Luchthaven München weer open na sluiting om hevige sneeuwval
MÜNCHEN (ANP) - De luchthaven van München is zondag sinds 06.00 uur weer open na een sluiting wegens hevige sneeuwval. Het vliegveld, het op na drukste van Duitsland, ging een dag eerder dicht.
De luchthaven waarschuwt dat er "nog steeds beperkingen" zijn voor het vliegverkeer en raadt reizigers aan voor vertrek naar het vliegveld hun vluchtgegevens te controleren. De sluiting werd zaterdagochtend aangekondigd en gold aanvankelijk alleen tot 12.00 uur, maar werd in de loop van de ochtend verlengd naar de volgende dag.
Het sneeuwde zaterdag flink in het zuiden en zuidoosten van Duitsland. Onder meer in München kwam het openbaar vervoer vrijwel stil te liggen en ontstonden problemen op de weg. De Duitse weerdienst, die de weerwaarschuwingen heeft afgeschaald, verwacht zondag mildere weersomstandigheden met aanhoudende vorst en lichte sneeuwbuien.
Ook andere landen in Europa hebben deze week te maken met veel sneeuw. Daardoor ontstonden zaterdag onder meer problemen op de weg in Oostenrijk, Zwitserland en Tsjechië. Er waren ook meldingen van stroomstoringen en omgevallen bomen op het spoor.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft bevestigd dat Israël tijdelijk de aanvallen tegen Iran staakt, nadat het geweld tussen de twee landen opnieuw was opgelaaid. Tegelijkertijd waarschuwt hij Iran dat Israël met "volle kracht" zal terugslaan als Iran opnieuw aanvalt.
49 minuten geledenBERLIJN (ANP/RTR/DPA/AFP) - Frankrijk en Duitsland geven de hoop op om samen het gevechtsvliegtuig van de toekomst te bouwen. De onenigheid tussen de betrokken vliegtuigbouwers valt niet op te lossen, hebben ze volgens bronnen geconcludeerd.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zal in Libanon blijven strijden tegen Hezbollah, zegt het land bij monde van minister van Defensie Israel Katz. Hij voegde eraan toe dat bij aanvallen van Hezbollah op het noorden van Israël zal worden teruggeslagen met een aanval op het zuiden van Beiroet, waar de militante groepering zich ophoudt.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Er zijn strenge veiligheidsmaatregelen genomen in New York, waar de Amerikaanse president Donald Trump maandag de derde wedstrijd in de finale van de NBA bezoekt. Het is de eerste NBA-finale voor de basketballers van de New York Knicks sinds 1999 en dit brengt heel wat teweeg in de miljoenenstad.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Meer dan 60 procent van de Oekraïners noemt een staakt-het-vuren langs de huidige frontlinie onacceptabel als daarbij geen veiligheidsgaranties of financiële steun worden gegeven. Dat blijkt uit een studie van het Kyiv International Institute of Sociology, een privaat maar gerespecteerd onderzoeksinstituut.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hulporganisaties reageren bezorgd op het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten. "Het zijn uiteindelijk de burgers die de hoogste prijs betalen", zegt CARE in een persbericht.
2 uur geledenJEREVAN (ANP) - De stembusgang in Armenië is zondag grotendeels goed verlopen, ondanks Russische inmenging, meldt een internationale waarnemingsmissie.
3 uur geleden