Luchtvaartaandelen flink omlaag op Europese beurzen
AMSTERDAM (ANP) - De luchtvaartsector stond maandag flink onder druk op de Europese aandelenbeurzen door de zorgen over de snelle verspreiding van de zeer besmettelijke Delta-variant van het coronavirus, die in veel landen weer tot strengere coronamaatregelen leidt. Zo was in Amsterdam het aandeel Air France-KLM een flinke daler.
Air France-KLM stond bij de grootste verliezers in de MidKap met een min van ruim 4 procent. IAG, moederconcern van onder meer British Airways en Iberia, zakte bijna 5 procent in Londen. In Frankfurt daalde Lufthansa 3,6 procent. De prijsvechters Ryanair en easyJet werden tot 5,8 procent lager gezet door beleggers.
De AEX-index op Beursplein 5 eindigde 0,3 procent in de min op 730,86 punten. De MidKap daalde 1 procent tot 1041,00 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen verloren tot 1 procent.
Unibail-Rodamco-Westfield
Winkelvastgoedconcern Unibail-Rodamco-Westfield (min 4,9 procent) kampte met een verkoopadvies door Société Générale en was de grootste daler in de AEX. NN Group verloor 0,4 procent. De verzekeraar wil zijn portefeuille levensverzekeringen uitbreiden met de overname van een aantal Europese onderdelen van de Amerikaanse branchegenoot MetLife. Met de deal zou volgens ingewijden zo'n 740 miljoen dollar zijn gemoeid. Chipbedrijf ASMI was koploper bij de hoofdfondsen met een plus van 3 procent.
In Londen kelderde Burberry 8,5 procent. Het Britse modemerk, bekend van het beroemde ruitjespatroon, ziet topman Marco Gobbetti eind dit jaar vertrekken. De Italiaan neemt volgend jaar het roer over bij het Italiaanse luxeconcern Salvatore Ferragamo, dat 2,7 procent daalde in Milaan.
RTL Group
RTL Group verloor 1 procent in Frankfurt. De Europese radio- en televisiegroep verkoopt RTL België aan het Belgische mediabedrijf DPG Media, eigenaar van het AD, de Volkskrant en NU.nl, en zijn Franstalige branchegenoot Rossel. Eerder werd al bekend dat de Nederlandse tak van RTL gaat fuseren met mediabedrijf Talpa van mediamagnaat John de Mol.
Nokia steeg bijna 6 procent in Helsinki. Goldman Sachs verhoogde het advies voor het Finse telecomnetwerkconcern. In Parijs profiteerde voedingsconcern Danone (plus 2 procent) van een adviesverhoging door JPMorgan.
De euro was 1,1930 dollar waard, tegen 1,1944 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie zakte 1,2 procent in prijs tot 73,15 dollar. De prijs van Brentolie daalde 1,3 procent naar 75,18 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Ondernemersorganisatie VNO-NCW vreest hogere Amerikaanse importheffingen voor Europese producten na de tariefaankondigingen van president Donald Trump van dit weekend. De lobbyclub voor het Nederlandse bedrijfsleven vindt wel veel onduidelijk en durft nog geen harde conclusies te trekken.
24 minuten geledenZOETERMEER (ANP) - FME, de ondernemersorganisatie voor de technologische industrie, roept Nederland en de Europese Unie op zo snel mogelijk duidelijkheid te verschaffen over de Amerikaanse importheffingen voor Europese goederen. Volgens de lobbyclub uit het Nederlandse bedrijfsleven zorgt de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof van vrijdag voor veel onzekerheid. Door Trumps tariefaankondigingen op vrijdag en zaterdag is de behoefte aan duidelijkheid "nog noodzakelijker" geworden, heeft een woordvoerster zondag laten weten.
2 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - Indiase handelsfunctionarissen stellen een reis naar de Verenigde Staten uit die bedoeld was om een voorlopige handelsdeal tussen de twee landen af te ronden. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Het uitstel heeft te maken met de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof die veel van de importheffingen van president Donald Trump ongeldig verklaarde.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Donald Trump eist dat Netflix bestuurslid Susan Rice "onmiddellijk" ontslaat of anders "de gevolgen ondervindt". Op Truth Social maakte de Amerikaanse president haar uit voor een "politieke pion", die "geen talent of vaardigheden" heeft.
5 uur geledenCANBERRA (ANP/RTR/BLOOMBERG/BELGA) - Handelspartners van de Verenigde Staten verspreid over de wereld onderzoeken de impact van de door president Donald Trump aangekondigde nieuwe Amerikaanse importtarieven. Trump kreeg vrijdag een tegenslag te verwerken toen het Amerikaanse hooggerechtshof oordeelde dat een groot deel van zijn tarieven onwettig was. Vervolgens kondigde Trump een nieuw wereldwijd invoertarief van 10 procent aan op buitenlandse goederen. Zaterdag verhoogde hij deze heffing naar 15 procent.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Het Amerikaanse JPMorgan Chase heeft Donald Trump en zijn bedrijf in februari 2021 meegedeeld dat hun rekeningen bij de bank werden gesloten. Dat blijkt uit nieuwe documenten die vrijdag zijn vrijgegeven als onderdeel van een rechtszaak die Trump heeft aangespannen tegen de bank en topman Jamie Dimon. Daarin eist de Amerikaanse president 5 miljard dollar schadevergoeding.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de wereldwijde importheffing die hij vrijdag invoerde van 10 naar 15 procent, meldt hij op zijn Truth Social.
21 uur geleden