Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Luchtvaart verwacht hoge brandstofkosten snel door te berekenen

Luchtvaart verwacht hoge brandstofkosten snel door te berekenen

PARIJS (ANP/RTR) - Luchtvaartmaatschappijen zullen de sterk gestegen brandstofkosten waarschijnlijk snel doorberekenen in hun ticketprijzen. Dat zegt het hoofd van IATA, de internationale belangenorganisatie voor de luchtvaart. Door de Russische inval in Oekraïne is olie fiks duurder geworden en dus ook kerosine.

Onder andere de zustermaatschappijen KLM en Air France lieten vorige maand weten dat ze ticketprijzen voor verre vluchten zouden verhogen vanwege de hoge olieprijs. Directeur-generaal Willie Walsh van IATA zegt dat luchtvaartmaatschappijen hogere brandstofprijzen vroeger pas na zo'n zes maanden lieten doorwerken in ticketprijzen. Nu zijn de prijsschommelingen zo hevig dat dit sneller moet. Ook waren er door de coronapandemie minder tickets vooruit geboekt, waardoor het effect op de prijzen sneller zichtbaar is.

IATA verwachtte al dat de meeste luchtvaartmaatschappijen het jaar met verlies zullen afsluiten. Hoge brandstofkosten verergeren de situatie, hoewel sommige maatschappijen mogelijk wel weer zwarte cijfers zullen schrijven.

In februari vervoerden luchtvaartmaatschappijen grofweg de helft minder passagiers dan in dezelfde maand in 2019, het laatste jaar voordat de coronapandemie de markt voor internationale reizen onderuit haalde. De oorlog in Oekraïne begon eind februari en had dus nog weinig impact op de cijfers. Maar in China zorgden strenge lockdowns in meerdere steden wegens coronabesmettingen met de omikronvariant wel voor haperend herstel van de passagierscijfers. Daarnaast hollen prijsstijgingen de koopkracht uit, waardoor consumenten waarschijnlijk minder aan vakanties uitgeven.

Meer uit Financieel

Europese gasprijs omhoog na Amerikaanse aanvallen op Iran

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs ging maandag verder omhoog, net als de olieprijzen, door de Amerikaanse aanvallen op Iraanse nucleaire faciliteiten van afgelopen weekend. Op de gasmarkt wordt nu vooral gewacht op de Iraanse reactie op die luchtaanvallen.

1 uur geleden
Voormalig Jumbo-topman Van Eerd ontkent ook bij begin rechtszaak

GRONINGEN (ANP) - Voormalig Jumbo-topman Frits van Eerd ontkent ook bij het begin van de inhoudelijke behandeling van de rechtszaak alle beschuldigingen van omkoping en witwassen tegen hem. "Ik vind het echt onbegrijpelijk. Ik ben helemaal niet omgekocht", zei Van Eerd in een eerste reactie tegen de rechter in een volle rechtszaal in Groningen.

2 uur geleden
Japanse banken beginnen met weghalen personeel uit Dubai

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Japanse banken zijn begonnen met het weghalen van medewerkers uit Dubai en andere financiële centra in het Midden-Oosten. Ze behoren tot de eerste grote internationale bedrijven die dit doen. De voorzorgsmaatregelen volgen nadat de Amerikaanse luchtaanvallen op Iran de risico's in de regio hebben vergroot. Er wordt gevreesd voor vergeldingsacties van Iran.

2 uur geleden
Oliebedrijven winnen op beurzen na aanvallen VS op Iran

AMSTERDAM (ANP) - Europese oliebedrijven stonden maandag bij de stijgers op de aandelenbeurzen, geholpen door de hogere olieprijzen na de Amerikaanse luchtaanvallen op Iraanse nucleaire faciliteiten afgelopen weekend. De Verenigde Staten namen daarmee deel aan de Israëlische aanvallen op Iran, waardoor de onrust in het Midden-Oosten nog verder is toegenomen.

2 uur geleden
Tesla start met robotaxi, Musk spreekt van bekroning jaren werken

AUSTIN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Tesla heeft zondag in de Texaanse stad Austin een kleine groep zelfrijdende taxi's ingezet die betalende passagiers oppikten. Topman Elon Musk kondigde de lancering van de zogenoemde robotaxi aan en influencers plaatsten video's van hun eerste ritten op sociale media.

3 uur geleden
Extra defensie-uitgaven kunnen ook economie helpen, zegt Rabobank

UTRECHT (ANP) - Het opvoeren van de defensie-uitgaven kan zowel de veiligheid als de Europese economie verbeteren. Maar dan moeten de investeringen wel op de juiste manier worden gedaan, stellen economen van Rabobank in een nieuw rapport.

4 uur geleden
Olieprijs stijgt na aanval VS op Iran, beurzen Azië lager

SINGAPORE (ANP) - De olieprijzen gingen maandagochtend omhoog door de aanval van de Verenigde Staten op Iraanse kernfaciliteiten afgelopen weekend. Ook zijn er zorgen over verstoringen van de olieleveringen uit het Midden-Oosten bij escalatie van het conflict. De aandelenbeurzen in Azië lieten overwegend verliezen zien.

4 uur geleden