Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Luchtvaartconcern Virgin Atlantic schrapt 3150 banen

Luchtvaartconcern Virgin Atlantic schrapt 3150 banen

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse luchtvaartmaatschappij Virgin Atlantic zet tot een derde van haar personeel op straat en stopt haar vluchten vanaf de Londense luchthaven Gatwick. Het gaat om ongeveer 3150 banen bij alle afdelingen. De samenwerkingspartner van Air France-KLM moet door de coronapandemie sterk in de kosten snijden om te kunnen overleven.

Virgin Atlantic heeft zijn personeel en de vakbonden al ingelicht over het voornemen. Het bedrijf is hard op zoek naar nieuwe leningen en moet tot het die kan veiligstellen flink in de kosten snijden. Om die reden worden ook zeven toestellen van het type Boeing 747 voortijdig uit de vloot genomen.

Door de stap zal Virgin Atlantic voortaan alleen nog maar vanaf Londen Heathrow vliegen. Wel wil het bedrijf zijn startrechten op Gatwick behouden zodat het daar kan terugkeren als de vraag naar vliegreizen weer aantrekt.

De luchtvaartsector wordt bijzonder hard getroffen door de coronapandemie, omdat daardoor het grootste deel van de passagiersvluchten niet kan worden uitgevoerd. Groot-Brittannië heeft daarnaast nog geen staatssteun aangekondigd voor de sector. Eerder kondigden British Airways, Ryanair en vliegtuigmotorenbouwer Rolls-Royce ook al aan respectievelijk 12.000, 3000 en 8000 banen te willen schrappen in het Verenigd Koninkrijk.

Meer uit Financieel

Nieuwe topvrouw ASR roept kabinet op problemen UWV aan te pakken

UTRECHT (ANP) - De nieuwe topvrouw van verzekeraar ASR, Ingrid de Swart, doet een hernieuwde oproep aan het kabinet om de problemen bij uitkeringsinstantie UWV op te lossen. Haar voorganger Jos Baeten drong eerder aan op een betere samenwerking tussen verzekeraars en het UWV. Hierover zijn ook gesprekken geweest. "Er lijkt wel een gewillig oor te zijn om deze uitgestoken hand aan te nemen. Maar tot nu toe ontbreekt het nog aan snelheid", zegt De Swart woensdag bij de presentatie van de halfjaarresultaten.

35 minuten geleden
Twee schepen keren om in Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Twee grote tankers hebben een ommekeer gemaakt in de Straat van Hormuz. De schepen leken een doorvaart door de zeestraat toch niet aan te durven. De smalle vaarweg is al maanden grotendeels gesloten en er varen nog slechts enkele schepen via de zeestraat.

59 minuten geleden
SpaceX bij beursgang ongekend populair bij Nederlandse beleggers

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Nederlandse beleggers hebben bij het beursdebuut van SpaceX meteen flink aandelen ingekocht. Volgens onderzoek van De Nederlandsche Bank (DNB) kochten huishoudens zich voor een recordbedrag in. Veel aandelen van het ruimtevaart- en AI-bedrijf van Elon Musk werden echter al snel weer verkocht, mogelijk om de koerswinsten van de eerste dagen te verzilveren. Later ging de koers hard omlaag.

1 uur geleden
DNB: 'uitzonderlijk goed' beurskwartaal voor huishoudens

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse huishoudens beleefden in de afgelopen drie maanden een "uitzonderlijk goed" beurskwartaal, meldt De Nederlandsche Bank (DNB). De totale waarde van hun beleggingen steeg met ruim 12 procent, de sterkste stijging in jaren.

1 uur geleden
Noodlijdende bussenbouwer Ebusco krijgt investering van 6 miljoen

DEURNE (ANP) - Bussenbouwer Ebusco krijgt een investering van 6 miljoen euro van aandeelhouder Rhein Holding. Dat is een welkome opsteker voor de financieel noodlijdende maker van elektrische bussen.

1 uur geleden
Aziatische beurzen fors lager door verkoopgolf chipbedrijven

TOKIO (ANP) - De Aziatische aandelenmarkten gingen woensdag flink omlaag na de verliezen op Wall Street dinsdag. Ook in Azië zette de verkoopgolf van chipbedrijven verder door. Daarnaast werd de stemming op de beurzen gedrukt door onder meer een verdere stijging van de olieprijzen.

1 uur geleden
Extreme koersuitslagen na kwartaalcijfers verrassen beursexperts

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers reageerden mogelijk nog nooit zo heftig op cijfers van AEX-fondsen als in het huidige resultatenseizoen. Beursexperts spreken van een uitzonderlijke situatie en komen met uiteenlopende verklaringen voor de enorme koersuitslagen bij een belangrijk deel van de hoofdfondsen in Amsterdam.

2 uur geleden