Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Luchtmacht VS houdt F-35-gevechtsvliegtuigen aan de grond

Luchtmacht VS houdt F-35-gevechtsvliegtuigen aan de grond

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtmacht houdt tijdelijk een groot deel van zijn vloot van gevechtsvliegtuigen van het type F-35 aan de grond. Een mogelijk defect aan de schietstoelen in die vliegtuigen zou piloten in gevaar kunnen brengen.

Volgens een woordvoerster gaat het om een voorzorgsmaatregel. De mogelijke fout zou zitten bij explosiepatronen die schietstoelen in noodgevallen de cockpit uitschieten. De schietstoelen moeten nu binnen negentig dagen worden geïnspecteerd en dat gaat sneller als vliegtuigen aan de grond staan.

Het is nog onduidelijk hoeveel van de gevechtsvliegtuigen aan de grond moeten blijven. Het Amerikaanse ministerie van Defensie heeft op dit moment 450 toestellen van het type F-35 in gebruik, maar die zijn niet allemaal van het luchtmachtonderdeel dat heeft besloten om ze aan te grond te houden.

De bewuste schietstoelen voor de Amerikaanse F-35's komen van de leverancier Martin-Baker. Dat bedrijf zegt dat het defect in april aan het licht kwam op een Amerikaanse luchtmachtbasis. Daarna zou een "hiaat in het productieproces" zijn gevonden en verholpen.

Ook de Nederlandse luchtmacht gebruikt de F-35. Een woordvoerder laat weten dat nog onderzocht wordt in hoeverre het schietstoelprobleem ook gevolgen heeft voor de Nederlandse F-35's. Maar het lijkt er vooralsnog op dat het alleen de Amerikaanse toestellen betreft.

Meer uit Buitenland

Politie valt Duitse bank binnen na berichten over gijzeling

SINZIG (ANP/DPA) - De Duitse politie is in Sinzig een bank binnengevallen na berichten dat daar een gijzeling gaande zou zijn. Twee opgesloten personen zijn ongedeerd aangetroffen, meldt de regionale omroep SWR. De dader of daders zijn niet gevonden.

29 minuten geleden
Kremlin wil praten met Europeanen, maar niet op eigen initiatief

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin wil best met Europa praten maar zal niet zelf besprekingen aanknopen, zegt het Kremlin. De roep in Europa om met Rusland te gaan praten klinkt de laatste tijd steeds luider en er wordt nagedacht over wie namens Europa zou kunnen optreden.

2 uur geleden
Oekraïne meldt brand bij Tsjernobyl na dronecrash

KYIV (ANP/AFP) - In het gebied bij de kerncentrale van Tsjernobyl is volgens de Oekraïense autoriteiten een grote natuurbrand uitgebroken na een dronecrash. Het vuur woedt in de zogenoemde nucleaire exclusiezone.

3 uur geleden
Gijzeling in bank Duitsland

SINZIG (ANP) - In het Duitse Sinzig (Rijnland-Palts) wordt een gijzeling gemeld bij een bank. Regionale omroep Südwestrundfunk (SWR) schrijft dat de politie uitgaat van meerdere daders en gijzelaars, onder wie een medewerker van een geldtransport.

3 uur geleden
Global Sumud Flotilla onderweg naar Turkije

HERAKLION (ANP) - De Global Sumud Flotilla is weer vertrokken vanaf Kreta. Meer dan dertig schepen zijn volgens de organisatie onderweg naar Turkije voor een technische tussenstop. Het is de eerste keer dat de vloot verder reist sinds Israël meer dan twintig schepen tegenhield bij Kreta.

4 uur geleden
Farage viert 'historische verandering' bij lokale verkiezingen

LONDEN (ANP) - De leider van de rechts-populistische partij Reform UK heeft verheugd gereageerd op de eerste uitslagen van de lokale verkiezingen in zijn land. Nigel Farage zei vrijdagochtend voor de camera dat de linkse Labourpartij van premier Keir Starmer wordt "weggevaagd" door Reform in gebieden die traditioneel gelden als Labourbolwerken. Hij voorspelde dat de conservatieven later op de dag aan de beurt zijn en sprak over een "historische verandering" in de Britse politiek.

5 uur geleden
Britse premier baalt van verkiezingsuitslag: pijnlijk en zwaar

LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft teleurgesteld gereageerd op de tussentijdse uitslagen van de lokale verkiezingen in zijn land. Zijn Labourpartij staat daarbij op verlies. Starmer noemde de uitslagen volgens Sky News pijnlijk, maar gaf ook het signaal af dat hij verder wil als premier. "Zware dagen zoals deze verzwakken mijn vastberadenheid niet om de verandering te realiseren die ik heb beloofd."

5 uur geleden