Luchtalarm en explosies klinken in meerdere Israëlische steden
TEL AVIV (ANP) - In meerdere plaatsen in Israël klinkt in de nacht van zaterdag op zondag het luchtalarm. Ook worden in onder meer Jeruzalem explosies gehoord, melden Israëlische media. Het is niet duidelijk of het om luchtafweer gaat of om inslagen van Iraanse drones en raketten. Berichten over slachtoffers en schade zijn er nog niet.
De Israëlische legerwoordvoerder Daniel Hagari riep in een videoboodschap mensen op om kalm te blijven en direct de schuilkelders op te zoeken wanneer het luchtalarm klinkt. De knallen die nu te horen zijn komen volgens hem van raketten en drones die onderschept worden en door brokstukken die neervallen. Hij zei dat de luchtverdediging volop actief is. "We zijn sterk en in staat om hiermee om te gaan."
Behalve uit Jeruzalem komen er meldingen over explosies uit de steden Beër Sjeva en Dimona, in de Negev-woestijn in het zuiden van het land. Ook in Nevatim, waar een luchtmachtbasis is, zijn volgens The Times of Israel luide knallen te horen.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Zeven EU-regeringsleiders pleiten in een brief aan EU-kopstukken voor het gebruik van Russische bevroren tegoeden voor steun aan Oekraïne. Het gebruik van die tegoeden is volgens hen de meest financieel haalbare en politiek realistische oplossing voor de financiële nood van Oekraïne, schrijven de leiders van onder meer Polen, Zweden en Finland.
15 minuten geledenPHNOM PENH (ANP/AFP/RTR) - Bij Thaise luchtaanvallen in het grensgebied met Cambodja zijn vier Cambodjaanse burgers om het leven gekomen. Dat meldt Neth Pheaktra, de minister van Informatie van het land. Tien andere burgers zouden gewond zijn geraakt. Volgens Pheaktra vonden de aanvallen plaats in de grensprovincies Oddar Meanchey en Preah Vihear.
33 minuten geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De Verenigde Naties hebben maandag bij de presentatie van hun noodhulpoproep voor 2026 scherpe kritiek geuit op de wereldwijde "apathie" tegenover grootschalig menselijk leed. De VN vraagt minimaal 23 miljard dollar (zo'n 20 miljard euro) om 87 miljoen mensen te helpen in onder meer Gaza, Oekraïne, Soedan, Haïti en Myanmar, maar waarschuwt dat grote bezuinigingen op ontwikkelingshulp dit bemoeilijken.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zondag gewaarschuwd dat de geplande overname van Warner Bros. Discovery door Netflix mogelijk op bezwaren van mededingingstoezichthouders stuit. Volgens Trump kan het marktaandeel van het samengevoegde bedrijf te groot worden.
7 uur geledenBOEKAREST (ANP/RTR) - De Roemeense hoofdstad Boekarest heeft bij de lokale verkiezingen een liberale burgemeester gekozen, zo blijkt uit de gedeeltelijke resultaten. Dit geeft premier Ilie Bolojan de overhand in de fragiele pro-Europese regeringscoalitie en betekent een nederlaag voor de radicaal-rechtse kandidaat die als favoriet gold.
10 uur geledenSÃO PAULO (ANP/AFP) - Acht gravures van de Franse schilder Henri Matisse zijn gestolen uit een bibliotheek in de Braziliaanse stad São Paulo. Dat heeft de lokale overheid bekendgemaakt. De dieven maakten ook vijf werken buit van de Braziliaanse schilder Candido Portinari.
11 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Zestig erfgenamen van de vijftien slachtoffers van de Decembermoorden van 1982 hebben een vordering ingesteld tegen de staat Suriname. Zij eisen eerherstel van de slachtoffers en hun nabestaanden en schadeloosstelling van de erfgenamen, vertelde advocaat Hugo Essed zondag in het programma Welingelichte Kringen van Radio ABC Suriname. Hij heeft de afgelopen week het verzoekschrift ingediend bij de kantonrechter, namens nabestaanden in Suriname en Nederland.
11 uur geleden