Luchtvaartautoriteit VS werkt aan krimpplan om shutdown
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA werkt aan een plan om het aantal vluchten op veertig drukke luchthavens in de Verenigde Staten met 10 procent te verminderen. De ingreep is een gevolg van de shutdown, waarbij de federale overheid stopt met vrijwel alle betalingen, omdat er in het Congres geen begrotingsakkoord is. Hierdoor zitten duizenden luchtverkeersleiders zonder salaris.
FAA-topman Bryan Bedford heeft bestuurders van grote luchtvaartmaatschappijen gezegd dat het aantal vluchten vrijdag met 4 procent omlaag moet. Die verlaging loopt volgende week uit tot 10 procent. Internationale vluchten blijven gespaard.
Maatschappijen moeten onder grote druk hun vliegplannen aanpassen. Ze krijgen tegelijk veel vragen van bezorgde passagiers. De shutdown, de langste in de geschiedenis, heeft al langer gevolgen voor de luchtvaart doordat meer luchtverkeersleiders zich ziek melden. Luchtvaartmaatschappijen schatten dat dit zeker 3,2 miljoen reizigers heeft geraakt.
KLM
American Airlines zei dat de meeste reizigers geen last zullen hebben van de verlaging van het aantal vluchten. United Airlines meldde vooral het aantal relatief korte vluchten tussen minder belangrijke knooppunten te verminderen.
Reizigers van KLM "ervaren op dit moment geen gevolgen van de shutdown", zegt een woordvoerder van de Nederlandse luchtvaartmaatschappij. Hij voegt eraan toe dat KLM de ontwikkelingen in de VS op de voet volgt.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Cryptobeurzen nemen snel maatregelen om hun beveiliging te versterken. Aanleiding is de recordhack van 6,3 miljard dollar bij Binance, die de kwetsbaarheid van de sector opnieuw blootlegde, juist nu deze steeds meer deel uitmaakt van de reguliere financiële wereld.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO heeft zijn boekhoudprogramma voor ondernemers uit voorzorg offline gehaald nadat een externe leverancier melding had gemaakt van een mogelijk beveiligingsincident. Het is niet bekend of er gegevens van klanten zijn gelekt. Dat wordt nog onderzocht, bevestigt een woordvoerder zaterdag na berichtgeving door De Telegraaf.
4 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De bedrijvigheid in Chinese fabrieken is in oktober gedaald, volgens nieuwe cijfers van het Chinese statistiekbureau. Daarmee lijken beleidsmakers in de op een na grootste economie ter wereld moeite te hebben de productie goed op gang te houden om de groeidoelstelling van dit jaar te halen.
5 uur geledenCAIRO (ANP/DPA) - In veel delen van Afrika zijn de economische omstandigheden de afgelopen tien jaar verbeterd, terwijl de veiligheid en de politieke vrijheden juist zijn verslechterd. Dat staat in onderzoek van de Mo Ibrahim Foundation, dat zaterdag in Caïro is gepresenteerd. Die organisatie is in 2006 opgericht door de Soedanese ondernemer Mo Ibrahim. De stichting zet zich in voor het bevorderen van goed bestuur en leiderschap op het Afrikaanse continent.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Duitsland heeft Italiaanse kritiek weersproken dat zijn last-minute pogingen om de gasvoorraden aan te vullen de prijzen in heel Europa opdrijven. "We wijzen de beschuldiging categorisch van de hand", heeft een woordvoerster van het Duitse ministerie van Economische Zaken gezegd.
6 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - ChatGPT-moederbedrijf OpenAI verlaagt zijn doelstelling bij het ophalen van nieuw kapitaal, omdat een uitverkoop van AI-aandelen en de naderende beursgang van concurrent Anthropic het lastiger maken om toezeggingen van investeerders te krijgen. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Apple heeft vrijdag AI-chipconcern Nvidia ingehaald als meest waardevolle beursgenoteerde bedrijf ter wereld. Nvidia verloor flink op Wall Street na kwartaalcijfers van chipfabrikant Intel en was aan het eind van de dag 4,9 biljoen dollar waard. Apple verloor 1,2 procent en was vrijdag bij het sluiten van Wall Street 5 biljoen dollar waard.
20 uur geleden