Luchtvaartautoriteit VS slaat alarm over toename wangedrag
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA waarschuwt vliegtuigpassagiers dat het voortaan een zerotolerancebeleid gaat voeren als het gaat om wangedrag aan boord van vliegtuigen.
In een gemiddeld jaar ziet de toezichthouder op de luchtvaart 100 tot 150 gevallen van wangedrag door passagiers. Maar sinds het begin van dit jaar is volgens het agentschap het aantal gerapporteerde gevallen gestegen tot 1300. Dat is opmerkelijk aangezien het aantal passagiers ruim onder het niveau van voor de pandemie blijft, schrijft NBC News.
Onhandelbare passagiers worden voortaan mogelijk strafrechtelijk vervolgd, kunnen boetes tot 35.000 dollar krijgen of worden levenslang geweerd bij bepaalde luchtvaartmaatschappijen.
Veelvoorkomend wangedrag is het uit politieke motieven weigeren mondkapjes te dragen, overmatig drinken en fysiek of verbaal geweld. Het is al meerdere malen voorgekomen dat mensen die weigerden mondkapjes te dragen uit het vliegtuig werden gezet, wat leidt tot vertraging en ergernis bij andere passagiers.
"Het is niet toelaatbaar en we zullen niet tolereren dat de bemanning en de uitvoering van hun veiligheidstaken worden gehinderd, punt uit," zei Stephen Dickson, de directeur van de FAA, over de golf van incidenten.
Meer uit Buitenland
KINSHASA (ANP/AFP) - Er zijn tot nu toe bijna vijfhonderd bevestigde ebolagevallen in Centraal-Afrika, blijkt uit een overzicht van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). 452 van die gevallen komen uit de Democratische Republiek Congo (DRC), waar meer dan tachtig mensen officieel aan het ebolavirus zijn overleden. In buurland Oeganda werden negentien bevestigde gevallen gemeld.
25 minuten geledenMADRID (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo is in Madrid aangekomen voor een bezoek van bijna een week aan Spanje. Het is het eerste bezoek van een paus aan Spanje sinds 2010. Onderweg zei hij dat hij "met een goede boodschap komt, een boodschap van liefdadigheid en respect voor alle mensen".
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) meldt zaterdag dat zij Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein met ballistische raketten heeft aangevallen.
8 uur geledenKOEWEIT-STAD (ANP) - De Koeweitse luchtverdediging heeft drone- en raketaanvallen onderschept, zo meldt het staatspersbureau KUNA in de nacht van vrijdag op zaterdag op basis van verklaringen van de generale staf van het leger.
9 uur geledenHAVANA (ANP) - De voormalige Cubaanse leider Raúl Castro (95) is vrijdag op de staatstelevisie verschenen. Hij was aanwezig op een evenement op het ministerie van Binnenlandse Zaken dat werd uitgezonden.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft vrijdag aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties, nadat Iran vier aanvalsdrones richting de Straat van Hormuz had gelanceerd. Dat meldt het Amerikaanse Central Command (CENTCOM) in een bericht op X.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump vordert hij "heel snel" met de oorlog tegen Iran. Dat heeft hij gezegd in een interview met NBC News dat zondag wordt uitgezonden.
12 uur geleden