Lucht Peking kleurt geel door zwaarste zandstorm in jaren
PEKING (ANP/RTR/AFP) - De lucht in de Chinese hoofdstad Peking kleurde maandag geel door de zwaarste zandstorm in tien jaar. Inwoners van de metropool gebruiken veiligheidsbrillen en mondkapjes om zich te beschermen tegen het rondvliegende zand.
De lokale autoriteiten gaven scholen opdracht om sportactiviteiten in de buitenlucht op te schorten. Mensen met longaandoeningen kregen het advies binnen te blijven en sommige snelwegen zijn gedeeltelijk afgesloten. Honderden vluchten zijn geannuleerd.
Het zicht in de stad is door de storm minder dan 500 meter. Hoofdstedelingen maken zich zorgen over de mogelijke gezondheidsrisico's. "Ik heb het gevoel dat iedere ademtocht me longproblemen geeft", zei een inwoner. Een 25-jarige vrouw zei dat de zandstorm haar doet denken aan "het einde van de wereld".
Het zand zou naar Peking zijn geblazen door harde wind in de enorme Gobiwoestijn. Ook buurland Mongolië wordt geteisterd door harde wind en zandstormen. Daar vielen zeker zes doden en worden ruim 80 mensen vermist.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - Het Louvre blijft maandag gesloten vanwege een personeelsstaking. Eerder op de dag meldde het beroemde Parijse museum nog wellicht gedeeltelijk te openen.
11 minuten geledenHELSINKI (ANP) - De Finse autoriteiten laten het vrachtschip Fitburg vertrekken. Dat vaartuig was op verdenking van sabotage aan de ketting gelegd nadat een kabel op de zeebodem was beschadigd. Er zit nog een bemanningslid vast en andere opvarenden kregen een reisverbod opgelegd.
59 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Bij het Internationaal Gerechtshof (ICJ) in Den Haag is de genocidezaak tegen Myanmar begonnen. Die werd door Gambia aangespannen om het verdrijven van de Rohingya-minderheid in het Aziatische land in 2016 en 2017. Daarbij werden zo'n 700.000 mensen door veiligheidstroepen gedwongen te vluchten naar buurland Bangladesh. Velen werden vermoord, verkracht of zagen hun woonplaatsen in de as gelegd worden.
1 uur geledenAHMEDABAD (ANP/RTR/DPA) - Duitsland wil op veiligheidsgebied nauwer samenwerken met India. Zo moet de Aziatische grootmacht minder afhankelijk worden van Rusland, stelde de Duitse bondskanselier Friedrich Merz tijdens zijn eerste bezoek aan India sinds zijn aantreden.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran is niet op zoek naar oorlog, maar is daar wel op voorbereid. Dat zei buitenlandminister Abbas Araghchi. De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd met militair ingrijpen in het land vanwege de aanhoudende gewelddadige protesten.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - De voormalige Poolse minister van Justitie Zbigniew Ziobro heeft asiel gekregen in Hongarije. Dat meldt de oud-bewindsman op X. In zijn bericht spreekt hij zijn dank uit voor de regering van de Hongaarse premier Viktor Orbán en hekelt hij die van de Poolse premier Donald Tusk vanwege de lopende onderzoeken naar hem.
3 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - One Battle After Another was zondagavond met vier prijzen de grote winnaar tijdens de uitreiking van de 83e editie van de Golden Globes. De film, negen keer genomineerd, won onder meer de prijzen voor beste regisseur (Paul Thomas Anderson), beste vrouwelijke bijrol (Teyana Taylor) en beste film in de categorie komedie of musical.
6 uur geleden