Luchtvaartconcern Virgin Atlantic schrapt 3150 banen
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse luchtvaartmaatschappij Virgin Atlantic zet tot een derde van haar personeel op straat en stopt haar vluchten vanaf de Londense luchthaven Gatwick. Het gaat om ongeveer 3150 banen bij alle afdelingen. De samenwerkingspartner van Air France-KLM moet door de coronapandemie sterk in de kosten snijden om te kunnen overleven.
Virgin Atlantic heeft zijn personeel en de vakbonden al ingelicht over het voornemen. Het bedrijf is hard op zoek naar nieuwe leningen en moet tot het die kan veiligstellen flink in de kosten snijden. Om die reden worden ook zeven toestellen van het type Boeing 747 voortijdig uit de vloot genomen.
Door de stap zal Virgin Atlantic voortaan alleen nog maar vanaf Londen Heathrow vliegen. Wel wil het bedrijf zijn startrechten op Gatwick behouden zodat het daar kan terugkeren als de vraag naar vliegreizen weer aantrekt.
De luchtvaartsector wordt bijzonder hard getroffen door de coronapandemie, omdat daardoor het grootste deel van de passagiersvluchten niet kan worden uitgevoerd. Groot-Brittannië heeft daarnaast nog geen staatssteun aangekondigd voor de sector. Eerder kondigden British Airways, Ryanair en vliegtuigmotorenbouwer Rolls-Royce ook al aan respectievelijk 12.000, 3000 en 8000 banen te willen schrappen in het Verenigd Koninkrijk.
Meer uit Financieel
CARACAS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies gaat terugkeren naar Venezuela. Het bedrijf heeft dit weekend een overeenkomst getekend met Venezuela voor samenwerking bij energieprojecten.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De prijs voor diesel aan de Franse pomp is zondag naar een nieuw recordniveau gestegen van gemiddeld 2,41 euro per liter. Dat meldt het Franse persbureau AFP op basis van een analyse van de brandstofprijzen van duizenden tankstations in Frankrijk die worden bijgehouden door het ministerie van Economische Zaken.
7 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De oudste bank van Luxemburg wordt in de verkoop gezet door de Chinese eigenaar. De Chinese investeerder Legend Holdings heeft een belang van 90 procent in Banque Internationale à Luxembourg (BIL) en volgens zakenkrant Financial Times kan met de verkoop daarvan een bedrag van 2,5 miljard euro gemoeid zijn.
8 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent gaat zondag in New York praten met de Chinese vicepremier He Lifeng over veiligheid van AI, handel, belangrijke grondstoffen en andere economische onderwerpen. Het overleg vindt plaats op het hoofdkantoor van de grote Amerikaanse bank JPMorgan Chase in Manhattan.
10 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De overheidsschuld van Frankrijk stijgt naar recordhoogte. Doordat de Franse regering er dit jaar niet in slaagt het begrotingstekort in te dammen, groeit ook de schuldenberg.
1 dag geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Media- en entertainmentconcern Paramount Skydance is dicht bij een akkoord met Californië en andere staten die de overname van concurrent Warner Bros. Discovery wilden tegenhouden. Openbaar aanklagers en het bedrijf sluiten mogelijk binnen enkele dagen een overeenkomst, melden meerdere media.
1 dag geledenVOORBURG (ANP) - De organisatie voor Nederlandse tankstationhouders Drive reageert onaangenaam verrast op de accijnsverlaging die Duitsland heeft aangekondigd. Door het prijsverschil dreigen pomphouders in de grensregio vanaf oktober weer klanten te verliezen. "We zagen klanten langzamerhand terugkomen, maar dat wordt nu tenietgedaan", zegt Drive-voorzitter Martin van Eijk.
1 dag geleden