Luchtvaartautoriteit VS wil hoge boetes voor overlast passagiers
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse luchtvaartautoriteit Federal Aviation Administration (FAA) wil hoge boetes gaan opleggen aan passagiers die overlast veroorzaken in vliegtuigen. Het aantal incidenten met overlastgevende passagiers in de Verenigde Staten neemt sterk toe, bijvoorbeeld omdat zij weigeren een verplicht mondkapje te dragen.
De FAA heeft dit jaar al aangekondigd meer dan 1 miljoen dollar aan boetes op te willen leggen aan passagiers die zich misdragen aan boord van vliegtuigen. Die boetes kunnen oplopen tot tienduizenden dollars. Sinds begin dit jaar ontving de FAA al 3889 meldingen van overlastgevende passagiers, waarvan 2867 mensen die weigerden een mondkapje te dragen. De Amerikaanse overheid maakte eerder deze week nog bekend de mondkapjesplicht voor luchthavens, vliegtuigen en ook treinen te verlengen tot 18 januari.
Volgens de directeur van de FAA speelt alcohol vaak een rol bij overlast in vliegtuigen. Hij dringt er bij luchthavens op aan dat wordt voorkomen dat reizigers alcoholische dranken mee aan boord nemen. De FAA heeft een zerotolerancebeleid tegen overlastgevende passagiers.
Meer uit Financieel
WENEN (ANP/RTR) - Oliekartel OPEC+ is bezorgd over de kostbare aanvallen op energiefaciliteiten in het Midden-Oosten en de vrijwel volledige blokkade van de Straat van Hormuz voor de scheepvaart door Iran. Dat staat in een verklaring van de OPEC+ die is ingezien door persbureau Reuters. De OPEC+ vergadert zondag over de productie.
9 uur geledenKOEWEIT (ANP/RTR/AFP) - Het staatsolieconcern van Koeweit zegt dat een Iraanse drone-aanval zware schade heeft aangericht aan oliefaciliteiten in de Golfstaat. Volgens Kuwait Petroleum Corporation is er brand ontstaan bij olie-infrastructuur door de aanval.
11 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG) - Landen van oliekartel OPEC+, geleid door Saudi-Arabië en Rusland, gaan hun productie verder verhogen te midden van de oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen olieprijzen. Volgens afgevaardigden van de OPEC+ tegen persbureau Bloomberg gaat het productievolume in mei met 206.000 vaten per dag omhoog. Zondagmiddag is er overleg van de OPEC+.
12 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De veertig grootste beursgenoteerde bedrijven van Duitsland in de DAX-index op de aandelenbeurs in Frankfurt gaan dit jaar een recordbedrag aan dividend uitkeren aan de aandeelhouders. Dat meldt advies- en accountantskantoor EY in een onderzoek. In totaal gaat het om een bedrag van 55,3 miljard euro, een stijging van bijna 6 procent vergeleken met vorig jaar.
14 uur geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Meerdere luchthavens in Italië waarschuwen luchtvaartmaatschappijen voor beperkingen bij de bevoorrading van vliegtuigbrandstof door de oorlog in het Midden-Oosten. Het gaat om de luchthavens van Bologna, Milaan Linate, Treviso en Venetië. De voorraad aan kerosine op die vliegvelden is beperkt.
15 uur geledenHANOI (ANP/BLOOMBERG) - De economische groei van Vietnam is in het afgelopen kwartaal vertraagd vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Nationaal Bureau voor de Statistiek van Vietnam zaterdag. Door het conflict zijn de energieprijzen gestegen en de voorraden krapper geworden.
1 dag geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Frankrijk gaat leningen aan kleine en middelgrote bedrijven verstrekken die worden getroffen door de sterk stijgende brandstofprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Het ministerie van Economische Zaken meldt dat bedrijven in de sectoren transport, landbouw en visserij in aanmerking komen voor de leningen van maximaal 50.000 euro.
1 dag geleden