Luchtmacht VS houdt F-35-gevechtsvliegtuigen aan de grond
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtmacht houdt tijdelijk een groot deel van zijn vloot van gevechtsvliegtuigen van het type F-35 aan de grond. Een mogelijk defect aan de schietstoelen in die vliegtuigen zou piloten in gevaar kunnen brengen.
Volgens een woordvoerster gaat het om een voorzorgsmaatregel. De mogelijke fout zou zitten bij explosiepatronen die schietstoelen in noodgevallen de cockpit uitschieten. De schietstoelen moeten nu binnen negentig dagen worden geïnspecteerd en dat gaat sneller als vliegtuigen aan de grond staan.
Het is nog onduidelijk hoeveel van de gevechtsvliegtuigen aan de grond moeten blijven. Het Amerikaanse ministerie van Defensie heeft op dit moment 450 toestellen van het type F-35 in gebruik, maar die zijn niet allemaal van het luchtmachtonderdeel dat heeft besloten om ze aan te grond te houden.
De bewuste schietstoelen voor de Amerikaanse F-35's komen van de leverancier Martin-Baker. Dat bedrijf zegt dat het defect in april aan het licht kwam op een Amerikaanse luchtmachtbasis. Daarna zou een "hiaat in het productieproces" zijn gevonden en verholpen.
Ook de Nederlandse luchtmacht gebruikt de F-35. Een woordvoerder laat weten dat nog onderzocht wordt in hoeverre het schietstoelprobleem ook gevolgen heeft voor de Nederlandse F-35's. Maar het lijkt er vooralsnog op dat het alleen de Amerikaanse toestellen betreft.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/RTR) - Het advocatenteam van Sean 'Diddy' Combs heeft donderdag een verzoek ingediend om de rapper onmiddellijk vrij te laten. Volgens hen heeft rechter Arun Subramanian een fout gemaakt toen hij de rapper in juli veroordeelde tot een gevangenisstraf van vier jaar en twee maanden.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon en Israël onderhandelen volgende week in Washington, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De gesprekken zouden naar verwachting gaan plaatsvinden op het ministerie.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een staakt-het-vuren met Oekraïne aangekondigd tijdens het orthodoxe paasfeest. Dat vindt komend weekend plaats.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse presidentsvrouw Melania Trump heeft ontkend ooit banden te hebben gehad met de beruchte zedendelinquent Jeffrey Epstein. Volgens haar proberen mensen haar reputatie te schaden door geruchten te verspreiden over haar relatie met de overleden zakenman.
5 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon heeft het dodental door de Israëlische bombardementen op woensdag naar boven bijgesteld. Het ministerie van Volksgezondheid meldt dat zeker 303 mensen om het leven kwamen door de aanvallen en 1150 personen gewond raakten.
6 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Libanon wil eerst dat er een staakt-het-vuren wordt uitgeroepen, en dan pas onderhandelen met Israël. Dat melden Al Jazeera en AFP op basis van een Libanese functionaris. De gesprekken zouden dan onder toezicht van de Amerikanen plaatsvinden en worden geleid door de Libanese oud-ambassadeur in de VS, Simon Karam.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De NAVO is bereid te helpen bij het heropenen van de Straat van Hormuz, zegt secretaris-generaal Mark Rutte. "Als de NAVO kan helpen, zullen we dat natuurlijk doen."
8 uur geleden