Luchthaven Schiphol verwerkt fractie normale reizigersaantallen
SCHIPHOL (ANP) - Schiphol heeft vorige maand nog maar een fractie van de normale aantallen reizigers verwelkomd. In maart reisden 660.000 mensen via de grootste luchthaven van het land. Dat is bijna driekwart minder dan in maart vorig jaar, toen de coronapandemie voor het eerst zwaar drukte op internationale vliegreizen. Het is ook een fractie van alle reizigers die Schiphol in maart 2019 aandeden.
Het kabinet adviseert Nederlanders vanwege de coronapandemie nog altijd om niet naar het buitenland te reizen. Ook staat Nederland in het buitenland vaak op de lijst van hoogrisicolanden, gezien het hoge aantal besmettingen met het coronavirus hier.
Dit heeft op Schiphol geleid tot een drastische daling van het aantal passagiers ten opzichte van 'normale' jaren. Zo reisden in maart 2019 nog 5,6 miljoen mensen van en naar de luchthaven. Het huidige aantal is nog geen 12 procent van die hoeveelheid reizigers. Van de 660.000 passagiers kwamen er 400.000 op Schiphol voor een overstap op een andere vlucht.
Het aantal vluchten van en naar Schiphol is vorige maand meer dan gehalveerd ten opzichte van maart 2020. In totaal ging het om 12.220 vluchten. Wel waren er meer vrachtvluchten. Die waren nodig als compensatie voor het wegvallen van veel vervoersruimte voor goederen in de buik van passagiersvliegtuigen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben dit jaar opnieuw een recordaantal Tikkies gestuurd. Ook het gevraagde totaalbedrag lag nog nooit zo hoog als in 2025. Daarmee heeft de betaalapp het oude record van vorig jaar verbroken. Dit meldt ABN AMRO, de eigenaar van Tikkie.
24 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De bitcoin heeft zijn waarde in 2025 niet kunnen vasthouden, ondanks het cryptovriendelijkere beleid van de Amerikaanse president Donald Trump. Met nog enkele dagen te gaan voor de jaarwisseling, wordt de grootste cryptomunt ter wereld zondag verhandeld voor een kleine 88.000 dollar. Begin dit jaar was de munt nog ruim 93.000 dollar waard.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Pomphouders verspreid over het land hebben extra voorraad ingeslagen, omdat in de laatste dagen van het jaar mogelijk meer automobilisten hun tank willen volgooien. Per 1 januari gaan de brandstofaccijnzen omhoog. Toch verwacht voorzitter Martin van Eijk van pomphoudersbrancheorganisatie Drive geen lange rijen.
10 uur geledenSANTIAGO (ANP/AFP) - In Chili is een nieuw bedrijf opgezet om de winning van lithium op te voeren, een metaal dat wordt gebruikt in batterijen voor elektrische voertuigen en mobiele telefoons. Het gaat om een samenwerking tussen het Chileense staatsbedrijf Codelco, 's werelds grootste koperproducent, en de particuliere mijnbouwer SQM, waarin Chinees kapitaal is geïnvesteerd.
13 uur geledenHAMBURG (ANP/DPA) - De Chaos Computer Club (CCC), naar eigen zeggen Europa's grootste hackerscollectief, heeft in Duitsland opgeroepen tot een maandelijkse Digitale Onafhankelijkheidsdag. De organisatie, die zich hard maakt voor digitale rechten en cyberveiligheid, wil mensen aansporen hun afhankelijkheid van de dominante digitale platforms te heroverwegen.
14 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Meer dan de helft van de middelgrote bedrijven in Duitsland verwacht volgend jaar een economische neergang. Dit blijkt uit een enquête van de ondernemersvereniging BVMW onder meer dan duizend ondernemers. Directeur Christoph Ahlhaus van de belangenorganisatie stelt dat "oppervlakkige hervormingen niet langer voldoende zijn om Duitsland weer op de rails te krijgen".
15 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/BELGA) - Duitse wijnbouwers kampen met hun grootste crisis in decennia. Dat komt omdat de prijs die ze krijgen bij de verkoop van de wijn niet meer opweegt tegen de productiekosten, staat in een rapport van de Duitse belangenorganisatie voor de landbouw DBV.
1 dag geleden