Luchtvaartautoriteit: Prigozjin aan boord van gecrasht vliegtuig
MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische luchtvaartautoriteit bevestigt dat Wagnerleider Jevgeni Prigozjin aan boord was van het vliegtuig dat in de buurt van Moskou is neergestort. Alle inzittenden zouden zijn overleden, dus ook Prigozjin. Ook mede-oprichter van de Wagner Groep Dmitri Oetkin zou in het toestel hebben gezeten. Een Telegramkanaal dat gelieerd is aan de Wagner Groep bevestigde hun dood al eerder.
De luchtvaartautoriteit Rosaviatsia heeft alle tien de namen gepubliceerd van de mensen die aan boord waren, drie piloten en zeven passagiers. Eerder werd gemeld dat acht lichamen zijn teruggevonden. Het is niet bekend of Prigozjin en Oetkin daartussen zitten. Rosaviatsia doet onderzoek naar de crash.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - President Donald Trump acht het mogelijk dat er vrijdag een tweede ronde van de gesprekken met Iran in de Pakistaanse hoofdstad komt. Hij zei dit tegen de New York Post. Hij meent dat in Iran aan een voorstel wordt gewerkt om de onderhandelingen mee te voeren, maar de leiding van het land zou nog verdeeld zijn.
1 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Zelensky is blij dat het Europese steunpakket van 90 miljard euro voor Oekraïne steeds dichterbij komt. Hij noemt het opheffen van de Hongaarse blokkade op X "het juiste signaal onder de huidige omstandigheden".
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - Duitsland heeft plannen uitgestippeld om binnen dertien jaar het militair sterkste land van Europa te worden. De Europese grootmacht zet daarvoor onder meer in op langeafstandswapens, luchtverdediging, drones en kunstmatige intelligentie, staat in zijn nieuwe militaire strategie.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon wil het staakt-het-vuren tussen Israël en Hezbollah verlengen. Volgens een functionaris gaat de Libanese delegatie donderdag in Washington voorstellen om het bestand een maand langer te laten duren.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van de EU-landen hebben in Brussel ingestemd met een wijziging van de EU-meerjarenbegroting, melden diplomaten. Dat was een van de laatste hordes voor de lening van 90 miljard euro aan Oekraïne, die maandenlang is geblokkeerd door Hongarije.
4 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben een Oekraïens anti-dronesysteem in gebruik genomen op een militaire vliegbasis in Saudi-Arabië, meldt persbureau Reuters op basis van vijf anonieme bronnen. De VS hebben zelf ook antidronetechnologie, maar de inzet van dit systeem laat volgens analisten zien dat Oekraïne door de oorlog met Rusland een voorsprong heeft genomen.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - België koopt vijftien rijdende luchtverdedigingskanonnen voor Oekraïne, schrijft de Belgische krant L'Echo. Met de oude zogeheten Gepards zou Oekraïne Russische drones uit de lucht kunnen schieten.
4 uur geleden