Luchtvaartaandelen flink omlaag op Europese beurzen
AMSTERDAM (ANP) - De luchtvaartsector stond maandag flink onder druk op de Europese aandelenbeurzen door de zorgen over de snelle verspreiding van de zeer besmettelijke Delta-variant van het coronavirus, die in veel landen weer tot strengere coronamaatregelen leidt. Zo was in Amsterdam het aandeel Air France-KLM een flinke daler.
Air France-KLM stond bij de grootste verliezers in de MidKap met een min van ruim 4 procent. IAG, moederconcern van onder meer British Airways en Iberia, zakte bijna 5 procent in Londen. In Frankfurt daalde Lufthansa 3,6 procent. De prijsvechters Ryanair en easyJet werden tot 5,8 procent lager gezet door beleggers.
De AEX-index op Beursplein 5 eindigde 0,3 procent in de min op 730,86 punten. De MidKap daalde 1 procent tot 1041,00 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen verloren tot 1 procent.
Unibail-Rodamco-Westfield
Winkelvastgoedconcern Unibail-Rodamco-Westfield (min 4,9 procent) kampte met een verkoopadvies door Société Générale en was de grootste daler in de AEX. NN Group verloor 0,4 procent. De verzekeraar wil zijn portefeuille levensverzekeringen uitbreiden met de overname van een aantal Europese onderdelen van de Amerikaanse branchegenoot MetLife. Met de deal zou volgens ingewijden zo'n 740 miljoen dollar zijn gemoeid. Chipbedrijf ASMI was koploper bij de hoofdfondsen met een plus van 3 procent.
In Londen kelderde Burberry 8,5 procent. Het Britse modemerk, bekend van het beroemde ruitjespatroon, ziet topman Marco Gobbetti eind dit jaar vertrekken. De Italiaan neemt volgend jaar het roer over bij het Italiaanse luxeconcern Salvatore Ferragamo, dat 2,7 procent daalde in Milaan.
RTL Group
RTL Group verloor 1 procent in Frankfurt. De Europese radio- en televisiegroep verkoopt RTL België aan het Belgische mediabedrijf DPG Media, eigenaar van het AD, de Volkskrant en NU.nl, en zijn Franstalige branchegenoot Rossel. Eerder werd al bekend dat de Nederlandse tak van RTL gaat fuseren met mediabedrijf Talpa van mediamagnaat John de Mol.
Nokia steeg bijna 6 procent in Helsinki. Goldman Sachs verhoogde het advies voor het Finse telecomnetwerkconcern. In Parijs profiteerde voedingsconcern Danone (plus 2 procent) van een adviesverhoging door JPMorgan.
De euro was 1,1930 dollar waard, tegen 1,1944 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie zakte 1,2 procent in prijs tot 73,15 dollar. De prijs van Brentolie daalde 1,3 procent naar 75,18 dollar per vat.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - De groei in het aantal ondernemingen in Nederland was in ruim tien jaar niet zo laag, meldt de Kamer van Koophandel (KVK). Het aantal geregistreerde bedrijven steeg in 2025 met minder dan 1 procent ten opzichte van een jaar eerder. De KVK spreekt van "stagnatie van het ondernemerslandschap".
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - De groei in het aantal ondernemingen in Nederland was in ruim tien jaar niet zo laag, meldt de Kamer van Koophandel (KVK). Het aantal geregistreerde bedrijven steeg in 2025 met minder dan 1 procent ten opzichte van een jaar eerder. De KVK spreekt van "stagnatie van het ondernemerslandschap".
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn woensdag opnieuw met verlies gesloten. Beleggers in New York verwerkten kwartaalcijfers van de grote banken Bank of America, Wells Fargo en Citigroup. Daarnaast kwamen er onder meer gegevens over de winkelverkopen in de Verenigde Staten.
7 uur geledenDEARBORN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Autofabrikant Ford Motor heeft een werknemer geschorst die dinsdag scheldwoorden riep tegen president Donald Trump tijdens zijn bezoek aan een Ford-fabriek in Dearborn in de Amerikaanse staat Michigan. Dat zegt de vakbond United Auto Workers (UAW) die de medewerker steunt.
10 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchthaven Schiphol heeft vorig jaar in totaal 68,8 miljoen passagiers verwerkt, een stijging vergeleken met een jaar eerder toen het ging om 66,8 miljoen reizigers. Daarmee liggen de reizigersaantallen nog wel lager dan voor de coronapandemie, want in 2019 werd het recordaantal van 71,7 miljoen reizigers verwelkomd door Schiphol
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag iets lager gesloten. De grootste dalers in de hoofdindex waren onder meer chiptoeleverancier Besi, uitzender Randstad en postkluisjesbedrijf InPost. Zwaargewicht Shell stond wel bij de winnaars, wat voor tegenwicht zorgde.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De ondernemingskamer beslist uiterlijk op 11 februari of er een onderzoek komt naar de gang van zaken bij de Nijmeegse chipmaker Nexperia. Als zo'n onderzoek er komt, blijven ook voorlopige ingrepen bij het bedrijf in stand.
13 uur geleden