Luchthaven Charleroi hervat activiteiten na bommelding
BRUSSEL (ANP/BELGA) - De activiteiten op luchthaven Charleroi in België zijn weer hervat, meldt de luchthaven. Dinsdagochtend werden de activiteiten stilgelegd vanwege een bommelding aan boord van een vliegtuig van Ryanair uit Portugal.
De enige landingsbaan van het vliegveld was gesloten van 11.00 uur tot ongeveer 13.45 uur. Door de verstoring moesten zo'n twaalf vluchten worden omgeleid naar de luchthavens van Brussel en het Franse Lille. Ongeveer twintig vluchten konden niet vertrekken. De luchthaven verwacht vertragingen die tot drie uur kunnen duren.
De 166 passagiers aan boord van het toestel dat uit Faro kwam, waren tegen 13.30 uur geëvacueerd en zijn volgens een woordvoerster van de luchthaven gescreend. Volgens haar hebben de autoriteiten de laatste inspecties inmiddels uitgevoerd.
Verdachte
Interpol heeft de federale politie en het parket van Charleroi laten weten dat de melding een grap was die vanuit het Verenigd Koninkrijk werd gestuurd. De verdachte is geïdentificeerd en opgepakt in Engeland.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump liep woensdag vertraging op toen hij vanaf Joint Base Andrews bij Washington wilde vertrekken naar het Republikeinse partijcongres in Dallas. De opblaasbare noodglijbaan van de Air Force One, een cadeau van Qatar, was per ongeluk uitgeklapt.
1 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De Spaanse veiligheidsdienst heeft voorafgaand aan de massale instroom van migranten in de exclave Ceuta al gewaarschuwd voor een dergelijk incident. De Spaanse premier Pedro Sánchez zei eerder in het parlement juist dat er geen signalen waren voor zo'n instroom, maar uit nu vrijgegeven documenten blijkt het tegendeel.
4 uur geledenABHA (ANP/RTR) - De Houthi's hebben voor de tweede dag op rij meerdere Saudische steden aangevallen. Volgens de door Saudi-Arabië geleide coalitie die het in Jemen tegen de Houthi's opneemt, zijn onder meer Abha, Khamis Mushait en Jazan bestookt met ballistische raketten en drones.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat Iran met zijn aanvallen de uitkomst van de Amerikaanse tussentijdse verkiezingen probeert te beïnvloeden. Hij voorspelt dat de oorlog na die zogenoemde midterms in november direct zal eindigen, omdat Iran het dan niet meer vol kan houden. Ook zouden dan de olieprijzen meteen dalen.
5 uur geledenSOEMY (ANP/RTR/DPA) - In de Noord-Oekraïense stad Soemy is een winkelcentrum geraakt door een drone. Daarbij zijn drie doden gevallen, meldt de regionale gouverneur Oleh Hryhorov. Twee mensen raakten gewond.
6 uur geledenOSLO (ANP/AFP) - Het vliegtuig van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky is dinsdag vlak na het opstijgen in Moldavië bijna geraakt door een drone. Dat meldt de Noorse premier Jonas Gahr Støre, die Zelensky na de reis ontving in Oslo.
6 uur geledenSWINDON (ANP) - De Britse politie heeft een man gearresteerd die ervan verdacht wordt met de Russische inlichtingendiensten te hebben samengewerkt. Hij is aangeklaagd voor onder meer de voorbereiding van een sabotageactie.
7 uur geleden