Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Luchthaven van München korte tijd dicht om klimaatactivisten

Luchthaven van München korte tijd dicht om klimaatactivisten

MÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Het vliegverkeer op de luchthaven van München is zaterdagochtend korte tijd stilgelegd omdat klimaatactivisten het binnenterrein van het vliegveld hadden betreden en zichzelf hadden vastgelijmd op start- en landingsbanen. Een van de banen werd al snel weer vrijgegeven. Even na 08.00 uur meldde de politie dat alle activisten waren verwijderd en dat het vliegverkeer grotendeels is hervat. Een woordvoerder van de luchthaven waarschuwt nog wel voor vertragingen.

"Het vliegveld is uit veiligheidsoverwegingen gesloten omdat klimaatactivisten start- en landingsbanen bezetten", zei een woordvoerder van de luchthaven zaterdagochtend tegen de Duitse krant Die Welt. Binnenkomende vluchten werden omgeleid. Vluchten die gepland stonden voor na 06.00 uur konden door de actie niet vertrekken.

De politie heeft acht arrestaties verricht. Een verslaggever van het Duitse persbureau DPA zei eerder in ieder geval twee betogers te zien. Op X was te zien dat het ging om activisten van de Duitse klimaatbeweging Letzte Generation. Volgens de protestgroep zaten zes mensen in twee groepen op verschillende locaties op de luchthaven.

Pinksterweekend

De actie vond plaats tijdens een van de drukte periodes voor de luchthaven in het zuiden van Duitsland. Het vliegveld verwacht dit pinksterweekend in totaal zo'n 350.000 passagiers.

De Duitse minister van Binnenlandse Zaken Nancy Faeser zei in een bericht op X dat het een "criminele daad" is en dat de klimaatactivisten vervolgd moeten worden. Volgens Faeser zorgen de acties voor schade bij het luchtverkeer en wordt ook de discussie rond klimaatverandering geraakt, omdat de protesten alleen maar tot onbegrip en woede leiden bij veel mensen.

Meer uit Buitenland

Tientallen arrestaties in Luik bij studentenprotesten

LUIK (ANP/BELGA) - De politie in het Belgische Luik heeft 76 mensen opgepakt tijdens studentenprotesten in de stad. Net als in Frankrijk lopen de protesten van scholieren en studenten in Luik de afgelopen dagen ook uit op rellen.

1 uur geleden
Leger VS wijst op systeemfouten bij crash vliegtuig en helikopter

WASHINGTON (ANP/RTR) - De botsing tussen een vliegtuig van American Airlines en een Black Hawk-helikopter van het leger in Washington vorig jaar was het gevolg van verschillende systeemfouten. Dat staat in een onderzoeksrapport van het Amerikaanse leger, dat is ingezien door persbureau Reuters. Bij de crash kwamen 67 mensen om het leven.

1 uur geleden
Meer dan 500 arrestaties bij onderwijsprotesten Frankrijk

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Meer dan vijfhonderd mensen zijn donderdag gearresteerd bij de onderwijsprotesten in Frankrijk. Er waren in totaal meer dan 70.000 mensen op de been, meldt het ministerie. Demonstranten eisen hervormingen in het onderwijs.

2 uur geleden
Trump zegt Iran niet aan te vallen voor midterms

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump garandeert op Truth Social dat de Verenigde Staten geen aanvallen zullen uitvoeren op Iran voor de tussentijdse verkiezingen in de VS van volgende maand. Volgens hem verlopen de gesprekken tussen beide landen "productief".

3 uur geleden
Bemanningsleden ISS na bijna acht maanden terug op aarde

HOUSTON (ANP) - Vier bemanningsleden van ruimtestation ISS zijn donderdag teruggekeerd op aarde. De capsule met Jessica Meir (49) en Jack Hathaway (44) uit de Verenigde Staten, de Française Sophie Adenot (44) en de Rus Andrej Fedjaev (45) plonsde gecontroleerd in de Grote Oceaan voor de kust van Californië.

3 uur geleden
Nieuwe aanklachten tegen Maduro om marteling Amerikanen bevestigd

NEW YORK (ANP/AFP) - Amerikaanse aanklagers hebben nieuwe aanklachten ingediend tegen de gevangengenomen Venezolaanse president Nicolás Maduro en zijn vrouw. CNN meldde woensdag al op basis van bronnen dat de twee ook vervolgd zouden worden voor de marteling van Amerikaanse gevangenen en dat is nu bevestigd.

3 uur geleden
Kallas verwacht maandag akkoord over EU-missie in Libanon

BEIROET (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas verwacht dat de EU-ministers van Buitenlandse Zaken maandag formeel besluiten tot een nieuwe EU-missie in Libanon. Dat zei Kallas donderdag op een persconferentie in Beiroet. "Deze missie zal een cruciale bijdrage leveren aan de veiligheid in Libanon."

4 uur geleden