Luchtvaart was in 2019 weer iets veiliger
MONTREAL (ANP) - De luchtvaart was met minder fatale ongelukken en minder dodelijke slachtoffers in 2019 veiliger dan in 2018. Dat maakte brancheorganisatie IATA bekend.
Vorig jaar waren er acht vliegtuigongelukken met dodelijke afloop, waarbij in totaal 240 mensen overleden. Het dodelijkste ongeluk was de crash met de Boeing 737 MAX van Ethiopian Airlines in maart. Bij die ramp, de tweede in korte tijd met dat type toestel, verloren alle 157 inzittenden het leven. Sinds die tijd worden de 737 MAX toestellen om veiligheidsredenen aan de grond gehouden.
In 2018 waren er elf fatale ongelukken met 523 slachtoffers, waaronder de ramp met de 737 MAX van Lion Air waarbij 189 mensen omkwamen. Het gemiddelde in de voorgaande vijf jaar ligt op 8,2 fatale ongevallen met 303 doden.
Ongelukkenratio
Het totaal aantal ongelukken kwam vorig jaar uit op 53, tegen 62 een jaar eerder. Hier ligt het langjarige gemiddelde op 63,2.
De ongelukkenratio bij jets kwam vorig jaar op 0,15. Dat betekent dat er één groot ongeval was per 6,6 miljoen vluchten. Die ratio lag in 2018 nog op 0,17. In totaal vlogen vorig jaar ruim 4,5 miljard mensen veilig in 46,8 miljoen vluchten, aldus de IATA.
IATA-baas Alexandre de Juniac benadrukt in een toelichting dat ondanks de huidige crisis waar de luchtvaart mee kampt door het coronavirus er nooit concessies mogen worden gedaan op het gebied van veiligheid.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is teruggekomen op zijn eerdere deadline van donderdag voor Oekraïne om in te stemmen met een door de Verenigde Staten gesteund vredesplan. "De deadline voor mij is wanneer het voorbij is", zei hij.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering probeert nog onder president Joe Biden vastgestelde limieten voor fijnstof terug te draaien. Milieubeschermingsdienst EPA, nu onder leiding van een door president Donald Trump benoemde directeur, heeft een rechtbank verzocht de norm ongedaan te maken. Het zou te duur zijn voor fabrikanten om eraan te voldoen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Buitenlandse toeristen die Amerikaanse nationale parken bezoeken, moeten vanaf volgend jaar een forse toeslag van 100 dollar betalen. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken, dat de beroemde parken beheert, geldt de toeslag voor de elf populairste bestemmingen, zoals de Grand Canyon en Yellowstone.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Trump stuurt speciaal gezant Steve Witkoff naar de Russische president Poetin voor overleg over het door het Witte Huis opgestelde vredesplan tussen Moskou en Oekraïne. Het is niet de eerste keer dat Witkoff met Poetin gaat praten in een poging een einde te maken aan de strijd.
9 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP/RTR) - Het Braziliaanse hooggerechtshof heeft besloten dat de veroordeelde oud-president Jair Bolsonaro kan beginnen aan zijn straf. Hij moet 27 jaar en drie maanden uitzitten voor het beramen van een staatsgreep.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Een sterke transatlantische samenwerking is nodig om tot vrede in Oekraïne te komen, schrijft voorzitter Ursula von der Leyen op X. Dat zei ze dinsdag na een videoconferentie met de zogenoemde coalitie van bereidwilligen, waar ook de Amerikaanse minister Marco Rubio (Buitenlandse Zaken) aan meedeed.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten zijn "heel dicht" bij een deal met Oekraïne en Rusland over het beëindigen van hun oorlog, zei president Donald Trump tijdens een evenement in het Witte Huis. "We gaan er komen."
10 uur geleden