Luchtvaartaandelen flink omlaag op Europese beurzen
AMSTERDAM (ANP) - De luchtvaartsector stond maandag flink onder druk op de Europese aandelenbeurzen door de zorgen over de snelle verspreiding van de zeer besmettelijke Delta-variant van het coronavirus, die in veel landen weer tot strengere coronamaatregelen leidt. Zo was in Amsterdam het aandeel Air France-KLM een flinke daler.
Air France-KLM stond bij de grootste verliezers in de MidKap met een min van ruim 4 procent. IAG, moederconcern van onder meer British Airways en Iberia, zakte bijna 5 procent in Londen. In Frankfurt daalde Lufthansa 3,6 procent. De prijsvechters Ryanair en easyJet werden tot 5,8 procent lager gezet door beleggers.
De AEX-index op Beursplein 5 eindigde 0,3 procent in de min op 730,86 punten. De MidKap daalde 1 procent tot 1041,00 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen verloren tot 1 procent.
Unibail-Rodamco-Westfield
Winkelvastgoedconcern Unibail-Rodamco-Westfield (min 4,9 procent) kampte met een verkoopadvies door Société Générale en was de grootste daler in de AEX. NN Group verloor 0,4 procent. De verzekeraar wil zijn portefeuille levensverzekeringen uitbreiden met de overname van een aantal Europese onderdelen van de Amerikaanse branchegenoot MetLife. Met de deal zou volgens ingewijden zo'n 740 miljoen dollar zijn gemoeid. Chipbedrijf ASMI was koploper bij de hoofdfondsen met een plus van 3 procent.
In Londen kelderde Burberry 8,5 procent. Het Britse modemerk, bekend van het beroemde ruitjespatroon, ziet topman Marco Gobbetti eind dit jaar vertrekken. De Italiaan neemt volgend jaar het roer over bij het Italiaanse luxeconcern Salvatore Ferragamo, dat 2,7 procent daalde in Milaan.
RTL Group
RTL Group verloor 1 procent in Frankfurt. De Europese radio- en televisiegroep verkoopt RTL België aan het Belgische mediabedrijf DPG Media, eigenaar van het AD, de Volkskrant en NU.nl, en zijn Franstalige branchegenoot Rossel. Eerder werd al bekend dat de Nederlandse tak van RTL gaat fuseren met mediabedrijf Talpa van mediamagnaat John de Mol.
Nokia steeg bijna 6 procent in Helsinki. Goldman Sachs verhoogde het advies voor het Finse telecomnetwerkconcern. In Parijs profiteerde voedingsconcern Danone (plus 2 procent) van een adviesverhoging door JPMorgan.
De euro was 1,1930 dollar waard, tegen 1,1944 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie zakte 1,2 procent in prijs tot 73,15 dollar. De prijs van Brentolie daalde 1,3 procent naar 75,18 dollar per vat.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten dreigen nieuwe importheffingen in te stellen voor producten uit zestig economieën, waaronder de Europese Unie, Canada en China. Volgens Washington falen de landen in het uitbannen van producten die mogelijk met dwangarbeid zijn gemaakt.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Shell Nederland krijgt een nieuwe topman. Huidig president-directeur Frans Everts treedt per 1 september af en wordt dan opgevolgd door Thomas de Boer. Everts geeft sinds 1 april 2023 leiding aan Shell Nederland en neemt na een dienstverband van 37 jaar afscheid van het bedrijf.
3 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Google moet van de Britse mededingingsautoriteit aanpassingen doorvoeren rond de AI-samenvattingen in zijn zoekresultaten. Dat moet leiden tot eerlijkere deals voor uitgevers en consumenten en de zoekdiensten van Google in het Verenigd Koninkrijk verbeteren, meldt de Competition and Markets Authority (CMA) woensdag.
3 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Het Hof van de Europese Unie verwerpt de aanmerking van Brussel voor Facebook Marketplace als zogeheten poortwachter. Een digitaal platform moet zich aan strengere EU-regels houden als het is aangemerkt als poortwachter. Het platform moet dan verwijzen naar alternatieven van concurrenten. Dit moet voorkomen dat het platform te dominant wordt.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag vlak geopend, na de stevige plus een dag eerder. AkzoNobel was een sterke daler met een min van ruim 20 procent. Het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams zien af van verdere pogingen om de verfproducent over te nemen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Lisa van Ginneken is benoemd tot de nieuwe voorzitter van brancheorganisatie OV-NL. Ze was van maart 2021 tot december 2023 Tweede Kamerlid voor D66 en hield zich daar onder andere bezig met het openbaar vervoer in Nederland.
4 uur geledenTOKIO/CLEVELAND (ANP) - Het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams zien af van verdere pogingen om verfproducent AkzoNobel over te nemen. Vorige week werd nog bekend dat AkzoNobel begin mei een overnamebod van die bedrijven had afgewezen. Het bedrijf achter merken als Flexa en Sikkens verklaarde daarbij door te zullen gaan met de fusie met het Amerikaanse Axalta Coating Systems.
5 uur geleden