Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Luchtvaartindustrie hekelt regelbrij rond corona

Luchtvaartindustrie hekelt regelbrij rond corona

DOHA (ANP) - De luchtvaartindustrie hekelt de omvangrijke regelbrij om de coronacrisis te bezweren. De internationale luchtvaartbranchevereniging IATA stelt dat er begin dit jaar mondiaal bij elkaar zeker 100.000 verschillende regels en maatregelen bestonden die van invloed waren op het internationale reisverkeer. Veel van de regels zijn volgens IATA ook tegenstrijdig met elkaar.

IATA, waarvan de leden deze dagen bijeenzijn in Doha voor de jaarvergadering en luchtvaarttop WATS, meent dat logische regels en duidelijke communicatie van groot belang zijn om het vertrouwen van de reiziger terug te winnen. De organisatie roept regeringen op lessen te trekken uit eerdere coronamaatregelen die al dan niet terecht zijn genomen om dergelijke problemen in de toekomst doeltreffend aan te pakken.

Volgens de organisatie is het sluiten van grenzen geen "doeltreffend middel" om een pandemie te beheersen. IATA wijst daarbij ook naar onderzoek van Wereldgezondheidsorganisatie WHO. Het platgooien van de luchtvaart destijds heeft er ook voor gezorgd dat er nu problemen zijn ontstaan. Nu de vraag naar reizen weer aantrekt, kampen verschillende luchthavens en maatschappijen met personeelstekorten, wat het herstel uit de crisis dwarszit.

Volgens IATA is het verder belangrijk dat overheden bij het instellen gezondheidsmaatregelen ook de sociale en economische impact mee laten wegen. IATA benadrukt dat de luchtvaartindustrie voor de coronacrisis losbarstte en de sector lam legde goed was voor 40 miljoen banen wereldwijd. De sector droeg ook 3,5 biljoen dollar bij aan het mondiale bruto binnenlands product.

Meer uit Financieel

Trump dreigt met heffing van 100 procent op Canadese producten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Canada met nieuwe importheffingen van 100 procent op alle goederen uit het land. Hij wil die belastingen invoeren als Canada een handelsdeal sluit met China, schrijft hij op zijn berichtendienst Truth Social.

9 uur geleden
Libië sluit oliedeal met Total en ConocoPhillips van 20 miljard

TRIPOLI (ANP/RTR) - Libië heeft een overeenkomst gesloten met TotalEnergies uit Frankrijk en ConocoPhillips uit de Verenigde Staten om de eigen olieproductie op te voeren. De olieconcerns hebben een 25-jarige overeenkomst getekend met staatsbedrijf Waha Oil. Daar is meer dan 20 miljard dollar (16,9 miljard euro) aan buitenlandse investeringen mee gemoeid, meldde premier Abdulhamid al-Dbeibah op X.

9 uur geleden
Air France vliegt weer naar Dubai

PARIJS (ANP/AFP) - Air France gaat weer vliegen naar Dubai. Eerder schortte de Franse luchtvaartmaatschappij de vluchten naar het emiraat op vanwege de geopolitieke situatie in het Midden-Oosten.

11 uur geleden
Omboeken reizigers in Midden-Oosten lastig voor KLM

AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM heeft moeite met het omboeken van reizigers die zijn getroffen door de beslissing om voorlopig het luchtruim boven een aantal landen in het Midden-Oosten te mijden. Andere maatschappijen schrappen namelijk ook vluchten naar dat gebied. Daarom biedt KLM deze passagiers nog geen vervangende reis aan op zaterdag of zondag. "Zodra het kan, worden de passagiers omgeboekt", meldt het bedrijf op de eigen website.

12 uur geleden
AI-chef Google ziet investeringen die op zeepbel lijken

DAVOS (ANP) - De investeringsdrift in bepaalde delen van de AI-technologiesector heeft kenmerken van een zeepbel, zegt Google-onderzoeker Demis Hassabis tegen Financial Times. De chef van Googles onderzoeksafdeling naar kunstmatige intelligentie DeepMind verwacht dat zijn eigen werkgever daar weinig last van krijgt.

13 uur geleden
Danone roept in meer landen babyvoeding terug

PARIJS (ANP/BELGA) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft zijn terugroepactie van babyvoeding uitgebreid. Eerder werd bekend dat het Franse bedrijf in Singapore partijen babyvoeding terughaalde. Nu doet het bedrijf achter merken als Nutrilon en Nutricia dat ook in Frankrijk en een aantal andere landen.

14 uur geleden
Olieprijzen omhoog door Iran-spanningen, wel rust op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn vrijdag behoorlijk gestegen door het oplopen van de spanningen rond Iran. De aandelenmarkten op Wall Street sloten de handelssessie evenwel af op een relatief rustige noot, na een turbulente week waarbij beleggers vooral reageerden op de dreiging van gewapend conflict over Groenland.

1 dag geleden