Luchthaven Madrid dicht vanwege hevige sneeuwval
WEERSOMSTANDIGHEDENMADRID (ANP/RTR) - Barajas, de luchthaven van de Spaanse hoofdstad Madrid is tot zeker zaterdagochtend 10.00 uur gesloten vanwege een hevige sneeuwstorm. Ook belangrijke wegen rond de hoofdstad zijn nagenoeg onbegaanbaar door het slechte weer dat wordt veroorzaakt door de storm Filomena.
Vrijdag viel er volgens meteorologen ongeveer 20 centimeter sneeuw, bij temperaturen net onder het vriespunt. Duizenden automobilisten zijn gestrand met hun voertuig. De autoriteiten roepen Spanjaarden op om vooral niet de weg op te gaan als dat niet strikt noodzakelijk is.
In de plaats Vega de Lourdes in het noorden van Spanje werd deze week de laagste temperatuur ooit in het land gemeten. Het kwik daalde er tot -35,6 graden, meldt de meteorologische dienst van de provincie Léon.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De Belgische koning Filip spreekt dinsdag, woensdag en donderdag met de partijvoorzitters van de vijf coalitiepartijen. Vrijdagochtend komt premier Bart De Wever opnieuw bij de koning. Dan moet het duidelijk worden of er nog hoop is op een begrotingsakkoord, of dat verkiezingen onvermijdelijk zijn. De koning voelt niets voor nieuwe verkiezingen.
22 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Een vliegtuig van de Hongaarse luchtvaartmaatschappij Wizz Air, op weg van Londen naar Sofia, is vanwege een bomdreiging uitgeweken naar Boedapest. Daar is het toestel veilig onder begeleiding geland op de internationale luchthaven.
55 minuten geledenBEIJING (ANP/AFP) - China steunt Iran "bij het beschermen van de eigen soevereiniteit en veiligheid". De Chinese buitenlandminister Wang Yi zei dat tijdens een bezoek van een Iraanse veiligheidsfunctionaris aan Beijing.
1 uur geledenHULL (ANP/AFP) - Een Britse avonturier is maandag na een wandeltocht van 50.000 kilometer in zijn geboorteplaats Hull in Noordoost-Engeland door zo'n vijfhonderd mensen verwelkomd. Karl Bushby begon zijn reis 28 jaar geleden vanuit Chili.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie veroordeelt de aanhoudende militaire escalatie door de Houthi's in Jemen. Alle militaire acties van de Houthi's moeten onmiddellijk worden gestaakt, stelt EU-buitenlandchef Kaja Kallas namens de EU.
1 uur geledenMOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - De benarde Oekraïense stad Olesjky kan maandelijks humanitaire hulptransporten verwachten, zegt bezetter Rusland. Dat zou het land met bemiddelaar Melania Trump hebben afgesproken nu niet alle inwoners een gevechtspauze hebben aangegrepen om een veilig heenkomen te zoeken.
3 uur geledenHEBRON (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische leger heeft zich teruggetrokken uit Hebron op de bezette Westelijke Jordaanoever na een militaire operatie, aldus een militaire functionaris. De operatie begon nadat twee Palestijnen twee Israëlische soldaten hadden doodgeschoten in Hebron. De schutters werden hierna zelf gedood.
4 uur geleden