Luchtaanvallen Israël doden Palestijnen in noorden en midden Gaza
GAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij een Israëlische luchtaanval op het vluchtelingenkamp Nuseirat in het centrale deel van de Gazastrook zijn minstens zeven Palestijnen gedood en raakten meerderen gewond. Dat vertelden medici woensdagochtend aan persbureau Reuters.
Ook in het noorden van Gaza voerde Israël luchtaanvallen uit. Daarbij vielen in de stad Beit Hanoun meerdere doden en gewonden, meldden medici, al konden zij nog geen precieze aantallen geven omdat meerdere mensen nog vastzitten onder het puin van een huis.
Israëlische troepen zijn sinds begin oktober actief in Beit Hanoun, de nabijgelegen stad Beit Lahiya en het vluchtelingenkamp Jabalia. Ze zeggen er te vechten tegen de Palestijnse beweging Hamas, waarvan de gewapende tak vanuit de gebieden aanvallen zou uitvoeren.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft Europese ambassadeurs ontboden, omdat landen van de Europese Unie vorige week besloten de Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) op de terreurlijst te zetten. Eerder werd bekend dat Teheran als vergeldingsmaatregel militairen uit die landen als terroristen gaat bestempelen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woedend gereageerd op de uitreiking van de Grammy Awards. Hij noemde de ceremonie bijna onkijkbaar en dreigde met een rechtszaak tegen komiek en presentator Trevor Noah, die grappen maakte over Trump en zedendelinquent Jeffrey Epstein. "Maak je klaar, Noah, ik ga wat lol met je hebben", schreef hij online.
1 uur geledenRAFAH (ANP/AFP/RTR) - De grensovergang Rafah tussen de Gazastrook en Egypte is heropend, meldt een Israëlische veiligheidsfunctionaris. Palestijnen kunnen via de grensovergang Gaza weer in- en uitgaan.
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP/AFP) - Kendrick Lamar is sinds zondag de rapper die de meeste Grammy's ooit heeft gewonnen. Hij heeft er nu 26, een meer dan de vorige recordhouder Jay-Z.
4 uur geledenMAR-A-LAGO (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten en Cuba onderhandelen "op het hoogste niveau" over een akkoord. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump zondag, nadat hij Cuba met een olieblokkade had gedreigd.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De hoogste generaals van de Verenigde Staten en Israël hebben vrijdag overleg gevoerd in het Pentagon te midden van de oplopende spanningen met Iran. Dat zeiden twee Amerikaanse functionarissen tegen persbureau Reuters.
15 uur geledenDNIPRO (ANP/RTR) - Oekraïense regionale autoriteiten hebben gemeld dat een bedrijfsbus ten oosten van de stad Dnipro is getroffen door een Russische drone die vlak bij het voertuig insloeg. Daardoor zouden vijftien doden en meerdere gewonden zijn gevallen.
17 uur geleden