Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Luchthaven Berlijn sluit start- en landingsbanen om activisten

Luchthaven Berlijn sluit start- en landingsbanen om activisten

BERLIJN (ANP) - De Duitse luchthaven Berlin Brandenburg Airport heeft donderdag zijn start- en landingsbanen moeten sluiten nadat klimaatactivisten het terrein op waren gegaan, een gebied waar ze niet mogen komen. Een aantal activisten hadden zich aan het asfalt vastgelijmd.

De activisten van de milieugroep Last Generation riepen reizigers op om te stoppen met vliegen en de regering om te stoppen met het subsidiëren daarvan. "In een gebied van de luchthaven dat niet toegankelijk is voor het publiek, kwamen we verschillende mensen tegen die zich eerder ongeoorloofd toegang hadden verschaft en sommigen hebben zichzelf vastgelijmd", zegt de Berlijnse politie op Twitter.

Inmiddels zijn de start- en landingsbanen wel weer open. Een woordvoerder van de luchthaven kon tegen persbureau Reuters niet zeggen hoeveel vluchten geraakt zijn door de actie.

Eerder deze maand voerden honderden activisten van Extinction Rebellion en Greenpeace actie op Schiphol-Oost waar privévliegtuigen staan. De groep nam plaats onder meerdere jets en ketende zich vast om te voorkomen dat ze zouden opstijgen. Op die manier wilden de activisten het vliegverkeer zo lang mogelijk blokkeren. De Koninklijke Marechaussee hield hiervoor meer dan vierhonderd klimaatactivisten aan.

Meer uit Financieel

Duitse bond waarschuwt: vermoeide piloten slapen in cockpit

FRANKFURT (ANP/AFP) - Piloten die tijdens een vlucht een dutje doen is een "zorgwekkende realiteit" geworden, waarschuwt de Duitse pilotenvakbond Vereinigung Cockpit, die 10.000 leden vertegenwoordigt. De bond slaat alarm over de "toenemende vermoeidheid" binnen de sector.

27 minuten geleden
AEX sluit lager, Randstad verliest na adviesverlaging

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is woensdag lager gesloten. Onder andere Randstad (min 2,9 procent) leverde in de hoofdgraadmeter aan beurswaarde in na een adviesverlaging door zakenbank Morgan Stanley. Sterkste stijger in de hoofdgraadmeter was staalconcern ArcelorMittal, dat 2,2 procent hoger sloot.

52 minuten geleden
VS bieden ambtenaren beloning voor kostenbesparende ideeën

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering biedt federale ambtenaren sinds woensdag een beloning tot 10.000 dollar voor ideeën die leiden tot kostenbesparingen. Vooralsnog kunnen alleen medewerkers van het ministerie van Financiën hun plannen indienen.

1 uur geleden
Oracle-topman Ellison passeert Musk als rijkste man ter wereld

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Larry Ellison, topman van het Amerikaanse softwareconcern Oracle, heeft Elon Musk van de troon gestoten als rijkste man ter wereld. Het vermogen van Ellison steeg woensdag met 101 miljard dollar, nadat Oracle sterke kwartaalcijfers had gepresenteerd, waarop de beurskoers met ruim een derde omhoogschoot.

1 uur geleden
Oracle knalt omhoog na sterke groeicijfers, Wall Street op record

NEW YORK (ANP) - Het Amerikaanse softwareconcern Oracle schoot woensdag bij de opening van Wall Street 29 procent omhoog, na verrassend sterke omzetverwachtingen voor de komende maanden. De cloudtak liet in het afgelopen kwartaal een spectaculaire groei zien, gedreven door miljardencontracten die Oracle wist binnen te halen. Het orderboek verviervoudigde bijna. Dit voedde het optimisme bij beleggers over de groei van investeringen in kunstmatige intelligentie.

2 uur geleden
Topman Rheinmetall optimistisch door groeiende defensiebudgetten

DÜSSELDORF (ANP/BLOOMBERG) - Het geld stroomt binnen bij de Duitse wapenfabrikant Rheinmetall, nu Europese regeringen honderden miljarden vrijmaken voor herbewapening en defensieversterking. Rheinmetall ziet de vraag naar munitie, tanks en pantservoertuigen explosief stijgen en is er zeker van dat de financiële doelstellingen voor dit jaar worden gehaald.

2 uur geleden
Europarlementariërs hameren op eigen onafhankelijkheid na deal VS

STRAATSBURG (ANP) - In het eerste debat na de handelsdeal met de Verenigde Staten benadrukken Europarlementariërs vooral het belang van meer onafhankelijkheid voor Europa. Afgelopen zomer zijn tarieven van 15 procent afgesproken, wat kritiek opleverde vanuit zowel het parlement als de lidstaten. De EVP, de grootste partij, noemt het geen perfecte deal maar benadrukt dat de EU de VS te vriend moet houden vanwege veiligheidsafhankelijkheid.

2 uur geleden