Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Luchthaven Frankfurt donderdag dicht voor vertrekkers om staking

Luchthaven Frankfurt donderdag dicht voor vertrekkers om staking

FRANKFURT (ANP/DPA) - De luchthaven van Frankfurt is donderdag gesloten voor vertrekkende passagiers vanwege een staking door luchthavenbeveiligers, heeft exploitant Fraport bekendgemaakt. De staking van het beveiligingspersoneel op de grootste luchthaven van Duitsland begint woensdagavond en duurt 24 uur.

De actie van de beveiligers is uitgeroepen door vakbond Verdi en valt samen met een staking van grondpersoneel van luchtvaartconcern Lufthansa. Ook zij leggen woensdagavond het werk neer. Die staking duurt zestig uur.

Fraport roept vertrekkende reizigers op contact op te nemen met hun maatschappijen en zegt dat ze in ieder geval niet naar de luchthaven moeten komen. Toestellen zouden nog wel kunnen landen op Frankfurt.

Hamburg

Ook op de luchthaven van Hamburg wordt gestaakt door beveiligers, waardoor er geen vluchten vertrekken op donderdag. Daar komen alle 141 vertrekkende vluchten te vervallen.

Lufthansa rekent op veel geannuleerde vluchten op donderdag en vrijdag door de staking van het grondpersoneel. Er zouden zo'n duizend vluchten worden geschrapt. Daardoor zouden ongeveer 200.000 reizigers worden gedupeerd. Ook vluchten van en naar Schiphol komen te vervallen, evenals een dertigtal vluchten van en naar Brussels Airport.

Frankfurt is de thuisbasis van Lufthansa. De grote Duitse luchthaven wordt ook door Nederlandse reizigers gebruikt.

Meer uit Financieel

Experts: olieprijzen niet per se fors omhoog na nieuwe aanvallen

DEN HAAG (ANP) - Nieuwe aanvallen tussen de Verenigde Staten en Iran hoeven niet te betekenen dat de olie- en gasprijzen weer flink zullen oplopen. Dat zal vooral afhangen van hoe beide landen reageren op de aanvallen, verwachten energiedeskundigen. Zowel de olie- als gasprijzen zijn de afgelopen dagen fors gedaald na het voorlopige vredesakkoord tussen de VS en Iran en de heropening van de Straat van Hormuz.

31 minuten geleden
Krant: Porsche wil deel productie terug naar Duitsland halen

STUTTGART (ANP) - Sportwagenmaker Porsche wil de productie van het Cayenne-model verplaatsen van Slowakije naar Duitsland. Dat meldt de Duitse krant Frankfurter Allgemeine Zeitung. De Duitse autobouwer wil daarmee de capaciteit in de fabrieken in eigen land beter benutten.

2 uur geleden
FT: Apple wil chips kopen van Chinese maker op zwarte lijst

CUPERTINO (ANP) - Apple wil geheugenchips kopen bij een Chinese chipfabrikant die op de zwarte lijst staat van het Pentagon. Dat schrijft de Financial Times op basis van ingewijden. CXMT zou banden hebben met het Chinese leger. Het bedrijf achter de iPhone lobbyt daarvoor bij de Amerikaanse regering.

4 uur geleden
VS staan beperkte toegang tot AI-model van Anthropic toe

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Anthropic mag zijn meest geavanceerde AI-model Mythos weer beschikbaar stellen aan een selecte groep organisaties. De Amerikaanse regering heeft het AI-bedrijf daartoe toestemming gegeven. Het Amerikaanse bedrijf schakelde zijn AI-model eerder uit na exportrestricties vanuit Washington.

5 uur geleden
Ook ChatGPT-maker beperkt toegang tot nieuwe AI op vraag van VS

SAN FRANCISCO (ANP) - ChatGPT-maker OpenAI heeft vrijdag een voorlopige versie van zijn nieuwe AI-model GPT-5.6 alleen in de Verenigde Staten beschikbaar gemaakt voor een beperkte groep partijen. Volgens het bedrijf gebeurt dat op verzoek van de Amerikaanse overheid vanwege zorgen over de nationale veiligheid.

12 uur geleden
Kleine minnen op Wall Street, Apple toont wat herstel

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag met kleine koersdalingen het weekend ingegaan. Apple stond bij de winnaars op Wall Street na een dag eerder nog flink te zijn gedaald door het nieuws dat het techconcern de prijzen van onder meer MacBooks en iPads verhoogt vanwege de sterk gestegen kosten voor geheugenchips. Chipbedrijf Micron Technology deed juist een stap terug na de sterke stijging een dag eerder.

16 uur geleden
Trump dreigt Europa met heffingen om belasting digitale diensten

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Europese landen invoerheffingen van 100 procent op te leggen als die een belasting op digitale diensten van Amerikaanse techbedrijven invoeren. Dat schreef Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social.

19 uur geleden