Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Luchtvaartaandelen flink omlaag op Europese beurzen

Luchtvaartaandelen flink omlaag op Europese beurzen

AMSTERDAM (ANP) - De luchtvaartsector stond maandag flink onder druk op de Europese aandelenbeurzen door de zorgen over de snelle verspreiding van de zeer besmettelijke Delta-variant van het coronavirus, die in veel landen weer tot strengere coronamaatregelen leidt. Zo was in Amsterdam het aandeel Air France-KLM een flinke daler.

Air France-KLM stond bij de grootste verliezers in de MidKap met een min van ruim 4 procent. IAG, moederconcern van onder meer British Airways en Iberia, zakte bijna 5 procent in Londen. In Frankfurt daalde Lufthansa 3,6 procent. De prijsvechters Ryanair en easyJet werden tot 5,8 procent lager gezet door beleggers.

De AEX-index op Beursplein 5 eindigde 0,3 procent in de min op 730,86 punten. De MidKap daalde 1 procent tot 1041,00 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen verloren tot 1 procent.

Unibail-Rodamco-Westfield

Winkelvastgoedconcern Unibail-Rodamco-Westfield (min 4,9 procent) kampte met een verkoopadvies door Société Générale en was de grootste daler in de AEX. NN Group verloor 0,4 procent. De verzekeraar wil zijn portefeuille levensverzekeringen uitbreiden met de overname van een aantal Europese onderdelen van de Amerikaanse branchegenoot MetLife. Met de deal zou volgens ingewijden zo'n 740 miljoen dollar zijn gemoeid. Chipbedrijf ASMI was koploper bij de hoofdfondsen met een plus van 3 procent.

In Londen kelderde Burberry 8,5 procent. Het Britse modemerk, bekend van het beroemde ruitjespatroon, ziet topman Marco Gobbetti eind dit jaar vertrekken. De Italiaan neemt volgend jaar het roer over bij het Italiaanse luxeconcern Salvatore Ferragamo, dat 2,7 procent daalde in Milaan.

RTL Group

RTL Group verloor 1 procent in Frankfurt. De Europese radio- en televisiegroep verkoopt RTL België aan het Belgische mediabedrijf DPG Media, eigenaar van het AD, de Volkskrant en NU.nl, en zijn Franstalige branchegenoot Rossel. Eerder werd al bekend dat de Nederlandse tak van RTL gaat fuseren met mediabedrijf Talpa van mediamagnaat John de Mol.

Nokia steeg bijna 6 procent in Helsinki. Goldman Sachs verhoogde het advies voor het Finse telecomnetwerkconcern. In Parijs profiteerde voedingsconcern Danone (plus 2 procent) van een adviesverhoging door JPMorgan.

De euro was 1,1930 dollar waard, tegen 1,1944 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie zakte 1,2 procent in prijs tot 73,15 dollar. De prijs van Brentolie daalde 1,3 procent naar 75,18 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Luxeconcern LVMH verkoopt merk Marc Jacobs aan eigenaar G-Star

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse luxeconcern LVMH verkoopt het merk Marc Jacobs aan WHP Global, de eigenaar van onder meer jeansmerk G-Star en modemerk Vera Wang. Dat hebben de bedrijven bekendgemaakt.

13 minuten geleden
AEX-index begint lager in afwachting resultaten top Trump en Xi

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met verlies begonnen. Beleggers namen gas terug na de sterke opmars in de afgelopen twee dagen en wachten op concrete resultaten van de tweedaagse topbijeenkomst in China tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese leider Xi Jinping.

15 minuten geleden
Transavia bezuinigt om dure kerosine, sluit banenverlies niet uit

SCHIPHOL (ANP) - Transavia gaat miljoenen extra besparen vanwege de stijgende prijs voor vliegtuigbrandstof. Dat bevestigt de luchtvaartmaatschappij na berichtgeving in De Telegraaf. De luchtvaartmaatschappij sluit niet uit dat hierdoor banen geschrapt worden.

1 uur geleden
TNO ontwikkelt technologie voor recycling zonnepanelen

DEN HAAG (ANP) - TNO heeft een lasertechnologie ontwikkeld voor de recycling van zonnepanelen. Volgens het onderzoeksbureau kunnen zonnepanelen met de technologie efficiënt en energiezuinig worden ontmanteld en kan meer dan 99 procent van het gebruikte zilver en hoogzuiver silicium worden teruggewonnen.

1 uur geleden
FNV: tientallen Gall & Gall-winkels dicht door stakingen

UTRECHT (ANP) - Medewerkers van drankenwinkel Gall & Gall staken vrijdag voor een betere cao en daardoor zijn tientallen filialen gesloten. Dat meldt vakbond FNV. Onder meer in Amsterdam, Rotterdam, Eindhoven en Delft zijn winkels dicht. De vakbond dreigt de komende weken met meer stakingen.

1 uur geleden
Wall Street hoger, Cisco en AI-chipbedrijf Cerebras uitblinkers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winsten gesloten. Bij de bedrijven was Cisco Systems een uitblinker dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers van de producent van netwerkapparatuur. Daarnaast maakte AI-chipbedrijf Cerebras Systems een zeer succesvol beursdebuut op Wall Street.

10 uur geleden
Succesvolle beursgang AI-chipbedrijf Cerebras in New York

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De beursgang van AI-chipbedrijf Cerebras Systems in New York op donderdag is goed verlopen. Bij opening schoot het aandeel bijna 100 procent omhoog tot meer dan 360 dollar, terwijl de uitgifteprijs op 185 dollar per aandeel lag. Daarmee was dus sprake van bijna een verdubbeling van de koers op de eerste handelsdag van Cerebras.

11 uur geleden