Luchtvaartconcern Lufthansa gaat weer op Tel Aviv vliegen
FRANKFURT (ANP/AFP/BELGA) - Het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa vliegt vanaf volgende maand weer naar Tel Aviv. De vluchten naar de Israëlische stad waren opgeschort om veiligheidszorgen, door de oorlog tussen Israël en Hamas in Gaza. Woensdag werd bekend dat de strijdende partijen het eens zijn geworden over een staakt-het-vuren.
"Vluchten van en naar Tel Aviv zullen op 1 februari 2025 worden hervat", meldde Lufthansa. Ook Brussels Airlines, een dochterbedrijf van Lufthansa, maakte bekend weer naar Israël te vliegen.
Ook KLM schortte de vluchten naar Tel Aviv op als gevolg van de spanningen in het Midden-Oosten. Tot eind maart vliegt de Nederlandse luchtvaartmaatschappij niet naar de Israëlische luchthaven. "We monitoren de situatie continu om te beoordelen wat er na die datum gebeurt", meldt een woordvoerder.
Budgetmaatschappij Transavia, onderdeel van de luchtvaartgroep Air France-KLM, vliegt voor het einde van maart ook niet naar Tel Aviv. Hetzelfde geldt voor de luchthavens bij de Jordaanse hoofdstad Amman en Beiroet in Libanon.
Meer uit Financieel
KOPENHAGEN (ANP) - Rusland heeft de controle overgenomen van de lokale dochteronderneming van Rockwool, meldt de Deense isolatiefabrikant. Het gaat om vier fabrieken in Rusland. Het bedrijf noemt de stap in een verklaring "onmiskenbaar illegaal".
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt binnen "enkele weken" zijn kandidaat voor de opvolging van Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell bekend te maken. Dat is ondanks de ontstane ophef over een onderzoek van het Amerikaanse ministerie van Justitie naar de huidige Fed-baas.
1 uur geledenARLINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Boeing heeft voor het eerst in zeven jaar meer vliegtuigorders binnengekregen dan de Europese concurrent Airbus. De Amerikaanse vliegtuigbouwer kreeg vorig jaar in totaal 1175 bestellingen voor verkeersvliegtuigen, terwijl dat er 1000 waren voor Airbus.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is dinsdag hoger geëindigd en heeft daarmee de opmars voortgezet richting het historische niveau van 1000 punten. De Amsterdamse hoofdindex was maandag ook al geëindigd op een nieuw slotrecord, onder aanvoering van chiptoeleverancier Besi.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten dinsdag weinig beweging zien na het bereiken van nieuwe recordstanden een dag eerder. Beleggers verwerkten nieuwe inflatiegegevens van de Verenigde Staten. In december stegen de consumentenprijzen in de grootste economie ter wereld minder dan verwacht. Het meevallende inflatiecijfer versterkte de hoop op een verdere renteverlaging door de Federal Reserve.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Wereldbank is positiever geworden over de verwachte groei van de wereldeconomie. Toch lijken de jaren twintig van deze eeuw hard op weg het decennium met de minste economische groei te worden sinds de jaren zestig van de vorige eeuw, voorspellen deskundigen van 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingssamenwerking.
6 uur geledenVUGHT (ANP) - Energieleverancier Gulf heeft ruim 1500 klanten een onterechte of te hoge opzegvergoeding laten betalen als zij overstapten naar een andere leverancier. Dat concludeert Autoriteit Consument & Markt (ACM) na onderzoek naar aanleiding van klachten. In totaal werd er 1,6 miljoen euro verkeerd gerekend.
7 uur geleden