Luchthaven van Dubai krijgt recordaantal passagiers over de vloer
DUBAI (ANP/AFP) - De internationale luchthaven van Dubai heeft vorig jaar 92,3 miljoen passagiers over de vloer gehad. Daarmee werd het record van 89,1 miljoen uit 2018 doorbroken, ondanks regionale spanningen door de oorlog in Gaza en de ongekende overstromingen in april die het vliegverkeer ernstig verstoorden.
Dubai geldt inmiddels al jaren als 's werelds drukste internationale luchthaven. Volgens het Franse persbureau AFP onderstrepen de nieuwe cijfers de economische bloei van de stad na de coronapandemie. Luchthaventopman Paul Griffiths is enthousiast over de aantallen. "We zijn in staat geweest om terug te keren naar onze volledige capaciteit, we hebben nieuwe luchtvaartmaatschappijen kunnen aantrekken en we hebben het afgelopen jaar dubbele groeicijfers gezien in de meeste sectoren als gevolg daarvan."
Dubai profiteert volgens Griffiths ook van het trage herstel van luchtvaartmaatschappijen uit andere landen en hun thuisluchthavens, die gehinderd worden door de langzame levering van vliegtuigbestellingen. "Als je veel vliegtuigen uit je vloot haalt en hele vloten buiten dienst stelt, is de enige manier om snel te reageren door nieuwe vliegtuigen aan te schaffen", zei hij verwijzend naar de leveringsproblemen bij bijvoorbeeld Boeing. "Als je nu een nieuw vliegtuig zou bestellen, is de levertijd waarschijnlijk langer dan ooit tevoren."
Verdere groei
Ter vergelijking: Schiphol zag vorig jaar 66,8 miljoen passagiers voorbijkomen. Het aantal passagiers en vluchten lag hier in 2024 nog steeds onder het niveau van 2019, het laatste jaar voor de coronacrisis. De capaciteit van de grootste luchthaven van Nederland is al langer een groot punt van discussie. Omwonenden en andere partijen willen vanwege geluidshinder dat het maximale aantal toegestane vluchten wordt beperkt.
Dubai mikt op verdere groei in de luchtvaart. Zo staat een uitbreiding en verhuizing ter waarde van 35 miljard dollar gepland naar Al Maktoum International, aan de rand van de stad. "Dat zal een gamechanger zijn", aldus Griffiths. Hij denkt dat Dubai in 2027 de grens van 100 miljoen passagiers zal overschrijden, voordat de luchthaven in 2032 naar de nieuwe locatie verhuist. De nieuwe luchthaven zal in fasen worden opgeschaald, met een uiteindelijke capaciteit van ongeveer 240 miljoen passagiers per jaar.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met kleine verliezen begonnen aan de laatste korte week van het jaar. Beleggers deden het rustig aan in de laatste dagen van het sterke beursjaar 2025. Op donderdag 1 januari blijft Wall Street de hele dag dicht, net als alle andere beurzen.
11 minuten geledenRIYAD (ANP/RTR) - Binladin International Holding Group, het bouwconcern van de familie van Osama bin Laden, is overgenomen door de Saudische overheid. De bouwsector wordt door de regering in Riyad als cruciaal gezien bij haar inspanningen om toerisme te stimuleren en de afhankelijkheid van olie-inkomsten te verminderen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De productie van hernieuwbare energie is dit jaar met 7 procent toegenomen, becijfert platform Energieopwek.nl. Tegelijkertijd werden windmolens en zonnepanelen vaker uitgezet dan een jaar eerder. Dat gebeurt vooral wanneer er stroomoverschotten zijn. Aan elektriciteitsproductie valt dan niets te verdienen en soms zit het stroomnet op die momenten simpelweg vol.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse milieuminister Carsten Schneider pleit voor een verbod op wegwerp-e-sigaretten in het land. "Dat is mijn zeer duidelijke voorkeur", vertelde de SPD-politicus aan het Duitse persbureau dpa. "Ik ben er sterk voor."
3 uur geledenKEULEN (ANP/RTR) - Veel brancheorganisaties voor het Duitse bedrijfsleven verwachten komend jaar banenverlies in hun sectoren door de aanhoudende zwakte van de Duitse economie. Dat meldt het economische onderzoeksinstituut IW uit Keulen, dat een peiling hield onder 46 brancheorganisaties.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het beursjaar 2025 heeft in heel Europa in het teken van de kunstmatige intelligentie (AI) gestaan, waarbij de aandacht van beleggers vooral is uitgegaan naar de grote Amerikaanse techconcerns. Hoewel AI ook bij Nederlandse beleggers een rol speelde, blijkt uit analyse van meer dan 1 miljoen Nederlandse beleggersrekeningen bij broker DeGiro dat er in Nederland geen sprake was van een overweldigende dominantie van Amerikaanse techgiganten.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij vuurwerkwinkels is het maandag al een grote drukte met mensen die bestellingen komen afhalen nu het dit jaar waarschijnlijk voor het laatst is dat Nederlanders consumentenvuurwerk mogen afsteken. Lange rijen met afhalers staan voor de winkels. Vooral de zogenoemde compounds, een cakebox met een enkele lont, doen het uitstekend. Vuurwerkverkopers zien dat mensen vaker in groepen gezamenlijk vuurwerk inkopen, bijvoorbeeld als vriendenclubs of in familieverband.
5 uur geleden