Luchthavens ruziën over voeren naam 'San Francisco'
SAN FRANCISCO (ANP/AFP) - Twee luchthavens in de Amerikaanse staat Californië hebben onenigheid over het gebruik van 'San Francisco' in hun naam. San Francisco International Airport (SFO) is het niet eens met de nieuwe naam van San Francisco Bay Oakland International Airport (OAK). Volgens dat eerste vliegveld is die nieuwe naam verwarrend voor reizigers.
SFO heeft OAK, dat voorheen Metropolitan Oakland International Airport heette, daarom onlangs aangeklaagd. Opvallend is dat geen van beide luchthavens daadwerkelijk in San Francisco ligt. Zo ligt SFO ten zuiden van de stad; OAK ligt nabij Oakland aan de overkant van de San Francisco Bay, de baai waar San Francisco aan ligt. Hemelsbreed liggen de twee luchthavens ongeveer 16 kilometer uit elkaar.
"Het veranderen van 'Metropolitan' in 'San Francisco Bay' in de naam van Oakland Airport beschrijft nauwkeurig de geografische locatie van OAK aan de baai en presenteert de luchthaven als een extra keuze voor reizen naar de San Francisco Bay Area", legt de advocaat namens OAK uit. De luchthaven ziet het voeren van de naam van de stad dan ook niet als een inbreuk op het handelsmerkrecht.
Dat was wel de strekking van de aanklacht van de autoriteiten in San Francisco die vorige maand al werd ingediend. Zij beweerden dat de naamsverandering een poging was om klanten van SFO af te snoepen. "De kans op verwarring zal vooral groot zijn voor internationale reizigers die geen Engels spreken of lezen", luidde de aanklacht destijds.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil wil meer internationale samenwerking op het gebied van zeldzame grondstoffen. Hiervoor pleitte hij in aanloop naar het overleg over dit onderwerp maandag met de ministers van Financiën van de G7-landen in Washington.
41 minuten geledenCAIRO (ANP/RTR) - Egypte heeft deals voor duurzame energie ondertekend ter waarde van 1,8 miljard dollar, omgerekend ongeveer 1,5 miljard euro. Dit meldt de staatstelevisie.
53 minuten geledenNAMEN (ANP/BELGA) - Boeren blokkeren ook zondag snelwegen in België uit protest tegen de handelsdeal van de EU met Zuid-Amerikaanse landen. De federale politie meldt dat dit op snelwegen in de provincies Henegouwen en Namen gebeurt.
2 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China wil zich op het gebied van handel dit jaar onder meer richten op het verbeteren van exportcontroles. Dit meldt het Chinese ministerie van Handel zondag in een verklaring over de belangrijkste prioriteiten voor 2026. Het ministerie wil daarnaast de risicopreventie vergroten om de veerkracht van de toeleveringsketen en de nationale veiligheid te garanderen.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Alle geplande vluchten op Schiphol gaan ook zondag door, meldt een woordvoerder. Deze week werden honderden vluchten op Schiphol geannuleerd vanwege het winterse weer en het ijsvrij maken van de vliegtuigen, waardoor gestrande reizigers op de luchthaven moesten overnachten. Afgelopen nacht is dit niet gebeurd, stelt hij. "De veldbedden zijn niet gebruikt en er zijn ook geen ontbijtjes uitgedeeld. Er is een gewoon beeld op de luchthaven."
5 uur geledenBASTROP (ANP/BLOOMBERG) - Het nieuwe algoritme van berichtendienst X wordt volledig openbaar. Dat belooft de eigenaar van het sociale medium, Elon Musk, op X.
17 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Spaanse olieproducent Repsol is bereid meer te investeren in de olie-industrie van Venezuela. Dat zei topman Josu Jon Imaz bij de bijeenkomst van de Amerikaanse president Donald Trump en bazen van olieconcerns in het Witte Huis.
1 dag geleden