Luchtmacht bevestigt 'nadelige gevolgen' luchtverkeersleiders
DEN HAAG (ANP) - Militaire luchtverkeersleiders merken de "nadelige gevolgen" van vertraging bij de samenvoeging met de civiele luchtverkeersleiding. Dat bevestigt een woordvoerder van de luchtmacht na berichtgeving door Het Parool. Waar deze nadelige gevolgen precies uit bestaan, kan de woordvoerder niet zeggen.
Het is al jaren de bedoeling dat de verkeersleiding van de burgerluchtvaart en de militaire luchtvaart samengaan. Het project genaamd 1ATM is vertraagd, en volgens Het Parool zelfs "geflopt". Verschillen in arbeidsvoorwaarden tussen de twee groepen luchtverkeersleiders spelen daarin mee, zeggen betrokkenen tegen het ANP.
De problemen zouden met name rond Eindhoven Airport spelen. De luchtverkeersleiders op dat militaire vliegveld hebben ook de taak om burgerluchtvaart af te handelen, legt een woordvoerder van Luchtverkeersleiding Nederland (LVNL) uit. Het Parool schrijft dat Transavia-vluchten vorig jaar al moesten uitwijken van Eindhoven naar Schiphol vanwege een gebrek aan luchtverkeersleiders. De veiligheid zou meermaals ook in het gedrang zijn gekomen, zeggen de anonieme klokkenluiders tegen het dagblad.
"Defensie herkent zich niet in het beeld dat de veiligheid in het geding is", reageert de luchtmacht. De woordvoerder erkent wel dat de transitie naar één landelijke luchtverkeersleiding niet loopt zoals gepland. "We begrijpen het ongeduld en de frustratie bij sommige collega's", schrijft ze daarover. "Ondertussen waarborgen we de vliegveiligheid en nemen we passende maatregelen zo nodig."
Meer uit Binnenland
WILLEMSTAD (ANP) - Volgens de minister van Economische Ontwikkeling van Curaçao, Roderick Middelhof, vinden er geen annuleringen van reserveringen op het eiland plaats. "Noch van vluchten richting Curaçao, noch bij hotels." Curaçao heeft te maken met militaire spanning tussen Amerika en Venezuela en had onlangs twee incidenten van bijna-botsingen in het luchtruim. Ook besloot een cruiseschip het eiland te mijden.
6 uur geledenBADHOEVEDORP (ANP) - De musicus en componist Tonny Eyk is overleden, meldt zijn dochter. Eyk overleed afgelopen zaterdag op 85-jarige leeftijd na een kort ziekbed. Zijn uitvaart was donderdag in besloten kring.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - "Met het overlijden van Hans van Manen verliest de dans een icoon", reageert de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema op het overlijden van choreograaf Van Manen. Hij overleed woensdagavond op 93-jarige leeftijd, aldus Nationale Opera & Ballet.
15 uur geledenBREDA (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag bij de rechtbank in Breda twintig jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 33-jarige Elias M. voor het verkrachten en doden van de 75-jarige Yvonne uit Halsteren.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vertrouwensinspecteurs hebben vorig jaar fors meer meldingen gekregen over misstanden in het onderwijs, zoals misbruik of mishandeling. Afgelopen schooljaar kwamen 2916 dossiers binnen, 599 meer dan het schooljaar daarvoor. Alleen in het hoger onderwijs was geen stijging zichtbaar, meldt de Inspectie van het Onderwijs.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voetballer Quincy Promes (33) blijft voorlopig vastzitten. Verzoeken om zijn voorlopige hechtenis te beëindigen zijn door het gerechtshof in Amsterdam afgewezen.
18 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Kindertelefoon is dit jaar het meest gebeld over vrije tijd, seksualiteit, pesten, thuis en familie en emotionele problemen. Dat meldt de organisatie, die dit jaar 320.000 gesprekken voerde met kinderen tussen de 8 en 18 jaar. Gemiddeld kwamen er per dag meer dan negenhonderd telefoontjes en chats binnen.
18 uur geleden