Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Luchtmacht bevestigt 'nadelige gevolgen' luchtverkeersleiders

Luchtmacht bevestigt 'nadelige gevolgen' luchtverkeersleiders

DEN HAAG (ANP) - Militaire luchtverkeersleiders merken de "nadelige gevolgen" van vertraging bij de samenvoeging met de civiele luchtverkeersleiding. Dat bevestigt een woordvoerder van de luchtmacht na berichtgeving door Het Parool. Waar deze nadelige gevolgen precies uit bestaan, kan de woordvoerder niet zeggen.

Het is al jaren de bedoeling dat de verkeersleiding van de burgerluchtvaart en de militaire luchtvaart samengaan. Het project genaamd 1ATM is vertraagd, en volgens Het Parool zelfs "geflopt". Verschillen in arbeidsvoorwaarden tussen de twee groepen luchtverkeersleiders spelen daarin mee, zeggen betrokkenen tegen het ANP.

De problemen zouden met name rond Eindhoven Airport spelen. De luchtverkeersleiders op dat militaire vliegveld hebben ook de taak om burgerluchtvaart af te handelen, legt een woordvoerder van Luchtverkeersleiding Nederland (LVNL) uit. Het Parool schrijft dat Transavia-vluchten vorig jaar al moesten uitwijken van Eindhoven naar Schiphol vanwege een gebrek aan luchtverkeersleiders. De veiligheid zou meermaals ook in het gedrang zijn gekomen, zeggen de anonieme klokkenluiders tegen het dagblad.

"Defensie herkent zich niet in het beeld dat de veiligheid in het geding is", reageert de luchtmacht. De woordvoerder erkent wel dat de transitie naar één landelijke luchtverkeersleiding niet loopt zoals gepland. "We begrijpen het ongeduld en de frustratie bij sommige collega's", schrijft ze daarover. "Ondertussen waarborgen we de vliegveiligheid en nemen we passende maatregelen zo nodig."

Meer uit Binnenland

Oplevering nieuwe fregatten van Damen loopt jaren vertraging op

DEN HAAG (ANP) - De oplevering van het eerste ASW-fregat loopt jaren vertraging op. "Het oorspronkelijke scheepsontwerp bleek niet stabiel te zijn", aldus Defensie. De nieuwe Anti Submarine Warfare (ASW) fregatten worden gebouwd door Damen en zijn gespecialiseerd in het bestrijden van onderzeeboten.

14 minuten geleden
Misbruikwebsite Motherless weer online na ingrijpen OM

BREDA (ANP) - De pornowebsite Motherless is weer online nadat de Nederlandse autoriteiten die begin mei offline hadden gehaald. Op de site, die door een bedrijf in het Brabantse Steenbergen wordt gehost, vond CNN vorige maand 20.000 video's van vrouwen die misbruikt werden in hun slaap. Het Openbaar Ministerie doet onderzoek naar de website.

55 minuten geleden
Westerwolde zeer bezorgd over nieuw toegangsbeleid azc Ter Apel

SELLINGEN (ANP) - De gemeente Westerwolde maakt zich grote zorgen over de gevolgen van het nieuwe toegangsbeleid dat asielopvangorgaan COA sinds woensdag voert bij het aanmeldcentrum in Ter Apel. Het is daar inmiddels dusdanig vol dat het COA alleen kwetsbare mensen binnenlaat.

1 uur geleden
Queerorganisaties vechten verwijdering accounts door Meta aan

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse queerorganisaties zetten samen met burgerrechtenorganisatie Bits of Freedom een eerste juridische stap tegen Meta om de verwijdering van tientallen Instagram-accounts aan te vechten. Het moederbedrijf van het platform handelt tegen de wet door accounts zonder geldige reden en bezwaarprocedure te sluiten, stellen onder meer COC Nederland, Club Church en No Limits! Art Castle.

1 uur geleden
KNMI kan eerder en gerichter waarschuwen voor gevaarlijk weer

DE BILT (ANP) - Het KNMI kan vanaf woensdag "eerder en gerichter" waarschuwen voor gevaarlijk weer, doordat een wettelijke regeling is aangepast. Het weerinstituut meldt dat bijvoorbeeld burgers, veiligheidsregio's en waterschappen zich hierdoor beter kunnen voorbereiden op extreem weer.

1 uur geleden
Bouw van flexwoningen valt tegen, ziet Rekenkamer

DEN HAAG (ANP) - Het aantal flexwoningen valt tegen, schrijft de Algemene Rekenkamer, die het overheidsbeleid op dat gebied beoordeelt als "matig". Doelen die onder eerdere ministers zijn gesteld, zoals de bouw van 15.000 van deze tijdelijke woningen per jaar, werden "ruimschoots niet gehaald".

2 uur geleden
Rekenkamer: veiligheidsplannen bestaan vooral op papier

DEN HAAG (ANP) - De overheid trekt veel geld uit voor veiligheid, maar of dat werkt en tot resultaat leidt, is onzeker. Dat constateert de Algemene Rekenkamer in de verantwoordingsstukken over 2025. De Nationale Veiligheidsstrategie is "op papier" een belangrijke basis, maar onduidelijk is wie de knopen doorhakt. Dat maakt de plannen kwetsbaar, aldus een van de drie Hoge Colleges van Staat.

2 uur geleden