Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Luchtkwaliteit Noord-Holland verbeterd, maar nog niet genoeg

Luchtkwaliteit Noord-Holland verbeterd, maar nog niet genoeg

HAARLEM (ANP) - De luchtkwaliteit in de IJmond, het havengebied van Amsterdam en rondom Schiphol is vorig jaar verbeterd, maar nog onvoldoende om aan de aangescherpte normen van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) te voldoen. Dat meldt de provincie Noord-Holland in haar jaarlijkse rapport over de luchtkwaliteit.

Volgens de provincie voldeden vorig jaar alle meetlocaties aan de Europese wettelijke normen. Maar Gedeputeerde Jeroen Olthof benadrukt dat inwoners nog steeds last hebben van stoffen in de lucht. Bijvoorbeeld in de regio IJmond rondom de productielocatie van Tata Steel in IJmuiden. Om de luchtkwaliteit verder te verbeteren worden onder meer vergunningen aangescherpt, legt Olthof uit.

Noord-Holland meet naar eigen zeggen al jaren de luchtkwaliteit in de IJmond, Westpoort en de Haarlemmermeer, vanwege de aanwezigheid van industrie, verkeer, scheepvaart of luchtvaart. De metingen worden uitgevoerd door de GGD en zijn een aanvulling op de landelijke metingen door het RIVM. Door op locaties extra te meten krijgt de provincie meer details over de luchtkwaliteit.

Volgens de metingen is sinds 2009 sprake van dalende concentraties fijnstof en stikstofdioxide in de genoemde regio’s. Aan de aangescherpte WHO-advieswaarden wordt in de drie gebieden nog niet voldaan. De provincie wijst erop dat dit in veel andere gebieden in Nederland ook het geval is.

Meer uit Financieel

Trump dreigt met heffing van 100 procent op Canadese producten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Canada met nieuwe importheffingen van 100 procent op alle goederen uit het land. Hij wil die belastingen invoeren als Canada een handelsdeal sluit met China, schrijft hij op zijn berichtendienst Truth Social.

9 uur geleden
Libië sluit oliedeal met Total en ConocoPhillips van 20 miljard

TRIPOLI (ANP/RTR) - Libië heeft een overeenkomst gesloten met TotalEnergies uit Frankrijk en ConocoPhillips uit de Verenigde Staten om de eigen olieproductie op te voeren. De olieconcerns hebben een 25-jarige overeenkomst getekend met staatsbedrijf Waha Oil. Daar is meer dan 20 miljard dollar (16,9 miljard euro) aan buitenlandse investeringen mee gemoeid, meldde premier Abdulhamid al-Dbeibah op X.

9 uur geleden
Air France vliegt weer naar Dubai

PARIJS (ANP/AFP) - Air France gaat weer vliegen naar Dubai. Eerder schortte de Franse luchtvaartmaatschappij de vluchten naar het emiraat op vanwege de geopolitieke situatie in het Midden-Oosten.

10 uur geleden
Omboeken reizigers in Midden-Oosten lastig voor KLM

AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM heeft moeite met het omboeken van reizigers die zijn getroffen door de beslissing om voorlopig het luchtruim boven een aantal landen in het Midden-Oosten te mijden. Andere maatschappijen schrappen namelijk ook vluchten naar dat gebied. Daarom biedt KLM deze passagiers nog geen vervangende reis aan op zaterdag of zondag. "Zodra het kan, worden de passagiers omgeboekt", meldt het bedrijf op de eigen website.

12 uur geleden
AI-chef Google ziet investeringen die op zeepbel lijken

DAVOS (ANP) - De investeringsdrift in bepaalde delen van de AI-technologiesector heeft kenmerken van een zeepbel, zegt Google-onderzoeker Demis Hassabis tegen Financial Times. De chef van Googles onderzoeksafdeling naar kunstmatige intelligentie DeepMind verwacht dat zijn eigen werkgever daar weinig last van krijgt.

12 uur geleden
Danone roept in meer landen babyvoeding terug

PARIJS (ANP/BELGA) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft zijn terugroepactie van babyvoeding uitgebreid. Eerder werd bekend dat het Franse bedrijf in Singapore partijen babyvoeding terughaalde. Nu doet het bedrijf achter merken als Nutrilon en Nutricia dat ook in Frankrijk en een aantal andere landen.

13 uur geleden
Olieprijzen omhoog door Iran-spanningen, wel rust op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn vrijdag behoorlijk gestegen door het oplopen van de spanningen rond Iran. De aandelenmarkten op Wall Street sloten de handelssessie evenwel af op een relatief rustige noot, na een turbulente week waarbij beleggers vooral reageerden op de dreiging van gewapend conflict over Groenland.

1 dag geleden