Luchtvaartkoepel Barin wil niet praten over beperking vluchten
AMSTERDAM (ANP) - De organisatie van in Nederland actieve luchtvaartmaatschappijen wil niet in gesprek met Schiphol over het beperken van het aantal vluchten als er personeelstekorten zijn. Dat zegt voorzitter Marnix Fruitema van Barin, dat veertig luchtvaartmaatschappijen vertegenwoordigt. "Dit is het paard achter de wagen spannen. Dan kun je ook zeggen geen passagiers meer te accepteren omdat er dan geen problemen zijn."
Aanleiding van de aankondiging, die Schiphol-directeur Dick Benschop dinsdag deed, waren de problemen op de luchthaven van afgelopen weekend. Toen vroeg Schiphol de luchtvaartmaatschappijen om vluchten te schrappen omdat er te weinig capaciteit was, met name door een tekort aan beveiligers. Fruitema vindt dan ook dat Schiphol "primair zijn stinkende best moet doen" omdat probleem aan te pakken.
Door nu al dergelijke aankondigingen te doen, zorgt Benschop voor onrust bij luchtvaartmaatschappijen, maar ook bij passagiers, meent Fruitema. Die verwijst onder meer naar verontrustende krantenkoppen naar aanleiding van de persconferentie van Benschop.
Het verminderen van het aantal vluchten is dan ook een "paardenmiddel". "Dat zou je als allerlaatste in moeten zetten", aldus Fruitema. Wanneer wel een goed moment zou zijn om over een dergelijke maatregel te praten wil de Barin-voorman niet zeggen. "Komt tijd, komt raad. Maar nu zou Schiphol alles op alles moeten zetten om meer personeel te werven."
Meer uit Financieel
BASTROP (ANP/BLOOMBERG) - Het nieuwe algoritme van berichtendienst X wordt volledig openbaar. Dat belooft de eigenaar van het sociale medium, Elon Musk, op X.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Spaanse olieproducent Repsol is bereid meer te investeren in de olie-industrie van Venezuela. Dat zei topman Josu Jon Imaz bij de bijeenkomst van de Amerikaanse president Donald Trump en bazen van olieconcerns in het Witte Huis.
18 uur geledenBRUSSEL/PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - Boeren in Europa hebben opnieuw protestacties gehouden tegen de handelsdeal met Zuid-Amerikaanse landen. Meerdere Belgische wegen werden geblokkeerd. In Frankrijk maakte de politie een einde aan een dagenlange blokkade door boeren van een brandstoffendepot in de buurt van Bordeaux. In Ierland demonstreerden duizenden boeren tegen het akkoord.
19 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol en KLM verwachten zaterdag geen grote problemen. De afgelopen week gingen vele honderden vluchten op de luchthaven niet door als gevolg van de sneeuw en vrieskou, wat de reisplannen van 300.000 passagiers in de war schopte. Ondanks de temperaturen onder nul gaan verreweg de meeste vluchten nu door.
22 uur geledenJAKARTA (ANP/RTR) - Indonesiƫ heeft de toegang tot de chatbot Grok van Elon Musks bedrijf xAI tijdelijk geblokkeerd. De regering van het land vindt het risico te groot dat het programma pornografische beelden genereert met hulp van kunstmatige intelligentie.
23 uur geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De topman van oliemaatschappij Exxon, Darren Woods, noemt Venezuela momenteel "ongeschikt om in te investeren". Dat zei Woods vrijdag in het Witte Huis, waar president Donald Trump topbestuurders van oliebedrijven had uitgenodigd om te praten over de mogelijkheden voor de olie-industrie in Venezuela.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zullen beslissen welke oliebedrijven actief mogen zijn in Venezuela. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd voorafgaand aan een ontmoeting met bestuurders van oliebedrijven in het Witte Huis, waar wordt gepraat over de heropbouw van de Venezolaanse olie-industrie.
1 dag geleden