Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Luchtvaartbonden waarschuwen Kamer voor 'leugens' staatsagent KLM

Luchtvaartbonden waarschuwen Kamer voor 'leugens' staatsagent KLM

SCHIPHOL (ANP) - Vijf luchtvaartvakbonden waarschuwen de Tweede Kamer dat staatsagent Jeroen Kremers bij KLM in zijn rapportages "de werkelijkheid geweld aandoet". VKP, VNV, VNC, De Unie en NVLT schrijven dat in een brief aan de Kamer in aanloop naar een debat over de vierde en vijfde rapportage van die staatsagent. Die moest namens de overheid toezien dat KLM zich aan de voorwaarden hield, die aan de staatssteun waren gesteld die tijdens de coronatijd werd gegeven aan de luchtvaartmaatschappij.

De bonden schrijven de overheid "zeer erkentelijk" te zijn voor de staatssteun. "Daarmee werden onder meer de netwerkfunctie van KLM en de werkgelegenheid in de luchtvaartsector in ons land veiliggesteld", stellen ze. Maar KLM wist snel weer winst te maken en de leningen af te lossen. Eerder dit jaar kon helemaal afscheid worden genomen van de steun vanuit Den Haag.

De vakbonden zeggen goed te begrijpen dat er voorwaarden werden gesteld aan de steun, onder meer over loonmatiging. Maar ze geven aan dat dit zonder inbreng van de vakbonden is gebeurd en dat er ingrepen in al afgesproken cao's werden geëist. Ze wijzen erop dat die gang van zaken indruist tegen de Nederlandse wet en internationale verdragen, zoals ook door de Internationale Arbeidsorganisatie (ILO) is vastgesteld. Maar de staatsagent zweeg over de "onrechtmatigheid en onhoudbaarheid van deze voorwaarden". Hij bleef volhouden dat KLM niet aan de regels voldeed.

Onjuistheden en meningen

Bovendien bevatten de rapportages van Kremers volgens de bonden "onjuistheden en persoonlijke meningen" die zorgden voor reputatieschade bij KLM en het personeel. Eerder door de vakbonden geuite zorgen, leidden niet tot beterschap, zeggen ze.

Ook in de vijfde rapportage staan weer allerlei zaken die niet kloppen, schreef De Telegraaf eerder deze week al. Zo zouden onder meer de piloten onder vuur worden genomen omdat zij te veel verdienen. "Ik hoor al weken dat de directie zich zorgen maakt over de rapportage", reageerde Reinier Castelein van De Unie in de krant. "Hoe kan het dat de politiek zoveel ruimte laat om de grootste werkgever van Nederland telkens zo negatief te benaderen? En hoe kan het dat hij aanhoudend het beter betaalde personeel zo mag neersabelen?"

Meer uit Financieel

Belastingdienst verwacht drukke eerste dag aangifteseizoen

DEN HAAG (ANP) - Ruim 9,6 miljoen mensen hebben de afgelopen weken van de Belastingdienst een blauwe envelop ontvangen met de oproep aangifte inkomstenbelasting over 2025 te doen. Vanaf 1 maart moeten 7,1 miljoen particulieren en 2,5 miljoen ondernemers belastingaangifte doen. Dat kan tot 1 mei.

7 minuten geleden
FT: verzekeraars trekken premies fors op voor schepen bij Iran

LONDEN (ANP) - Verzekeraars hebben scheepseigenaren zaterdag laten weten dat ze polissen zullen annuleren en de premies fors zullen optrekken voor schepen die door de Golf van Oman en de Straat van Hormuz varen, nadat de VS en Israël Iran aanvielen. Dat meldt de Financial Times.

10 uur geleden
Bijna 300 TUI-reizigers zitten vast in Midden-Oosten

RIJSWIJK (ANP) - Reisconcern TUI heeft bijna driehonderd reizigers vastzitten in het Midden-Oosten, waar het nu erg onrustig is door de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran. De organisatie is bezig om te kijken hoe het deze reizigers zo snel mogelijk terug naar Nederland kan krijgen, laat het bedrijf zaterdagavond weten.

10 uur geleden
Straat van Hormuz vrijwel leeg na sluitingsmeldingen aan schepen

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Straat van Hormuz, de ingang van de olierijke Perzische Golf, is zaterdag zo goed als leeggeraakt na oproepen van Iraanse autoriteiten aan schepen om niet meer door de zeestraat te varen. Dat blijkt uit gegevens van de site MarineTraffic, waar de locatie van schepen wereldwijd te volgen is. Aan weerszijden van de belangrijke vaarroute hopen de wachtende schepen zich op.

12 uur geleden
Bron: Iran verbiedt schepen Straat van Hormuz te gebruiken

TEHERAN (ANP/RTR) - Schepen mogen van Iran de belangrijke waterweg Straat van Hormuz niet gebruiken. Dat zegt een bron binnen de EU-marinemissie Aspides tegen persbureau Reuters.

12 uur geleden
Trump-regering wil rechtszaken over importheffingen uitstellen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump kampt met meer dan 2000 rechtszaken van bedrijven die door hen betaalde invoerheffingen terugbetaald willen krijgen. Dat heeft persbureau Bloomberg becijferd. De rechtszaken hangen samen met de recente uitspraak van het Hooggerechtshof, waarbij een groot deel van Trumps tarieven onwettig verklaard werd. De regering probeert de rechtszaken voorlopig op de lange baan te schuiven.

13 uur geleden
In opspraak geraakte Zwitserse bank MBaer wordt opgeheven

ZÜRICH (ANP/BLOOMBERG) - De in opspraak geraakte Zwitserse bank MBaer Merchant Bank wordt opgeheven. Eerder deze week besloot het Amerikaanse ministerie van Financiën de bank al toegang tot het Amerikaanse financiële systeem te ontzeggen. Inmiddels heeft de financiële toezichthouder van Zwitserland laten weten dat de bank zich niet aan de regels heeft gehouden en moet worden geliquideerd.

14 uur geleden