Luchtvaartautoriteit VS onderzoekt vlucht Delta Air Lines
ATLANTA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA doet onderzoek naar een vlucht van Delta Air Lines waarbij vier passagiers gewond zijn geraakt. Het vliegtuig met ruim tweehonderd passagiers aan boord moest vrijdag vanaf het vliegveld van de stad Atlanta in de staat Georgia vertrekken naar Minneapolis, maar het vertrek moest worden afgebroken vanwege een mogelijk motorprobleem.
Passagiers moesten het toestel, een Boeing 757-300, verlaten via noodglijbanen op een besneeuwde landingsbaan en werden met bussen teruggebracht naar het luchthavengebouw. Vier passagiers liepen lichte verwondingen op, meldde de luchthaven op X. Eén persoon werd naar het ziekenhuis gebracht.
Het incident gebeurde kort voordat alle vijf start- en landingsbanen van de luchthaven werden gesloten om een onverwacht zware winterstorm. Er zijn volgens Delta Air Lines geen aanwijzingen dat het weer invloed had op de vlucht.
Meer uit Financieel
ARNHEM (ANP) - Het aantal claims dat binnenkomt bij EUclaim na de geannuleerde vluchten door het winterweer van begin januari loopt nog steeds op. De claimsorganisatie heeft tot nu toe zo'n achthonderd claims binnengekregen. "De piek is voorbij, maar ik verwacht dat dit nog wel tot aan de zomer doorloopt", zegt een woordvoerder.
25 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Gemeenten houden terecht rekening met de kosten van parkeerapps en -automaten bij het vaststellen van parkeerboetes. Dat heeft de Hoge Raad vrijdag geoordeeld. Een automobilist was in cassatie gegaan bij de hoogste rechter, omdat hij vond dat zijn boete niet mocht bestaan uit een naheffing van ruim 65 euro, naast de 2 euro aan niet-betaald parkeergeld.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Door een staking bij de Belgische spoorvervoerder NMBS rijden er komende week minder treinen tussen Nederland en België. Op zondag 25 januari om 22.00 uur leggen werknemers hun werk neer tot vrijdag op hetzelfde tijdstip.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse toezichthouder Ofcom stelt een onderzoek in naar Meta Platforms, moederbedrijf van Facebook en WhatsApp. De toezichthouder heeft aanwijzingen dat het bedrijf van Mark Zuckerberg niet alle informatie heeft overhandigd bij een eerder onderzoek van Ofcom.
2 uur geledenDAVOS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De huidige wereldorde verandert, maar dat is geen breuk. Dit zei Christine Lagarde, de president van de Europese Centrale Bank (ECB), vrijdag tijdens een paneldiscussie over de vooruitzichten voor de wereldeconomie op het World Economic Forum (WEF) in Davos.
3 uur geledenEMMEN (ANP) - De aangekondigde staking bij de Nederlandse afdelingen van kunststoffabrikant Envalior is op het laatste moment afgeblazen. Vakbond FNV meldt dat dit komt omdat er een verbeterd voorstel is voor een nieuwe cao.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensieconcern Czechoslovak Group (CSG) heeft onder meer vanwege de snelheid gekozen voor een beursgang in Amsterdam. Aan het Damrak waren de regels het gunstigst voor een snelle notering, vertelt financieel topman Zdenek Jurak vlak na het beursdebuut tegen het ANP. Het tempo was belangrijk om de kans te vergroten dat de vraag naar defensieaandelen nog steeds zo groot mogelijk zou zijn. De populariteit is nu hoog door de grote geopolitieke spanningen.
3 uur geleden