Luchthaven Parijs biedt meer loon om staking te voorkomen
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Aéroports de Paris, de uitbater van luchthaven Parijs-Charles de Gaulle, heeft een nieuw voorstel gedaan voor een verhoging van het loon van personeel. Het bedrijf hoopt daarmee een nieuwe staking af te wenden.
Aéroports de Paris is bereid de werknemers een salarisverhoging te geven van tussen de 1,5 procent en 6,5 procent. Sommige brandweerlieden van de luchthaven, die ook staken, krijgen een loonsverhoging van 9,9 procent.
Eerder deed het bedrijf een voorstel aan de Franse vakbonden voor een verhoging van 4 procent van het basissalaris voor alle medewerkers. Dat voorstel werd afgelopen vrijdag echter afgewezen door de vakbonden, waarop de onderhandelingen werden afgebroken.
Dat leidde ertoe dat er zaterdag 2 juli voor de derde dag op rij werd gestaakt en veel vluchten op de grootste luchthaven van Frankrijk moesten worden geannuleerd. Er staan nieuwe acties gepland in het weekend van 9 en 10 juli, het begin van de schoolvakanties in Frankrijk.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse consumenten blijven ook in 2026 vaker online winkelen. Dit verwacht ABN AMRO in een nieuwe prognose voor de retail. De bank voorziet een stijging van 6 procent van de aankopen via webwinkels. In 2025 nam dit met 6,6 procent toe en het jaar daarvoor met 9,6 procent.
13 minuten geledenSEATTLE (ANP) - Amazon heeft in het vierde kwartaal opnieuw een hogere omzet en winst behaald. Het techconcern bleef profiteren van groei bij de divisie die clouddiensten aanbiedt. Ook groeiden de inkomsten uit advertenties.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. De stemming was opnieuw negatief, na zware koersverliezen in de techsector eerder deze week.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Het vliegverkeer op de internationale luchthaven van Berlijn is tijdelijk stilgelegd vanwege ijzel. Dat is te lezen op de website van de luchthaven. Er kunnen hierdoor geen vliegtuigen meer landen of opstijgen. Het is niet duidelijk wanneer het vliegverkeer weer wordt hervat.
3 uur geledenWENEN (ANP) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft in Oostenrijk een nieuwe terugroepactie van babyvoeding aangekondigd. Dat meldt de Oostenrijkse autoriteit voor voedselveiligheid Ages. Sinds december hebben Danone en verschillende andere fabrikanten in tientallen landen babyvoeding teruggeroepen die mogelijk besmet is met een giftige stof.
5 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Ongeveer 2 miljoen vaten aan Venezolaanse olie gaan naar raffinaderijen in Spanje om te worden verwerkt door het Spaanse olie- en gasconcern Repsol. Dat meldt persbureau Reuters op basis van scheepvaartgegevens. Repsol heeft de olie gekocht van grondstoffenhandelaar Trafigura, aldus Reuters. Dat bedrijf is samen met branchegenoot Vitol door de Amerikaanse regering ingeschakeld om olie uit Venezuela op de markt te brengen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ArcelorMittal eindigde donderdag bovenaan de AEX-index. De staalproducent maakte financiële resultaten bekend, waarbij de winst vorig jaar was toegenomen. Topman Aditya Mittal was ook positief gestemd over de vraag naar staal in Europa na de protectionistische maatregelen die de Europese Unie vorig jaar heeft genomen om de staalsector te beschermen tegen met name goedkoper staal uit China.
6 uur geleden