Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Luchthaven van Dubai krijgt recordaantal passagiers over de vloer

Luchthaven van Dubai krijgt recordaantal passagiers over de vloer

DUBAI (ANP/AFP) - De internationale luchthaven van Dubai heeft vorig jaar 92,3 miljoen passagiers over de vloer gehad. Daarmee werd het record van 89,1 miljoen uit 2018 doorbroken, ondanks regionale spanningen door de oorlog in Gaza en de ongekende overstromingen in april die het vliegverkeer ernstig verstoorden.

Dubai geldt inmiddels al jaren als 's werelds drukste internationale luchthaven. Volgens het Franse persbureau AFP onderstrepen de nieuwe cijfers de economische bloei van de stad na de coronapandemie. Luchthaventopman Paul Griffiths is enthousiast over de aantallen. "We zijn in staat geweest om terug te keren naar onze volledige capaciteit, we hebben nieuwe luchtvaartmaatschappijen kunnen aantrekken en we hebben het afgelopen jaar dubbele groeicijfers gezien in de meeste sectoren als gevolg daarvan."

Dubai profiteert volgens Griffiths ook van het trage herstel van luchtvaartmaatschappijen uit andere landen en hun thuisluchthavens, die gehinderd worden door de langzame levering van vliegtuigbestellingen. "Als je veel vliegtuigen uit je vloot haalt en hele vloten buiten dienst stelt, is de enige manier om snel te reageren door nieuwe vliegtuigen aan te schaffen", zei hij verwijzend naar de leveringsproblemen bij bijvoorbeeld Boeing. "Als je nu een nieuw vliegtuig zou bestellen, is de levertijd waarschijnlijk langer dan ooit tevoren."

Verdere groei

Ter vergelijking: Schiphol zag vorig jaar 66,8 miljoen passagiers voorbijkomen. Het aantal passagiers en vluchten lag hier in 2024 nog steeds onder het niveau van 2019, het laatste jaar voor de coronacrisis. De capaciteit van de grootste luchthaven van Nederland is al langer een groot punt van discussie. Omwonenden en andere partijen willen vanwege geluidshinder dat het maximale aantal toegestane vluchten wordt beperkt.

Dubai mikt op verdere groei in de luchtvaart. Zo staat een uitbreiding en verhuizing ter waarde van 35 miljard dollar gepland naar Al Maktoum International, aan de rand van de stad. "Dat zal een gamechanger zijn", aldus Griffiths. Hij denkt dat Dubai in 2027 de grens van 100 miljoen passagiers zal overschrijden, voordat de luchthaven in 2032 naar de nieuwe locatie verhuist. De nieuwe luchthaven zal in fasen worden opgeschaald, met een uiteindelijke capaciteit van ongeveer 240 miljoen passagiers per jaar.

Meer uit Financieel

Zondagsopening reeks supermarkten terecht afgewezen, zegt CBb

DEN HAAG (ANP) - Een supermarkt op zondag openen gaat zomaar niet. Het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) heeft woensdag geoordeeld dat de verzoeken van zeven supermarkten om op zondag open te mogen of langer open te kunnen, terecht zijn afgewezen.

21 minuten geleden
KLM stelt vluchten naar Dubai en Saudi-Arabië langer uit

AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM vliegt voor een langere periode niet naar Dubai en Saudi-Arabië vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Op Dubai wordt nu tot en met 28 juni niet gevlogen. Dat was eerder 22 juni.

28 minuten geleden
Hotels in WK-speelsteden VS kampen met tegenvallende vraag

WASHINGTON (ANP) - Hotels in de Amerikaanse speelsteden voor het aanstaande WK voetbal kampen met een tegenvallende vraag. Een ruime meerderheid van de hoteliers zegt dat het aantal reserveringen achterblijft bij de verwachtingen, meldt de brancheorganisatie American Hotel & Lodging Association (AHLA) op basis van een enquête. Fans uit het buitenland zijn huiverig om af te reizen naar de Verenigde Staten, omdat ze strenge visumcontroles en hoge kosten vrezen. Daarnaast zijn veel kamers die wereldvoetbalbond FIFA reserveerde uiteindelijk niet geboekt.

29 minuten geleden
AEX opent hoger op drukke beursdag met veel bedrijfsresultaten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag hoger geopend. Beleggers op het Damrak hebben een drukke dag met veel kwartaalcijfers. Zo openden onder meer Philips, dsm-firmenich en Adyen de boeken. Ook Ahold Delhaize kwam met resultaten en de bekendmaking dat topman Frans Muller volgend jaar aftreedt. Ahold Delhaize wil de Frans-Britse Thierry Garnier benoemen tot zijn opvolger.

1 uur geleden
Lufthansa waarschuwt voor toenemende risico's door Iranoorlog

FRANKFURT (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Lufthansa waarschuwt voor toenemende risico's voor zijn financiële prestaties vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Daarmee doelt het bedrijf onder meer op mogelijke kerosinetekorten. Daarnaast lopen de kosten voor brandstof flink op.

1 uur geleden
Zalando groeit sterk door overname About You

BERLIJN (ANP) - Webwinkelconcern Zalando kende in het afgelopen kwartaal een sterke groei, vooral door de overname van de Duitse webshop About You. Ook de inzet van kunstmatige intelligentie zorgde voor meer omzet en winst, maakte het concern bekend.

2 uur geleden
Economische verschillen huishoudens nemen soms toe door fiscus

DEN HAAG (ANP) - De economische verschillen tussen huishoudens worden steeds groter en de fiscus draagt daar "soms" aan bij, aldus een woensdag gepubliceerd onderzoek van het Centraal Planbureau (CPB). "Als deze trend doorzet, kan dit de kansengelijkheid onder druk zetten."

2 uur geleden