Luchthaven Genève kampt met staking bij afhandelingsbedrijf
GENÈVE (ANP/AFP) - Het vliegverkeer van en naar de luchthaven van Genève heeft last van een staking van afhandelaars. Medewerkers van afhandelingsbedrijf Dnata eisen een hoger loon en hebben zondagochtend het werk neergelegd op het Zwitserse vliegveld.
KLM heeft een vlucht geannuleerd die 's ochtends vanaf Schiphol naar Genève zou vertrekken. De Zwitserse nieuwssite Arc Info meldt dat een aantal vluchten is vertraagd.
Dubai National Air Travel Agency, zoals Dnata voluit heet, verzorgt normaal gesproken de afhandeling van een kwart van de vluchten op de luchthaven van Genève. Onder andere Air France, KLM en British Airways maken gebruik van de diensten van het bedrijf.
Overeenkomst
Medewerkers van het bedrijf vinden dat ze te weinig krijgen betaald en willen een loonsverhoging van 5 procent, zegt hun vakbond. Daarnaast willen ze een bonus voor fysiek zwaar werk en extra geld voor diensten in de nacht of op zondag. De stakers kijken ieder uur hoe lang ze blijven staken, meldt nieuwssite 20minutes.
Dnata zegt tegen dezelfde site te willen werken aan een overeenkomst met het personeel. Maar het bedrijf vindt iedere werkonderbreking "disproportioneel" en "illegaal".
Naar schatting zouden zondag, vlak voor kerstmis, ongeveer 60.000 passagiers via de luchthaven van Genève reizen. Het vliegveld biedt via sociale media passagiers excuses aan voor de hinder.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De brancheorganisatie voor legale goksites sleept Meta voor de rechter. Volgens de Vergunde Nederlandse Online Kansspelaanbieders (VNLOK) zijn negen van de tien gokadvertenties op Facebook afkomstig van illegale sites. Ook op Instagram zouden illegale aanbieders veel adverteren. De koepel klaagt daar al langer over.
4 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse regering kijkt naar een begrotingswijziging die bedrijven mogelijk 3,5 miljard euro extra zal kosten. De Franse zakenkrant Les Echos meldt op basis van anonieme bronnen dat de regering overweegt om de manier waarop loonheffingskortingen worden berekend te wijzigen. De Franse premier Sébastien Lecornu is van plan volgende week een begrotingsvoorstel voor volgend jaar te presenteren.
11 uur geledenKEULEN (ANP) - Het waterpeil van de Rijn bij Keulen heeft een historisch laag punt bereikt. Het waterpeil staat op 43 centimeter, meldt omroep WDR. Dat is 2 centimeter lager dan het vorige record dat afgelopen augustus werd gevestigd.
13 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse premier Andy Burnham weigerde zondag zijn steun uit te spreken voor een derde start- en landingsbaan op Heathrow Airport. Volgens hem is het een zaak voor mensen die in de omgeving van de Londense luchthaven wonen. Burnhams voorganger, Keir Starmer, liet vorig jaar wel weten de uitbreidingsplannen te steunen.
13 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De president van De Nederlandsche Bank (DNB) Olaf Sleijpen heeft de politiek opgeroepen om snel tot oplossingen te komen. Volgens Sleijpen is de economische groei in Nederland te laag en is het potentieel hoger. Maar daarvoor moet er in Den Haag wel aan oplossingen voor grote problemen worden gewerkt, zei hij zondag bij het televisieprogramma WNL Op Zondag.
15 uur geledenCATANIA (ANP) - Het vliegverkeer van en naar de luchthaven van Catania op Sicilië wordt langer stilgelegd. Dat meldt de luchthaven. Alle vertrekkende en binnenkomende vluchten van zondag zijn opgeschort door een uitbarsting van vulkaan Etna. KLM boekt reizigers om naar de luchthaven van Palermo op hetzelfde eiland.
15 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - De topmannen van OpenAI en Anthropic zijn opgeroepen voor een Australisch senaatsonderzoek naar AI. Het onderzoek richt zich op de gevolgen van AI en datacenters voor Australische gemeenschappen en sectoren, en voor het water- en energieverbruik. Deze week werd bekend dat een AI-programma van OpenAI een Australische overheidswebsite is binnengedrongen en daar toegang had tot medische gegevens die niet openbaar zijn.
17 uur geleden