Luchtmacht bevestigt 'nadelige gevolgen' luchtverkeersleiders
DEN HAAG (ANP) - Militaire luchtverkeersleiders merken de "nadelige gevolgen" van vertraging bij de samenvoeging met de civiele luchtverkeersleiding. Dat bevestigt een woordvoerder van de luchtmacht na berichtgeving door Het Parool. Waar deze nadelige gevolgen precies uit bestaan, kan de woordvoerder niet zeggen.
Het is al jaren de bedoeling dat de verkeersleiding van de burgerluchtvaart en de militaire luchtvaart samengaan. Het project genaamd 1ATM is vertraagd, en volgens Het Parool zelfs "geflopt". Verschillen in arbeidsvoorwaarden tussen de twee groepen luchtverkeersleiders spelen daarin mee, zeggen betrokkenen tegen het ANP.
De problemen zouden met name rond Eindhoven Airport spelen. De luchtverkeersleiders op dat militaire vliegveld hebben ook de taak om burgerluchtvaart af te handelen, legt een woordvoerder van Luchtverkeersleiding Nederland (LVNL) uit. Het Parool schrijft dat Transavia-vluchten vorig jaar al moesten uitwijken van Eindhoven naar Schiphol vanwege een gebrek aan luchtverkeersleiders. De veiligheid zou meermaals ook in het gedrang zijn gekomen, zeggen de anonieme klokkenluiders tegen het dagblad.
"Defensie herkent zich niet in het beeld dat de veiligheid in het geding is", reageert de luchtmacht. De woordvoerder erkent wel dat de transitie naar één landelijke luchtverkeersleiding niet loopt zoals gepland. "We begrijpen het ongeduld en de frustratie bij sommige collega's", schrijft ze daarover. "Ondertussen waarborgen we de vliegveiligheid en nemen we passende maatregelen zo nodig."
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - In Flevoland, Overijssel, Drenthe, Groningen, Friesland en het Waddengebied geldt zondagochtend code geel vanwege plaatselijk dichte mist. Het zicht kan daar minder zijn dan 200 meter en wegen en overig verkeer zijn minder goed zichtbaar, zegt het KNMI.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland heeft steeds meer energiezuinige huizen. Meer dan 2,2 miljoen woningen hadden in 2025 energielabel A of hoger. Dit komt neer op vier op de tien woningen met een bekend energielabel. In 2024 hadden bijna 2 miljoen woningen het duurzaamste label. Dit blijkt uit een analyse door ANP van cijfers van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een dance-evenement in de Van Nellefabriek in Rotterdam is zaterdagavond tijdelijk stilgelegd na een incident waarbij mogelijk een irriterende stof is verspreid. Bezoekers kregen last van hun ogen en ademhaling, waarna het pand uit voorzorg werd ontruimd. Nadat de brandweer het gebouw had geventileerd, kon het evenement worden hervat.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De storing die zaterdagmiddag het meldkamersysteem van de hulpdiensten heeft getroffen, raakt onder meer het politienummer 0900-8844, bedoeld voor zaken die geen spoed hebben. Dat meldt een woordvoerder van de landelijke eenheid van de politie. Het niet-spoednummer is op zich bereikbaar, maar bellers kunnen wel problemen ervaren, zegt zij. Ook alarmnummer 112 is bereikbaar, maar het kan langer duren voordat bellers iemand aan de lijn krijgen.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Het meldkamersysteem van de hulpdiensten kampt zaterdagmiddag met een landelijke storing. Daardoor duurt het langer voordat bellers iemand aan de lijn krijgen als ze 112 bellen. Ook het politienummer voor niet-spoedzaken 0900-8844 is moeilijker bereikbaar, zegt een woordvoerder van de landelijke eenheid van de politie. Er wordt hard gewerkt aan een oplossing.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands Fotomuseum is zaterdag officieel opengegaan voor het publiek in het nieuwe onderkomen. Het museum zit nu in het monumentale pakhuis Santos op Katendrecht in Rotterdam-Zuid. In het museum wordt een collectie van ruim 6,5 miljoen objecten gehuisvest. Dat is naar eigen zeggen een van de grootste museale fotocollecties ter wereld.
1 dag geledenDE BILT (ANP) - In het midden en het noorden van het land kan het zaterdagochtend plaatselijk erg mistig zijn. Het KNMI heeft om die reden code geel afgegeven voor de provincies Noord-Holland, Utrecht, Gelderland, Flevoland, Overijssel, Drenthe, Friesland en Groningen.
1 dag geleden