Luchthaven van München korte tijd dicht om klimaatactivisten
MÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Het vliegverkeer op de luchthaven van München is zaterdagochtend korte tijd stilgelegd omdat klimaatactivisten het binnenterrein van het vliegveld hadden betreden en zichzelf hadden vastgelijmd op start- en landingsbanen. Een van de banen werd al snel weer vrijgegeven. Even na 08.00 uur meldde de politie dat alle activisten waren verwijderd en dat het vliegverkeer grotendeels is hervat. Een woordvoerder van de luchthaven waarschuwt nog wel voor vertragingen.
"Het vliegveld is uit veiligheidsoverwegingen gesloten omdat klimaatactivisten start- en landingsbanen bezetten", zei een woordvoerder van de luchthaven zaterdagochtend tegen de Duitse krant Die Welt. Binnenkomende vluchten werden omgeleid. Vluchten die gepland stonden voor na 06.00 uur konden door de actie niet vertrekken.
De politie heeft acht arrestaties verricht. Een verslaggever van het Duitse persbureau DPA zei eerder in ieder geval twee betogers te zien. Op X was te zien dat het ging om activisten van de Duitse klimaatbeweging Letzte Generation. Volgens de protestgroep zaten zes mensen in twee groepen op verschillende locaties op de luchthaven.
Pinksterweekend
De actie vond plaats tijdens een van de drukte periodes voor de luchthaven in het zuiden van Duitsland. Het vliegveld verwacht dit pinksterweekend in totaal zo'n 350.000 passagiers.
De Duitse minister van Binnenlandse Zaken Nancy Faeser zei in een bericht op X dat het een "criminele daad" is en dat de klimaatactivisten vervolgd moeten worden. Volgens Faeser zorgen de acties voor schade bij het luchtverkeer en wordt ook de discussie rond klimaatverandering geraakt, omdat de protesten alleen maar tot onbegrip en woede leiden bij veel mensen.
Meer uit Buitenland
VATICAANSTAD (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo is voor het eerst sinds zijn longoperatie van afgelopen week weer in functie verschenen. Traditiegetrouw ging hij voor in het zogenoemde angelusgebed vanuit een raam in het Vaticaan, ten overstaan van een volgestroomd Sint-Pietersplein.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Bij de grote, uit de hand gelopen protesten en gewelddadigheden van zaterdag zijn in Frankrijk 1800 mensen aangehouden. Vijfhonderd politiemensen, gendarmes, ambulancemedewerkers en brandweerlieden zijn gewond geraakt, meldt minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez op X. "Helaas zijn dit voorlopige cijfers. De materiële schade is aanzienlijk, onder meer voor honderden ondernemers."
4 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense stroom-, olie- en gasvoorzieningen zijn sinds de aankondiging van een energiebestand door Donald Trump 76 keer aangevallen door Rusland, stelt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Hij zegt dat de Verenigde Staten moeten inzien dat sanctieverlichting en deals met Rusland er alleen maar toe leiden dat de oorlog langer duurt.
4 uur geledenWAINWRIGHT (ANP) - De Canadese krijgsmacht deelt nog altijd geen informatie over het aantal slachtoffers van de brand op de belangrijke militaire basis CFB Wainwright. Dat is omdat eerst de nabestaanden op de hoogte worden gebracht, meldt de omroep CBC op basis van een verklaring van de krijgsmacht. Duidelijk is wel dat er meerdere doden en gewonden zijn. Burgemeester Bruce Pugh van de gemeente Wainwright zegt dat er waarschijnlijk nog nooit zoveel slachtoffers zijn gevallen in zijn gemeente.
4 uur geledenLIMOGES (ANP/AFP) - De brand in het stadhuis van Limoges is onder controle, zeggen de autoriteiten. "De brand werd bewust aangestoken", stelt bestuurder Maurice Barate, die spreekt van "een wilde horde". Justitie zegt tegen BFMTV dat in de stad zeventien mensen zijn aangehouden, onder wie zeven minderjarigen.
6 uur geledenLUIK (ANP/BELGA) - Bij scholierenprotesten in Luik zijn zaterdag 45 mensen aangehouden, meldt de politie zondag. Daar waren ook twaalf minderjarigen bij. In het Franstalige deel van België werd geprotesteerd tegen bezuinigingen op het onderwijs. Daarbij werden ook in Brussel volgens mediaberichten aanhoudingen verricht.
6 uur geledenSINT-PETERSBURG (ANP/DPA/AFP) - Oekraïne heeft met tientallen drones de Russische stad Sint-Petersburg aangevallen. Volgens de autoriteiten werden in de omgeving drones neergehaald, maar zijn er ook doelen geraakt. Gouverneur Aleksandr Beglov zegt dat bij de "enorme aanval" een dode en vijf gewonden zijn gevallen.
6 uur geleden