Luchtvaart was in 2019 weer iets veiliger
MONTREAL (ANP) - De luchtvaart was met minder fatale ongelukken en minder dodelijke slachtoffers in 2019 veiliger dan in 2018. Dat maakte brancheorganisatie IATA bekend.
Vorig jaar waren er acht vliegtuigongelukken met dodelijke afloop, waarbij in totaal 240 mensen overleden. Het dodelijkste ongeluk was de crash met de Boeing 737 MAX van Ethiopian Airlines in maart. Bij die ramp, de tweede in korte tijd met dat type toestel, verloren alle 157 inzittenden het leven. Sinds die tijd worden de 737 MAX toestellen om veiligheidsredenen aan de grond gehouden.
In 2018 waren er elf fatale ongelukken met 523 slachtoffers, waaronder de ramp met de 737 MAX van Lion Air waarbij 189 mensen omkwamen. Het gemiddelde in de voorgaande vijf jaar ligt op 8,2 fatale ongevallen met 303 doden.
Ongelukkenratio
Het totaal aantal ongelukken kwam vorig jaar uit op 53, tegen 62 een jaar eerder. Hier ligt het langjarige gemiddelde op 63,2.
De ongelukkenratio bij jets kwam vorig jaar op 0,15. Dat betekent dat er één groot ongeval was per 6,6 miljoen vluchten. Die ratio lag in 2018 nog op 0,17. In totaal vlogen vorig jaar ruim 4,5 miljard mensen veilig in 46,8 miljoen vluchten, aldus de IATA.
IATA-baas Alexandre de Juniac benadrukt in een toelichting dat ondanks de huidige crisis waar de luchtvaart mee kampt door het coronavirus er nooit concessies mogen worden gedaan op het gebied van veiligheid.
Meer uit Buitenland
PRETORIA (ANP/AFP) - De Zuid-Afrikaanse president Cyril Ramaphosa zegt dat de uitnodiging voor zijn land voor een bijeenkomst van de G7 in juni is ingetrokken. Volgens hem heeft gastland Frankrijk die beslissing genomen onder Amerikaanse druk.
15 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt boos te zijn op Iran over de onderhandelingen om de oorlog tot een einde te maken. Volgens de president "smeken" de Iraniërs om een deal, maar zeggen ze publiekelijk alleen "dat ze kijken naar ons voorstel".
24 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Nederland heeft de oude NAVO-norm voor defensie-uitgaven vorig jaar, toen de deadline verliep, ruim gehaald. Een handvol andere NAVO-landen lukte dat maar ternauwernood, terwijl de lidstaten sinds de top in Den Haag alweer moeten toewerken naar een veel hogere ondergrens. Het afgesproken minimum voor het aandeel dat voor wapens is bestemd, is niet door alle landen nagekomen.
52 minuten geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Het Europees Parlement heeft donderdag de weg vrijgemaakt voor strengere straffen voor illegale migranten en hun mogelijke uitzetting naar zogenoemde terugkeerhubs buiten de EU. De maatregelen, die door mensenrechtenorganisaties worden bekritiseerd, maken deel uit van een aanscherping van Europese immigratieregels als reactie op de druk binnen de lidstaten om migratie in te dammen.
53 minuten geledenTSJELJABINSK (ANP/AFP) - Een Russische rechter heeft de Oscar-winnende documentaire Mr. Nobody against Putin verboden voor een aantal streamingplatforms. Volgens de rechter promoot de film terrorisme en "negatieve houdingen" ten opzichte van het Kremlin.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde (IRG) heeft naar eigen zeggen Israëlische nucleaire installaties in Zuid-Israël bestookt. Dit is volgens de garde onderdeel van de 82e golf van luchtaanvallen sinds Israël eind februari samen met de VS Iran begon te bombarderen.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Iedereen die in Rusland wil demonstreren tegen de grootschalige internetverstoringen zal worden opgepakt, dreigt de Russische regering donderdag. Er is in Rusland steeds meer onvrede over de internetbeperkingen die zijn opgelegd door de staat.
2 uur geleden