Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Luchthavens ruziën over voeren naam 'San Francisco'

Luchthavens ruziën over voeren naam 'San Francisco'

SAN FRANCISCO (ANP/AFP) - Twee luchthavens in de Amerikaanse staat Californië hebben onenigheid over het gebruik van 'San Francisco' in hun naam. San Francisco International Airport (SFO) is het niet eens met de nieuwe naam van San Francisco Bay Oakland International Airport (OAK). Volgens dat eerste vliegveld is die nieuwe naam verwarrend voor reizigers.

SFO heeft OAK, dat voorheen Metropolitan Oakland International Airport heette, daarom onlangs aangeklaagd. Opvallend is dat geen van beide luchthavens daadwerkelijk in San Francisco ligt. Zo ligt SFO ten zuiden van de stad; OAK ligt nabij Oakland aan de overkant van de San Francisco Bay, de baai waar San Francisco aan ligt. Hemelsbreed liggen de twee luchthavens ongeveer 16 kilometer uit elkaar.

"Het veranderen van 'Metropolitan' in 'San Francisco Bay' in de naam van Oakland Airport beschrijft nauwkeurig de geografische locatie van OAK aan de baai en presenteert de luchthaven als een extra keuze voor reizen naar de San Francisco Bay Area", legt de advocaat namens OAK uit. De luchthaven ziet het voeren van de naam van de stad dan ook niet als een inbreuk op het handelsmerkrecht.

Dat was wel de strekking van de aanklacht van de autoriteiten in San Francisco die vorige maand al werd ingediend. Zij beweerden dat de naamsverandering een poging was om klanten van SFO af te snoepen. "De kans op verwarring zal vooral groot zijn voor internationale reizigers die geen Engels spreken of lezen", luidde de aanklacht destijds.

Meer uit Financieel

Netflix bemachtigt wereldwijde streamingrechten van films Sony

LOS GATOS (ANP) - Netflix heeft een overeenkomst gesloten over de wereldwijde streamingrechten van films van Sony Pictures Entertainment. Dat maakten de bedrijven donderdag bekend. De nieuwe regeling wordt geleidelijk ingevoerd en is in 2029 voltooid. Hoeveel geld gemoeid is met de deal, is niet bekendgemaakt.

23 minuten geleden
Washington: VS en Taiwan hebben handelsdeal gesloten

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben een handelsdeal gesloten met Taiwan. Volgens het Amerikaanse ministerie van Handel dalen de importheffingen op goederen uit Taiwan en gaan Taiwanese bedrijven honderden miljarden investeren in chipproductie in de VS.

24 minuten geleden
AFP: VS hebben eerste verkoop olie uit Venezuela afgerond

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben de eerste verkoop van olie uit Venezuela afgerond. Dat heeft een Amerikaanse regeringsfunctionaris gezegd tegen het Franse persbureau AFP. Volgens die functionaris was met die deal een bedrag van 500 miljoen dollar gemoeid en kunnen de komende tijd meer verkopen plaatsvinden.

1 uur geleden
Meer piratenaanvallen op zee in 2025

LONDEN (ANP/DPA) - De wereldwijde scheepvaart had vorig jaar te maken met meer aanvallen op schepen door piraten. Volgens het in Londen gevestigde International Maritime Bureau (IMB) waren er 137 aanvallen en pogingen tot kaping van schepen. Dat waren er 116 een jaar eerder.

2 uur geleden
Werkgevers uiten zorgen over vaak vastlopen cao-onderhandelingen

DEN HAAG (ANP) - Een recordaantal cao-onderhandelingen is vorig jaar vastgelopen, stelt werkgeversvereniging AWVN. Bijna vier op de tien cao-onderhandelingen kwamen uit bij een eindbod. AWVN stelt dat er uiteindelijk weinig ruimte overblijft om afspraken per sector of branche aan te passen.

3 uur geleden
AEX sluit voor het eerst boven 1000 punten, chipfondsen voorop

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag voor het eerst boven de historische grens van 1000 punten gesloten. Vooral de chipfondsen ASML, Besi en ASMI waren in trek na sterke cijfers van het Taiwanese chipconcern TSMC dat afgelopen kwartaal een recordwinst boekte.

3 uur geleden
Russische olie- en gasinkomsten bijna kwart gedaald in 2025

MOSKOU (ANP/RTR) - De inkomsten voor de Russische staat uit de verkoop van olie en gas zijn vorig jaar met bijna een kwart gedaald naar het laagste niveau sinds 2020. Volgens het Russische ministerie van Financiën bedroegen de inkomsten 8,5 biljoen roebel, omgerekend ruim 93 miljard euro. Dat was nog ruim 11 biljoen roebel in 2024.

4 uur geleden