Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Luchthaven Marseille tijdelijk dicht door natuurbrand

Luchthaven Marseille tijdelijk dicht door natuurbrand

MARSEILLE (ANP/RTR) - De internationale luchthaven van het Zuid-Franse Marseille is tijdelijk dicht vanwege een natuurbrand. Volgens Franse media zijn in de buurt ook delen van snelwegen gesloten.

Sinds het begin van de middag vertrekken en landen er geen vliegtuigen meer. Diverse vluchten zijn omgeleid naar luchthavens zoals Nice en Nîmes, zegt een woordvoerder van het vliegveld. Het is niet duidelijk wanneer het vliegverkeer wordt hervat.

De natuurbrand woedt in Les Pennes-Mirabeau, iets ten noorden van Marseille. Die brak dinsdag uit na een voertuigbrand op een snelweg, bericht nieuwszender BFMTV. Volgens de brandweer is een gebied van 30 hectare getroffen. De burgemeester meldt evacuaties en zegt dat brandweerlieden bij een bejaardenhuis staan om naderende vlammen te bestrijden

Brand

De brand en rook verplaatsen zich richting Marseille, de tweede grootste stad van Frankrijk. De autoriteiten roepen inwoners in het 16e arrondissement, in het noordwesten van Marseille, om veiligheidsredenen op binnen te blijven en de deuren en ramen te sluiten. Ook worden mensen opgeroepen om de wegen vrij te houden voor de hulpdiensten.

Het zuiden van Frankrijk kampt de laatste dagen met meerdere natuurbranden. Het vuur verspreidt zich snel door harde wind en uitgedroogde begroeiing na een hittegolf.

Meer uit Buitenland

Dodental overstromingen Vietnam loopt nog verder op

HANOI (ANP/RTR) - Het dodental door de zware overstromingen in centraal Vietnam is gestegen naar 35, melden rampenbestrijdingsfunctionarissen zondag. Vijf mensen worden nog vermist. De overstromingen zijn het gevolg van een recordhoeveelheid regen. In de Centraal-Vietnamese stad Hué viel afgelopen week op een gegeven moment zelfs 1,7 meter regen binnen 24 uur.

9 minuten geleden
Rechter: regering-Trump moet voedselhulp maandag uitkeren

PROVIDENCE (ANP/RTR) - Een federale rechter in de Amerikaanse staat Rhode Island heeft de regering van president Donald Trump opdracht gegeven om maandag met een plan te komen waarin staat hoe zij op die dag de voedselhulp aan arme Amerikanen zal uitkeren. Eventueel mogen de betalingen deels tot woensdag duren. De rechter erkende in zijn vonnis dat het uitblijven van tijdige voedselhulpbetalingen "onomkeerbare schade" veroorzaakt.

4 uur geleden
Servië herdenkt dodelijke instorting treinstation in 2024

NOVI SAD (ANP/AFP) - Tienduizenden Serviërs hebben de dodelijke instorting van het dak van een treinstation in Novi Sad herdacht, precies een jaar geleden. Bij het incident kwamen zestien mensen om het leven. De tragedie werd een symbool voor de diepgewortelde corruptie in het Balkanland en leidde na massaprotesten uiteindelijk tot de val van de regering.

8 uur geleden
Trump dreigt Nigeria met militaire actie om 'moord op christenen'

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij het ministerie van Defensie heeft gevraagd zich voor te bereiden op mogelijke militaire actie in Nigeria als de regering van het Afrikaanse land "de moord op christenen blijft toestaan". De Amerikaanse regering zet ook onmiddellijk alle hulp en bijstand aan Nigeria stop, aldus Trump in een bericht op Truth Social.

8 uur geleden
Twee in Zuid-Tirol vermiste Duitse bergbeklimmers dood verklaard

BOLZANO (ANP/DPA) - Twee Duitse bergbeklimmers die vermist waren na een lawine in Zuid-Tirol zijn dood verklaard, melden Italiaanse functionarissen. Dat brengt het dodental door de lawine op vijf. Eerder zaterdag werd bekend dat drie andere Duitse bergbeklimmers waren omgekomen.

9 uur geleden
Drie Duitse bergbeklimmers omgekomen bij lawine in Zuid-Tirol

BOLZANO (ANP/DPA) - Drie Duitse bergbeklimmers zijn omgekomen bij een lawine in Zuid-Tirol. Volgens de Italiaanse reddingsdienst werd hun groep zondagmiddag tijdens een klim in de Ortler-Alpen door een lawine gegrepen. Twee andere bergbeklimmers, eveneens Duits, zijn nog vermist. De zoektocht naar de twee werd zondagavond gestaakt vanwege de duisternis en wordt naar verwachting maandag hervat.

9 uur geleden
Franse acteur Tchéky Karyo (72) overleden

RENNES (ANP/AFP) - De Franse acteur Tchéky Karyo, bekend van onder meer de films Bad Boys en The Patriot, is overleden. Hij stierf vrijdag op 72-jarige leeftijd aan de gevolgen van kanker.

11 uur geleden