Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Luchtvaartaandelen flink omlaag op Europese beurzen

Luchtvaartaandelen flink omlaag op Europese beurzen

AMSTERDAM (ANP) - De luchtvaartsector stond maandag flink onder druk op de Europese aandelenbeurzen door de zorgen over de snelle verspreiding van de zeer besmettelijke Delta-variant van het coronavirus, die in veel landen weer tot strengere coronamaatregelen leidt. Zo was in Amsterdam het aandeel Air France-KLM een flinke daler.

Air France-KLM stond bij de grootste verliezers in de MidKap met een min van ruim 4 procent. IAG, moederconcern van onder meer British Airways en Iberia, zakte bijna 5 procent in Londen. In Frankfurt daalde Lufthansa 3,6 procent. De prijsvechters Ryanair en easyJet werden tot 5,8 procent lager gezet door beleggers.

De AEX-index op Beursplein 5 eindigde 0,3 procent in de min op 730,86 punten. De MidKap daalde 1 procent tot 1041,00 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen verloren tot 1 procent.

Unibail-Rodamco-Westfield

Winkelvastgoedconcern Unibail-Rodamco-Westfield (min 4,9 procent) kampte met een verkoopadvies door Société Générale en was de grootste daler in de AEX. NN Group verloor 0,4 procent. De verzekeraar wil zijn portefeuille levensverzekeringen uitbreiden met de overname van een aantal Europese onderdelen van de Amerikaanse branchegenoot MetLife. Met de deal zou volgens ingewijden zo'n 740 miljoen dollar zijn gemoeid. Chipbedrijf ASMI was koploper bij de hoofdfondsen met een plus van 3 procent.

In Londen kelderde Burberry 8,5 procent. Het Britse modemerk, bekend van het beroemde ruitjespatroon, ziet topman Marco Gobbetti eind dit jaar vertrekken. De Italiaan neemt volgend jaar het roer over bij het Italiaanse luxeconcern Salvatore Ferragamo, dat 2,7 procent daalde in Milaan.

RTL Group

RTL Group verloor 1 procent in Frankfurt. De Europese radio- en televisiegroep verkoopt RTL België aan het Belgische mediabedrijf DPG Media, eigenaar van het AD, de Volkskrant en NU.nl, en zijn Franstalige branchegenoot Rossel. Eerder werd al bekend dat de Nederlandse tak van RTL gaat fuseren met mediabedrijf Talpa van mediamagnaat John de Mol.

Nokia steeg bijna 6 procent in Helsinki. Goldman Sachs verhoogde het advies voor het Finse telecomnetwerkconcern. In Parijs profiteerde voedingsconcern Danone (plus 2 procent) van een adviesverhoging door JPMorgan.

De euro was 1,1930 dollar waard, tegen 1,1944 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie zakte 1,2 procent in prijs tot 73,15 dollar. De prijs van Brentolie daalde 1,3 procent naar 75,18 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Extra vertraging gezamenlijk ruimteproject Rusland en Kazachstan

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland en Kazachstan hebben de eerste lancering onder hun gezamenlijke Baiterek-ruimteproject uitgesteld. De debuutlancering van de Russische Soejoz 5-raket wordt verschoven naar een nader te bepalen tijdstip om extra controles mogelijk te maken.

1 minuut geleden
China's spoornet voor hogesnelheidstreinen 50.000 kilometer lang

BEIJING (ANP/AFP) - China's uitgestrekte spoornet voor hogesnelheidstreinen heeft een totale operationele afstand van 50.000 kilometer bereikt met de opening van een nieuwe lijn op vrijdag. Daarmee is het netwerk, het langste ter wereld, inmiddels een vijfde langer dan de omtrek van de aarde.

3 minuten geleden
Duitse minister ziet voordelen van ban social media voor kinderen

BERLIJN (ANP) - De Duitse minister voor Digitale Zaken, Karsten Wildberger, staat open voor een verbod op sociale media voor kinderen, zoals dat in Australië is ingevoerd. "Ik zie daar veel voordelen in. Ik vind de vraag naar een leeftijdsbeperking meer dan gerechtvaardigd", zei hij tegen het Duitse persbureau dpa.

1 uur geleden
Britse techactivist klaagt Trump-regering aan om visumverbod

NEW YORK (ANP/AFP) - De Britse techactivist Imran Ahmed, hoofd van de in de Verenigde Staten gevestigde anti-desinformatiewaakhond Center for Countering Digital Hate, heeft de regering van president Donald Trump aangeklaagd om een aan hem opgelegd visumverbod. Volgens Ahmed is de maatregel een "ongrondwettelijke" poging om een Amerikaanse inwoner uit te zetten.

1 uur geleden
Zilverprijs voor het eerst boven 75 dollar

SINGAPORE (ANP/BELGA/BLOOMBERG) - Zilver heeft vrijdag voor het eerst een prijs van 75 dollar per troy ounce (31,1 gram) bereikt. Ook de goudprijs neemt steeds verder toe, mede door de opgelopen geopolitieke spanningen en de zwakte van de Amerikaanse dollar.

1 uur geleden
Westerse sancties zitten Russische lng-ambities dwars

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De Russische ambities om de jaarlijkse productie van vloeibaar gemaakt aardgas, ook wel bekend als lng, te verdrievoudigen zijn met enkele jaren uitgesteld. Dat komt door de internationale sancties tegen Rusland, heeft de Russische vicepremier Alexander Novak laten weten.

4 uur geleden
Syrië begint met verwisselen bankbiljetten uit Assad-tijdperk

DAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Syrië begint op 1 januari met het verwisselen van oude bankbiljetten uit de tijd van het Assad-regime. Dat heeft de Syrische centrale bank aangekondigd. Op sommige van de huidige biljetten van het Syrische pond staan de afgezette dictator Bashar al-Assad en zijn vader Hafez, die decennialang over het land regeerden, zelf nog afgebeeld.

4 uur geleden