogelijk tot duizend ondernemingen. Het is de bedoeling dat dit allemaal begin jaren dertig gestalte van deze eeuw krijgt. Begin jaren dertig van de vorige eeuw was het terrein ook op de toekomst gericht en probeerden wetenschappers er raketten uit voor het nazi-regime.
De geschiedenis als vliegveld is nog ouder. Die begon al rond 1906 toen er een hal voor zeppelins verrees. In de Tweede Wereldoorlog maakte de Luftwaffe gebruik van het vliegveld. Voor de burgerluchtvaart diende het vliegveld van begin jaren zestig tot een half jaar geleden.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD (ANP/RTR/AFP) - Een hooggeplaatste functionaris van Hamas heeft zaterdag de dood van de leider van de gewapende tak van de Palestijnse beweging, Ezzedine al-Haddad, gemeld aan persbureau Reuters. Israël zei het kopstuk aangevallen te hebben. Al-Haddad zou een van de leiders zijn geweest die de aanslagen op 7 oktober voorbereidden.
23 minuten geledenKYIV (ANP/AFP) - Rusland heeft recentelijk ruim vijfhonderd lichamen aan Oekraïne teruggegeven, meldt Kyiv zaterdag. Vermoedelijk gaat het om Oekraïense soldaten die zijn gesneuveld in de oorlog tegen Rusland.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse troepen en de strijdkrachten van Nigeria hebben Abu-Bilal al-Minuki, de nummer twee van Islamitische Staat (IS) wereldwijd, uitgeschakeld. Dat meldt de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.
2 uur geledenPERTH (ANP/RTR/AFP) - Voor de kust van West-Australië is een man overleden nadat hij door een haai werd aangevallen, meldt de politie. Het gaat om de tweede fatale haaienaanval in Australië dit jaar.
3 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin brengt komende week een bezoek aan China, meldt het Kremlin. Het bezoek staat gepland voor dinsdag en woensdag.
4 uur geledenTAIPEI (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse wapenleveringen aan Taiwan zijn altijd een hoeksteen van regionale vrede en stabiliteit geweest en wettelijk vastgelegd. Dat zei de Taiwanese viceminister van Buitenlandse Zaken Chen Ming-chi zaterdag. Taiwan zal blijven communiceren met de Verenigde Staten en de situatie rond verdere wapenleveringen vanuit Amerikaans perspectief begrijpen, vertelde hij verslaggevers in Taipei.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zegt een aanval te hebben uitgevoerd op Hamas-kopstuk Ezzedine al-Haddad, de leider van de gewapende tak van de Palestijnse beweging. Hij zou een van de leiders zijn geweest die de aanslagen op 7 oktober voorbereidden. Het is niet bekend of Al-Haddad gedood is bij de aanval.
14 uur geleden