'Luchtbrug' over Coolsingel verbindt Rotterdamse Bijenkorf en WTC
ROTTERDAM (ANP) - Van het dak van warenhuis de Bijenkorf hoog boven de Coolsingel oversteken naar het WTC Rotterdam: vanaf donderdag kan dat via een 30 meter hoge brug op dakniveau.
De Rotterdam Rooftop Walk, zoals het eenmalige project heet, is een samenwerking met architectenbureau MVRDV en wordt georganiseerd door het jaarlijkse festival Rotterdamse Dakendagen. Bezoekers van de 60 meter lange brug kunnen vanaf Hemelvaartsdag een maand lang de oversteek over de Coolsingel maken. Voor volwassenen kost dat 3,50 euro, de luchtbrug is gratis voor kinderen.
Rotterdamse Dakendagen vindt dit jaar van 3 tot 5 juni plaats. Tijdens het festival kunnen bezoekers via routes op meer dan dertig plekken het dak op om te ontdekken hoe ruimte op een verrassende manier kan worden gebruikt, of genieten van het uitzicht over de stad.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Ook dit jaar zijn enkele gemeenten gestopt met het heffen van hondenbelasting. In 2026 betalen hondeneigenaren in 101 gemeenten een tarief, vorig jaar waren dat er nog 111. In negentien gemeenten kost een hond eigenaren meer dan 100 euro. Dat blijkt uit een telling van ANP.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft een Amber Alert uitgegeven voor een vermist kind. Het gaat om de 10-jarige Wendy uit Rotterdam.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In een opslagloods aan de Van Ostadestraat in de Schilderswijk in Den Haag is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand geweest. In de omgeving heeft de brandweer een tiental woningen ontruimd, laat een woordvoerder weten.
6 uur geledenLEIDERDORP (ANP) - In een woning aan de Bolderikkamp in Leiderdorp is zaterdagavond een vrouw om het leven gekomen na een geweldsincident. De politie heeft een man aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij haar dood.
8 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het duurt waarschijnlijk nog tot zaterdagavond voordat de problemen met het treinverkeer in het noorden van het land zijn verholpen. Het winterse weer veroorzaakt wisselstoringen en andere overlast.
16 uur geledenUTRECHT (ANP) - ProRail bereidt zich voor op herstelwerkzaamheden aan het spoor na een week vol problemen door het winterse weer. Een terugkeer naar de standaard dienstregeling is volgens de spoorbeheerder "complex" en een datum voor een volledige terugkeer naar normaal is "onzeker".
17 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De treinproblemen in het noorden van het land duren voort, is te zien op de website van de NS. In Groningen rijden op meerdere trajecten tot zeker 15.15 uur geen of veel minder treinen.
20 uur geleden