Luchtvaartautoriteit VS wil hoge boetes voor overlast passagiers
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse luchtvaartautoriteit Federal Aviation Administration (FAA) wil hoge boetes gaan opleggen aan passagiers die overlast veroorzaken in vliegtuigen. Het aantal incidenten met overlastgevende passagiers in de Verenigde Staten neemt sterk toe, bijvoorbeeld omdat zij weigeren een verplicht mondkapje te dragen.
De FAA heeft dit jaar al aangekondigd meer dan 1 miljoen dollar aan boetes op te willen leggen aan passagiers die zich misdragen aan boord van vliegtuigen. Die boetes kunnen oplopen tot tienduizenden dollars. Sinds begin dit jaar ontving de FAA al 3889 meldingen van overlastgevende passagiers, waarvan 2867 mensen die weigerden een mondkapje te dragen. De Amerikaanse overheid maakte eerder deze week nog bekend de mondkapjesplicht voor luchthavens, vliegtuigen en ook treinen te verlengen tot 18 januari.
Volgens de directeur van de FAA speelt alcohol vaak een rol bij overlast in vliegtuigen. Hij dringt er bij luchthavens op aan dat wordt voorkomen dat reizigers alcoholische dranken mee aan boord nemen. De FAA heeft een zerotolerancebeleid tegen overlastgevende passagiers.
Meer uit Financieel
ROME (ANP) - Italië heeft positief gereageerd op het Brusselse voorstel om een groter deel van landbouwgelden uit de komende meerjarenbegroting van de Europese Unie eerder beschikbaar te stellen. De Europese Commissie zette die stap in aanloop naar belangrijke gesprekken over een handelsakkoord met de Zuid-Amerikaanse landen van de Mercosur. De Italiaanse regering lag vorige maand nog dwars bij een besluit over zo'n deal met Brazilië, Paraguay, Argentinië en Uruguay omdat ze meer toezeggingen wilde over steun voor Europese boeren.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De maker van de begeerde en schaarse Patriot-luchtverdedigingsraketten gaat de productie verdrievoudigen. De Amerikaanse regering heeft daarvoor een contract met defensiefabrikant Lockheed Martin gesloten. Oekraïne zit voortdurend om de projectielen verlegen en ook westerse bondgenoten willen hun krappe, leeggeraakte arsenalen aanvullen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index van de aandelenbeurs in Amsterdam heeft dinsdag een recordstand bereikt. De graadmeter staat ook op het punt om voor het eerst door de grens van 1000 punten te breken.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen annuleren woensdag op Schiphol uit voorzorg ruim zeshonderd vluchten vanwege de verwachte sneeuwval en sterke wind. Waarschijnlijk loopt het aantal geschrapte vluchten die dag verder op, meldt de luchthaven. Het gaat voor het overgrote deel om KLM-vluchten. Vooral vluchten binnen Europa worden geannuleerd.
4 uur geledenWOODCLIFF LAKE (ANP/DPA) - De Duitse autofabrikant BMW heeft in 2025 voor het derde jaar op rij een recordaantal auto's verkocht in de Verenigde Staten. Dat komt vooral door een grote lokale productiefaciliteit, waarmee het luxemerk nieuwe importheffingen van de regering-Trump wist te omzeilen.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Ook op Franse luchthavens zorgt sneeuwval voor uitval van vluchten. Een groot deel van de op woensdag geplande vluchten kan niet doorgaan, omdat personeel tijd nodig heeft om start- en landingsbanen sneeuwvrij te maken en ijs van vliegtuigen te halen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - KLM waarschuwt reizigers voor oplichters die zich voordoen als klantenservicemedewerkers. De oplichters doen alsof ze bezig zijn met de compensatie van gedupeerde passagiers, schrijft de luchtvaartmaatschappij op de website.
5 uur geleden