Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Luchtvaart onder druk op groen Wall Street

Luchtvaart onder druk op groen Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met winsten de handel uitgegaan. Daar zag het in eerste instantie niet naar uit. Gedurende de sessie sloeg het sentiment om en werden eerdere verliezen omgezet in winst geholpen ook door de oplopende olieprijzen. Onder meer energieconcerns en IT-bedrijven stonden bij de winnaars. Daartegenover stonden luchtvaartaandelen duidelijk onder druk.

De Dow-Jonesindex sloot de sessie 0,1 procent hoger op 23.749,76 punten. De S&P 500 steeg 0,4 procent tot 2842,74 punten. Techgraadmeter Nasdaq was met een winst van 1,2 procent tot 8710,72 punten de duidelijkste winnaar.

Luchtvaartconcerns als Delta Air Lines, American Airlines, Southwest Airlines en United Airlines sloten tot 7,7 procent lager. Berkshire Hathaway, het investeringsvehikel van superbelegger Warren Buffett, heeft zijn belangen in de vier grootste luchtvaartmaatschappijen in de VS verkocht. Daarnaast kwam het Berkshire (min 2,6 procent) ook met kwartaalcijfers. Doordat de waarde van aandelen en andere investeringen door de coronacrisis waren gekelderd leed de onderneming een nettoverlies van bijna 50 miljard dollar.

General Electric

General Electric verloor 0,7 procent. Bij de luchtvaarttak van het industrieel conglomeraat verdwijnen 13.000 banen door de malaise in de luchtvaartsector. De banenreductie gebeurt deels door gedwongen ontslagen.

Bedrijven die gevoelig zijn voor de handelsspanningen tussen de VS en China zoals vliegtuigfabrikant Boeing en machinebouwer Caterpillar verloren tot bijna 3 procent uit vrees voor het oplaaien van de handelsoorlog. President Donald Trump zegt bewijs te hebben dat het nieuwe coronavirus afkomstig is uit een Chinees laboratorium. Ook zinspeelde hij op nieuwe importheffingen tegen China.

Tyson Foods

Vleesverwerker Tyson Foods (min 7,8 procent) opende de boeken. Tyson gaf aan dat de kosten door het coronavirus kunnen stijgen door bijvoorbeeld het stilleggen van fabrieken. Verder zei het bedrijf geen verwachtingen voor dit jaar te kunnen geven vanwege de onzekerheden.

Een vat Amerikaanse olie steeg 7,8 procent in prijs tot 21,30 dollar. Brentolie kostte 5,7 procent meer op 27,93 dollar per vat. In het kielzog gingen oliereuzen als ExxonMobil en Chevron tot 4 procent vooruit.

De euro was 1,0897 dollar waard, tegen 1,0927 dollar bij het slot van de Europese beurzen eerder op de dag.

Meer uit Financieel

Iran: grootste deel raffinagecapaciteit binnen 2 maanden hersteld

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran verwacht dat de beschadigde olieraffinage- en distributiecapaciteit van het land binnen twee maanden weer grotendeels hersteld zal zijn. Dat heeft de Iraanse plaatsvervangend minister voor Olie zondag gezegd. Herstelwerkzaamheden zijn gaande aan energiefaciliteiten die zijn beschadigd door aanvallen.

34 minuten geleden
Saudi-Arabië: capaciteit belangrijke oliepijpleiding hersteld

RIYAD (ANP/RTR) - Saudi-Arabië heeft de transportcapaciteit van de belangrijke oost-westelijke oliepijpleiding in het land volledig hersteld. Die capaciteit werd verminderd door een aanval op een pompstation van de pijpleiding. Volgens het Saudische energieministerie is de transportcapaciteit weer terug op ongeveer 7 miljoen vaten olie per dag.

2 uur geleden
IMF-bestuurder steunt afwachtende koers kabinet rond energiesteun

WASHINGTON (ANP) - Het is verstandig dat het Nederlandse kabinet nog niet meteen een pakket maatregelen heeft aangekondigd om de energie- en brandstofrekening van huishoudens te verlagen. Dat heeft de Nederlandse bestuurder van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Marnix van Rij gezegd in gesprek met het ANP. Volgens hem is de keuze van het kabinet tot nu toe in lijn met het advies van het IMF: ga niet te snel.

2 uur geleden
Lufthansa-piloten gaan maandag en dinsdag staken

BERLIJN (ANP/DPA) - Piloten van luchtvaartmaatschappij Lufthansa gaan maandag en dinsdag staken, heeft vakbond Cockpit aangekondigd. De piloten staken voor een betere pensioensregeling en een nieuwe cao. Ook personeel van dochterondernemingen CityLine en Eurowings doet mee aan de actie, net als Lufthansa Cargo.

17 uur geleden
Meeste Ierse tankstations mogelijk leeg na aanhoudende blokkades

DUBLIN (ANP) - Twee op de drie tankstations in Ierland zitten zaterdag aan het eind van de dag vermoedelijk zonder brandstof als de blokkades in het land aanhouden. Daarvoor waarschuwt de Ierse brancheorganisatie voor brandstoffenleveranciers bij de publieke omroep RTE. Sinds dinsdag vinden protestacties in Ierland plaats, waarbij onder meer brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij worden geblokkeerd.

21 uur geleden
Bloomberg: drie grote olietankers varen door Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Twee grote Chinese schepen geladen met ruwe olie lijken de Straat van Hormuz te passeren, schrijft persbureau Bloomberg. Enkele uren eerder is een Grieks schip door de belangrijke zeestraat gevaren. Dit zou een aanzienlijke toename betekenen van het olietransport, enkele dagen nadat een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran was aangekondigd.

22 uur geleden
Thailand verhoogt uitkeringen en steun om oorlog Midden-Oosten

ANTWERPEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Thailand heeft een steunpakket goedgekeurd om zijn economie te beschermen tegen de hoge olieprijzen die het gevolg zijn van de oorlog in het Midden-Oosten. Zo komt het Aziatische land met hogere brandstofsubsidies, uitkeringen en goedkopere leningen.

22 uur geleden