
Luchtkwaliteit boven grote steden zeer slecht
BILTHOVEN (ANP) - De luchtkwaliteit boven de vier grote steden en boven de stad Groningen is woensdagmorgen vroeg zeer slecht volgens het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). Dat komt door de grote hoeveelheid vuurwerk die wordt afgestoken. Voor het noorden komt daar ook nog eens de zeer dichte mist bij.
In het hele land was de luchtkwaliteit rond de jaarwisseling onvoldoende of slecht. Het RIVM gaf eerder dinsdag al een 'stookalert' af voor de nacht van dinsdag op woensdag. Volgens het instituut veroorzaakt het afsteken van vuurwerk smog. Als daar de uitstoot van het stoken van hout nog eens bij komt, krijgen mensen met luchtwegaandoeningen, hart- en vaatziekten, ouderen en kinderen het wel erg benauwd, meent het RIVM.
Het instituut verwacht dat de luchtkwaliteit in de loop van woensdag weer verbetert.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - JA21 wil de gaswinning uit het Groningenveld "beperkt, maar zo spoedig mogelijk" hervatten. Dat voorstel deed Joost Eerdmans in een debat donderdag over Oekraïne. Volgens hem is dat nodig gezien de geopolitieke spanningen en de wens om minder gas te importeren uit Rusland.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een financiële regeling om hergebruik en recycling van plastic aan te moedigen, komt er voorlopig niet. Een Kamermeerderheid sprak donderdag in een debat steun uit voor deze 'hefboom', maar volgens demissionair staatssecretaris Thierry Aartsen (Milieu, VVD) hangt de invoering af van Europese plannen die in 2029 in werking treden.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ANP-fotograaf Remko de Waal is de winnaar van de PrinsjesFotoprijs 2025. De Waal won de prijs voor beste politieke foto van het jaar met een beeld van Marjolein Faber bij haar aankomst bij het Catshuis voor de ministerraad.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair staatssecretaris Thierry Aartsen (Milieu) wil de doelen om een kringloopeconomie te bereiken "actualiseren". Dat heeft hij gezegd in een debat over dat onderwerp. "We gaan kijken wat er nodig is om het aan de ene kant realistisch te maken, zonder dat je weer zwabberbeleid gaat krijgen."
5 uur geledenHAARLEM (ANP) - Haarlem wil het Frans Hals Museum verhuizen naar het voormalige ziekenhuiscomplex Egelantier aan de Gasthuisvest, vlak bij het huidige hoofdgebouw. Die plek is volgens het college van burgemeester en wethouders het beste voor de toekomst van het museum. In oktober besluit de gemeenteraad over de voorkeurslocatie.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vrijwel alle partijen in de Amsterdamse gemeenteraad spraken donderdag hun steun uit voor een maatregelenpakket voor de veiligheid van vrouwen, dat dinsdag bekend werd gemaakt. Burgemeester Femke Halsema sprak tijdens een raadsvergadering dat het hier gaat om "een eerste overzicht" en wil de raad betrekken bij de verdere uitwerking ervan de komende maanden.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Burgemeester Femke Halsema van Amsterdam stelt een veiligheidsrisicogebied in voor het noordelijke deel van de wijk Burgwallen Oude Zijde. De politie mag er preventief fouilleren om te controleren op wapenbezit. Halsema heeft dit besluit genomen omdat het aantal incidenten met (vuur)wapens is toegenomen en omdat er meer (vuur)wapens in delen van de binnenstad worden gevonden. Onder het gebied vallen onder andere de Wallen, de Dam, het Damrak en de ondergrondse metrostations.
8 uur geleden