Luchtvaartautoriteit verscherpt toezicht op Boeing-fabrieken
ARLINGTON (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA gaat het toezicht op de fabrieken van Boeing verscherpen. Ook de productiefaciliteiten van toeleverancier Spirit AeroSystems worden nader onderzocht, maakte de FAA bekend.
Boeing ligt onder vuur sinds het verlies van een deurpaneel uit een Boeing 737 MAX 9 van Alaska Airlines eerder deze maand. De luchtvaartautoriteit houdt sinds het incident 171 Boeings van dit type aan de grond en eist extra inspecties.
Voordat de vliegtuigen weer in gebruik mogen worden genomen, moet een rigoureus inspectie- en onderhoudsproces worden gevolgd. Woensdag werden de inspecties van een eerste groep van 40 Boeing 737 MAX 9-vliegtuigen afgerond. De FAA wil de gegevens van de inspecties "grondig beoordelen" voordat de vliegtuigen hun vluchten mogen hervatten.
Boeing stelde eerder deze week de gepensioneerde admiraal van de Amerikaanse marine, Kirkland H. Donald, aan als adviseur bij het verbeteren van de kwaliteitscontroles. Ook gaat Boeing zijn fabrieken openstellen voor klanten, om zo het fors gedaalde vertrouwen terug te winnen.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - De eerste olie uit de Amerikaanse strategische voorraden zal tegen het einde van volgende week op de markt komen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Energie gezegd. De Verenigde Staten geven in totaal 172 miljoen vaten vrij uit die noodreserves om zo de hoge brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten te drukken.
20 minuten geledenMENLO PARK (ANP/RTR) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram, is van plan duizenden banen te schrappen om kosten te besparen voor de grote investeringen die worden gedaan in kunstmatige intelligentie (AI). Dat melden bronnen aan persbureau Reuters. Volgens de ingewijden kan het gaan om wel 20 procent van het personeelsbestand bij het Amerikaanse techconcern.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben Venezuela toestemming gegeven om meststoffen en olie aan Amerikaanse bedrijven te verkopen. Het Amerikaanse ministerie van Financiën meldt dat de sancties tegen Venezuela verder worden versoepeld. Sinds de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran staat het wereldwijde aanbod van deze producten onder druk en zijn de prijzen flink gestegen.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse federale rechter heeft vrijdag de dagvaardingen van het ministerie van Justitie tegen de Federal Reserve en voorzitter Jerome Powell geblokkeerd. De kwestie gaat over de renovatie van het hoofdkantoor van de Amerikaanse centrale bank in Washington en de verklaring van Powell hierover. Het ministerie wil in beroep gaan tegen de beslissing.
12 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met verliezen geëindigd. Beleggers wachtten verdere ontwikkelingen rond de Iranoorlog af, die nu bijna twee weken duurt. De olieprijzen namen verder toe.
13 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Deze maand zijn tot nu toe slechts 77 schepen door de Straat van Hormuz gevaren, blijkt uit cijfers van het maritieme databedrijf Lloyd's List. Dat is een forse daling vergeleken met een jaar geleden. Volgens het bedrijf ging het tussen 1 en 11 maart vorig jaar nog om 1229 doortochten.
14 uur geledenLELYSTAD (ANP) - Installatiebedrijf Feenstra, een van de grootste installateurs in Nederland, waarschuwt consumenten voor nepmonteurs die mensen voor duizenden euro's oplichten. Feenstra meldt op zijn website een "zeer sterke toename" te zien van mensen die denken dat iemand van het bedrijf aan de deur staat. Maar in werkelijkheid betalen zij nepmonteurs honderden tot zelfs duizenden euro's voor werkzaamheden die niet of slecht worden uitgevoerd, aldus het bedrijf.
15 uur geleden